Wpis z mikrobloga

  • 608
Badz w Polsce od 4 godzin, juz dwa razy prawie dostan #!$%@?, bo 'hehe a co to #!$%@?, Syryjczyk?' i 'brudas #!$%@?'. Odpowiedz plynna polszczyzna, ze mam wloskie korzenie, nie dociera. W centrum Gdanska, gdzie ponoc ludzie sa najszczesliwsi. W niedzielny poranek. I to tylko dlatego, ze mam brode i nieco ciemniejsza karnacje.

To smutne, ze kraj, w ktorym sie wychowalem, wita mnie, przyjezdzajacego w odwiedziny, w taki sposob, ze juz po paru godzinach marze o powrocie do domu. Zawsze czulem sie tu obco, ale teraz czuje sie zwyczajnie jak intruz. Przykre.

#neuropa #gorzkiezale #polska #emigracja #islam
  • 179
@Choir:

Kraj 1: w miarę spokojny, niezbyt zamożny kraj. Prawie 100% mieszkańców pochodzi z jednego narodu. Nie przyjmuje masowo obcych imigrantów. Nie sieje fermentu na świecie i nigdy nie siał.
Kraj 2: kiedyś w miarę spokojny, bogaty kraj. Spore różnice językowe i świadomościowe pomiędzy regionami (północ, południe, Sycylia, Sardynia). Przyjmuje wszystkich: murzynów, arabów, islamistów. Chce ich upychać w innych krajach, w tym również w spokojnym kraju nr 1, który