Wpis z mikrobloga

Murki,
mam oszczędzone około 100k zł i szukam pomysłu w co zainwestować te pieniądze. Myślałem żeby się trochę dokredytować z banku (mam zdolność na kolejne 100k), kupić działkę blisko osiedli i postawić garaże ale znaleźć coś ciekawego jest naprawdę ciężko.

Zwrot z inwestycji przewiduję w 6-7 lat. Interesuje mnie inwestycja, w której nie będę musiał za dużo przebywać oraz poświęcać czasu.

Jakieś pomysły? Z góry mówię, że komentarze typu "zainwestuj w siebie" albo "kup tone marichuaniny" sobie darujcie.

#pytanie #kiciochpyta #cebuladeals #inwestycje #inwestowanie #pieniadze
  • 145
odpowiadam wszystkim bo wczoraj poszedłem spać :)

@smatthy PW poleciało :)

@chauvinist PW odblokowane - wal śmiało

@PanDzikus akcje u mnie już leżą od listopada. Niestety przegapiłem moment wejścia Jujubee na giełdę w sierpniu gdzie akcja kosztowała 2 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) pic rel dla Ciebie. Jujubee myślę ze podwoi swoją wartość, Farm51 podobnie. Jedynie #!$%@?łem się z VIVID Games - jestem 6k w plecy :(

@
Pobierz Gnojowisko3000 - odpowiadam wszystkim bo wczoraj poszedłem spać :)

@smatthy PW pol...
źródło: comment_Wzh4bkBO6RR1LrwFO5D2nWi1rP99icyg.jpg
@bigger: Mysle, ze albo znasz sie wybitnie na autach i zyjesz z nieswiadomosci kupijacych, albo nie masz pojecia co sprzedajesz/kupujesz. To Subaru jest na bank poskladane byle jak do zdjec, a nawet jesli nie jest mocno uszkodzone, to ten silnik jest na granicy rozpadniecia sie.
akurat firma jest już na tyle doinwestowana, że nie muszę wkładać dodatkowych funduszy


@Gnojowisko3000: CO. Nie wierzę. Firma to taki worek bez dna. Skoro masz sklepy (nie wiem z czym) to zawsze możesz otworzyć kolejny, zainwestować w reklamę, szkolenie pracowników, lepszy wystrój, lepsze miejsce. Myślę, że jest multum możliwości. Ja bym inwestował i rozwijał firmę tak żeby osiagnąć efekt kuli snieżnej.
@m4kb0l: Medrec internetowy. Skoro uzbieral to chyba wie. Chyba,ze Ty lepiej wiesz jak prowadzic jego firme.
Najpierw swoja zaloz.. Mniej ksiazek od zarzadzania a wiecej praktyki. Moze ma kilka sklepow i w bliskiej okolicy nie da sie juz nastepnego zalozyc. Moze branza taka,ze wiecej nie moze (franczyzy), moze na nastepny nie mialby czasu, bo juz go nie ma. Moze branza nie do konca perspektywistyczna... i chce dywersyikowac. Realnych powodow moga byc
@Gnojowisko3000: Pomysl nad jeszcze jedna rzecza.. parking przy lotnisku. Nie wiem jak daleko masz, ale kwoty czterycyfrowe do ogarniecia spokojnie bez specjalnych nakladow. Ja szukam, ale mam za daleko na ta chwile.
Dokredytowanie, kupno mieszkania, urządzenie i wynajem. Tylko nie apartamentu, bo ich ceny to raczej koło pół miliona, jak nie więcej.


@komitet_figli: Dwupokojowwe mieszkanie w dobrej lokalizacji w sporym mieście to koszt 250-300k. OP ma 100k a więc potrzebuje minimum 150k kredytu co daje do spłaty ok. 200k. Takie mieszkanie mozna wynajac za 1300-1800zl. Zakladamy kwote 1500zl (brutto dla niego)
Aby suma inwestycji mu sie zwrocila potrzebuje prawie 17 lat ciaglego i
@m4kb0l: może źle to napisałem że nie inwestujemy w firmę. Oczywiście że inwestujemy ale z aktualnego dochodu który uzyskujemy miesięcznie. Przeznaczamy właśnie na reklamę, kolejne sklepy itp. 100k o którym mowa od początku to moje prywatne oszczędności które chcę inwestować w coś innego.