Wpis z mikrobloga

Murki,
mam oszczędzone około 100k zł i szukam pomysłu w co zainwestować te pieniądze. Myślałem żeby się trochę dokredytować z banku (mam zdolność na kolejne 100k), kupić działkę blisko osiedli i postawić garaże ale znaleźć coś ciekawego jest naprawdę ciężko.

Zwrot z inwestycji przewiduję w 6-7 lat. Interesuje mnie inwestycja, w której nie będę musiał za dużo przebywać oraz poświęcać czasu.

Jakieś pomysły? Z góry mówię, że komentarze typu "zainwestuj w siebie" albo "kup tone marichuaniny" sobie darujcie.

#pytanie #kiciochpyta #cebuladeals #inwestycje #inwestowanie #pieniadze
  • 145
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: no to dam Ci przykład.

Kupujesz działkę około 900m2 i stawiasz na niej 30 garaży. Całość kosztuje Cię 300k zł.

Za garaż liczysz 150 zł czyli miesięcznie wpływa Ci na konto 4500 zł przy założeniu że wszystko wynajęte. Odlicz podatek i koszty dodatkowe. Zostaje Ci 3500 zł. Rocznie więc masz 42000 zł.

Zwrot w 7 lat.
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: No cóż, twoje kalkulacje są znakomite xd. Równie dobrze można za 100 k podpisać kilka umów najmu długo okresowego na mieszkania w jakimś duzym mieście, a potem wynajmowac pokoje na detal.
stopa zwrotu będzie pewnie jeszcze wyższa. No ale trzeba się przy ty orobić
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: 3500 zwrotu miesięcznie przy tak wielkiej inwestycji to chyba jakiś żart… Poza tym za co chcesz te garaże postawić, jak murowany garaż to co najmniej 20 tysięcy… Chyba, że chcesz stawiać blaszaki po 1500 zł. Poza tym, wiesz ile kosztuje działka w granicach miasta? Co najmniej 300 zł za metr. Żeby wynająć tyle garaży potrzeba co najmniej kilku miesięcy. Do tego są koszta utrzymania tak dużej ilości nieruchomości - w
  • Odpowiedz
@dGustator: właśnie dlatego zastanawiam się i szukam pomysłu. Oczywiście nie przekalkulowałem kosztów remontów, obsługi itp.

Generalnie wydaje się, że 100k zł to dużo pieniędzy ale tak naprawdę to gówno i pasywnego dochodu z tego chyba nie stworzę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: jako ciekawostkę podam Ci parę przykładów ze Świnoujścia, chłopak pracujący w lodziarni zarabia 5000 zł miesięcznie (pomyśl, ile zarabia właściciel), Niemcy płacą za pączka 1,20 euro - a kolejki jak do ZUSu. Niemcy wykupują towar z lumpeksów nawet jak jest po 100 zł za kg, Niemcy z oddalonego o 25km miasta przysyłają taksówki, żeby odebrały dla nich pizze… Płacąc też za kurs taksówki. Swoją drogą w ich mieścinie też jest
  • Odpowiedz
@Gnojowisko3000: No to z mojej perspektywy w tym przypadku problem jest cięższy. Przychód z najmu niewielki, zwrot z inwestycji długi i niepewny, ponadto tani i łatwo dostępny kredyt oraz niż demograficzny połączony z falą wyjazdów z polski. Jedyne co się opłaca to kupno nieruchomości na licytacjach, ale jeszcze nie czas na to.
Ze względu na powyższe, w moim przekonaniu, patrząc na stan gospodarek, warto zainwestować w złoto i srebro, część oszczędności
  • Odpowiedz
@gozwei: jaki miałeś koszt początkowy i ile zgarniasz z tego miesięcznie ?

@dGustator temat jest taki, że prowadzę firmę i generalnie cały dzień poświęcam na jej zarządzanie. Zajmuję się handlem, mam w sumie 5 sklepów i nie mam czasu żeby zajmować się czymś dodatkowo. Dlatego szukam inwestycji, gdzie włożę pieniądze i sporo czasu na początku i będę z tego czerpał korzyści przy małym nakładzie czasu i pieniędzy w późniejszym okresie :)
  • Odpowiedz
@uzamkniete: ryzyko to kalkulacja - ja uważam, że są warte, każdy ma swój rozsądek. Znam bitcoinowych milionerów, którzy zaczynali zabawę z kryptowalutami siedząc na etacie w korpo, teraz handlują hobbystycznie, ale ciągle z zyskiem. Krótkoterminowo BTC dać może ogromne pieniądze przy umiejętnej grze. W ciągu ostatnich 90 minut można było na 1 BTC zarobić ponad 22 zł, co przy inwestycji 100 tys dałoby lekko 1300 zł w jeden wieczór.
  • Odpowiedz
@gozwei: czemu ja nie dostaję takich prezentów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@dGustator o BTC nie mam zielonego pojęcia dlatego nie pcham się mimo, że mam na to dużą ochotę. Tak czy siak na pewno nie wsadziłbym wszystkich oszczędności w jedną formę inwestycji typu BTC, lokata, itp.
  • Odpowiedz
@dGustator: Nie znam bitcoinowych milionerów, sam mam troszkę krypto walut. W mojej opinii rynek krypto walut jest bardzo interesujący, ale raczej kieruję się ku konwencjonalnym inwestycjom. Skąd wiesz czy rynek btc nie jest znowu pompowany jak w 2013roku? Po za tym to wciąż mały rynek, zastosowanie btc i innych kryptowalut jest jeszcze małe, a ich możliwości ograniczone. Nie chcę się spierać kto jest lepszy kto gorszy, tak mi się wydaje, mimo
  • Odpowiedz
@uzamkniete: zastosowanie jest małe, ale się powiększa - i to właśnie jest w tym wszystkim najlepsze, im większy będzie popyt tym cena BTC będzie wyższa :) Ja sam BTC nie lubię jako formy płatności, nie kręci mnie to w ogóle - ale daje pieniądze i to się dla mnie liczy. Nie gram profesjonalnie, mam około tuzina BTC i po prostu czasami się pobawię. Według mnie liczył się będzie tylko BTC i
  • Odpowiedz