Wpis z mikrobloga

@tohuvabohu: dla mnie to wymówka żeby im za te gry nie płacić. bo i tak bym nie grał. jak będę chciał pograć w coś z retro grafiką to pogram w HoMM3 z GoGa, gdzie grywalność jest zajebista a nie jakieś indie-gówno, które ani przyjemności z ekranu ani grywalności nie posiada :\
@Niedowiarek: tylko jak Janusz nie ma pieniędzy, to nie ma żadnego wyboru. Albo zrobi grę z grafiką taką jak potrafi, albo nie zrobi jej wcale i nie będzie raczej musiał przejmować się utratą potencjalnych klientów.

Dlatego obrazek który wkleiłeś jest bez sensu - porównuje grę zrobioną przez LucasArts (nie dość że jest to Indiana Jones, to jeszcze sequel) do gry tworzonej przez małe studio indie.
No a swoją drogą jest pewien trend na retro-dekonstrukcję lub retro-satyrę na gry oraz ich mechanizmy- gry takie jak Pony Island, Undertale, Tis-100 czy Else Heart Break są tego dowodem. Można powiedzieć, że te gry wpasowują się w nurt growego "postmodernizmu".


@b0lec: I jest to nurt świetny, bo odnajduję w nim nową wartość w grach. Z roku na rok jest coraz odważniejszy i mam nadzieję, że równie udane produkcje co wymienione
@Niedowiarek: Gdyby dzisiejsze niezależne studia miały taki budżet i zasoby jak dawny LucasArts to miałbyś grafikę na podobnym jak nie lepszym poziomie jak w Indiana Jones czy Broken Sword. Inna sprawa gdy twórcy zamiast wprost przyznać ,że nie stać ich na lepszą jakość udają ,że taka była ich wizja artystyczna i gdyby chcieli zrobili by grafikę jak w Crysis.
Dlatego obrazek który wkleiłeś jest bez sensu - porównuje grę zrobioną przez LucasArts (nie dość że jest to Indiana Jones, to jeszcze sequel) do gry tworzonej przez małe studio indie.


@MukuMuku: @Gdzie_byli_rodzice: W porządku, tutaj macie przykład dobrej grafiki w stylu starych przygodówek w grze stworzonej dwa lata temu przez małe studio indie (Quest for Infamy)
Pobierz Niedowiarek - > Dlatego obrazek który wkleiłeś jest bez sensu - porównuje grę zrobion...
źródło: comment_1C0wRFoeYZ65RCadPPJQBrFcTZxZoq2p.jpg
Patrz, gość zrobił zdjęcie ziemniaka, co za zjeb xD "PRAWDZIWY ARTYSTA" HEHEHEHE


@MukuMuku: Gość, który jest w stanie sprzedać zdjęcie ziemniaka za milion euro, jest po prostu dobrym biznesmenem. To ludzie, którzy kupują zdjęcie ziemniaka za milion euro, "bo zrobił je ten koleś, co robi bardzo drogie zdjęcia ziemniaków, więc będzie można zaszpanować przed znajomymi", są #!$%@? i debilami. A wraz z nimi wszyscy pozostali, którym imponuje posiadanie zdjęcia ziemniaka za
Przecież grafika to jakby tylko forma przekazu, liczy się rozgrywka i fabuła. Większość nowych tytułów AAA wg mnie ssie, mimo że mają świetną grafikę. A wczoraj odpaliłem sobie takie Undertale i okazało się, że jest to jedna z lepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem.
@Niedowiarek: Nie mam nic do pikseli. Zatwierdzam fakt że pisanie "NOWA GRA W STYLU RETRO" to zazwyczaj gry robione przez amatorów którzy chcą ukryć fakt że są beznadziejni w grafice. Ale popatrz na to z drugiej strony - jest masa gier pikselowych które wyglądają nieziemsko i gra się w nie przyjemnie. Granie dla grafiki jak dla mnie to głupota. Po co mam grać w ładną grę, skoro jej gameplay usypia? Gameplay