Wpis z mikrobloga

Murki,
mam oszczędzone około 100k zł i szukam pomysłu w co zainwestować te pieniądze. Myślałem żeby się trochę dokredytować z banku (mam zdolność na kolejne 100k), kupić działkę blisko osiedli i postawić garaże ale znaleźć coś ciekawego jest naprawdę ciężko.

Zwrot z inwestycji przewiduję w 6-7 lat. Interesuje mnie inwestycja, w której nie będę musiał za dużo przebywać oraz poświęcać czasu.

Jakieś pomysły? Z góry mówię, że komentarze typu "zainwestuj w siebie" albo "kup tone marichuaniny" sobie darujcie.

#pytanie #kiciochpyta #cebuladeals #inwestycje #inwestowanie #pieniadze
  • 145
@ronnie_darco: Czytałeś komentarze Prezesa Spółki na samym dole?

Tomasz Wiśniewski a year ago

Łukaszu, obecnie mamy dostępne jeszcze ostatnie udziały w projektach, które będą oddane we wrześniu tego roku (2015). Pierwsza dywidenda będzie wypłacona w styczniu/lutym 2016 roku.
Kolejna elektrownia (EEW9) nie zdąży się uruchomić w tym okresie, a w 2016r nie powstanie prawdopodobnie żadna elektrownia wiatrowa w Polsce, ze względu na zmianę systemu wsparcie z Zielonych Certyfikatów na Aukcje.
@dGustator: Obecnie istnieje ok 700 krypto walut, nie ma możliwości, żeby wszystkie przetrwały :) Ja oprócz BTC mam jeszcze ETH i ta waluta ma przed sobą na prawdę ciekawą przyszłość. Myślę, że ją znasz :)
Dla mnie to raczej inwestycje długoterminowe, dam im czas albo stracę, albo zyskam :)
kieś czy coś zainwestuj...

Nie sądzisz, że pisanie


@Gnojowisko3000: możesz wejść kwestia odpowiednio spisanej umowy, a w przypadku wynajmu "pokoju" lokatorzy nie podlegają pod ustawę o ochronie lokatorów.

Sugeruję mieszkanie na wynajem w mieście studenckim - zwrot w 15 lat. w 6-7 ciężko bez nakładów pracy.
6-7 lat czyli stopa zwrotu 14% rocznie ? xd Stary. Zapomnij, że znajdziesz taką inwestycje i nie będziesz nic przy tym musiał robić.


@plumkajacy_kalafior: Robię stronę internetową. Jej całkowity koszt to 300 zł plus mój czas około 100 godzin. Po dwóch latach strona zarobiła 3000, a koszty jej utrzymania wynoszą 150zł. Policz sobie stopę zwrotu ;)
@Krzy___ek: o tym też już pisałem na początku ;) On w razie wu ma 200k bo 100k moze dokredytować. Za 200k można kupić choćby mieszkanie w bloku 3 pokojowe w średnim mieście czy 2 pokojowe w większym i wynajmowac ale to tez raz na jakis czas trzeba poszukac lokatorów. No ale kasa z odsetek zjada troche zysku. Choć podobno mozna odsetki kredytowe wisywac w koszty uzyskania przychodu ( od remontu) czy
@plumkajacy_kalafior: Tak tanie mieszkanie to naprawdę w średnim mieście gdzie i pewnie czynsz jest mniejszy. Liczę tak na oko i trochę z dupy, ale wkłada w to mieszkanie 200k (zakup, remont, itp). Kredyt też swoje kosztuje więc zakładam że musi oddać 230k (nigdy nie brałem kredytu mogę się mylić). W mniejszym mieście niech weźmie 700 zł czynszu + media. 700x12=8400 rocznie. Czyli po około 27,5 roku zarobi zainwestowane 230k. Już w