Wpis z mikrobloga

@emasele:" Czechy liczą 10 516 125 mieszkańców (2009) i historycznie są państwem chrześcijańskim"

czy masz upośledzenie umysłowe? Przez ponad tysiąc 1100 lat tam było chrześcijaństwo m8. Dopiero od kilkudziesięciu lat ateizuje się tam społeczeństwo, pewnie na skutek rządów ZSRR. To tak jakbyś powiedział , że Bill Gates przez całe życie pracował, potem przeszedł na emeryture i powiedział ze najbogatsi ludzie to emeryci.


ps. ale czy czesi to tacy bogacze ? kek
@emasele:

różnica między bogactwem Polski a ubóstwem Prus była widoczna i za Stanisława Augusta Poniatowskiego. Skarżąc się Katarzynie na pruskiego króla Fryderyka Wielkiego, który ustanowił w Kwidzynie komorę celną dla obłożenia polskiego handlu haraczem, pisze między innymi: „Król Jegomość pruski wybiera z Polski około trzech milionów sześciuset tysięcy guldenów pruskich, to jest około dziewięćset tysięcy rubli rocznie. Równa się to dochodowi z całych Prus brandenburskich.” Dopiero na tym tle widać, jaka
@Lrrr: Luksemburg jest religijny? Szwajcaria? Szwecja ? Holandia?;D chyba za dużo frondy czytasz ^^ ja też według statystyk jestem katolikiem bo byłem ochrzczony ale faktycznie jestem ateistą :) także to , że w Polsce jest 92% katolików to tylko statystki, nawet Terlikowski z frondy mówi, że w Polsce katolików tylko 42% :)
@Lrrr: rozumiem, że jesteś albo świętjebliwy albo jakaś walka kultur , ostatnio to się bardzo popularne stało, w kontekście walki z islamem. Każda religia jest tak samo zaborcza, tylko z jednej się biali już wyleczyli a sand niggas i inne nigga dalej wierzą.
@emasele: kiedyś też taki bylem. Byłem palikociarzem, byłem przeciw religii w szkołach itp. Ale potem, jak juz miałem z 18 lat, to zaczałem czytać na ten temat, analizować i poglądy zmieniły mi sie o 180*. Jestem Ateistą, ale wiem , ze bez wiary nie ma Polski.
Tobie też radzę posłuchać czegoś z drugiej strony medalu, nie tylko TVNu i memów z neta. Wtedy przynajmniej bedziesz miał obiektywne podejscie
1)https://www.youtube.com/watch?v=kcQE0e4ew7I
2)
Jewpacabraa - @emasele: kiedyś też taki bylem. Byłem palikociarzem, byłem przeciw rel...
@emasele: #!$%@? mam na religie tylko mówisz głupotę. Problemem jest religia która sie rozwija w stronę, destrukcji innych wyznań a nie to że ktoś chodzi do kościoła. Osobiście jestem za laicyzacją państwa aczkolwiek atakowani religii bo tak jest słabe. Nie ma nic gorszego od wojującego gimbo ateisty a hurr durr gdzie dinozaury w biblii? Pokaż mi dane które mówią, że państwa laickie to państwa bogatsze to przyznam Ci rację.