Wpis z mikrobloga

@Jewpacabraa: ja jestem przeciwko religii w szkołach. Szkoła jest instytucją państwową i wymaga się od niej neutralności światopoglądowej. Miejsce na religię jest w kościele, kto chce niech na nią chodzi. Niestety, rozdział państwa od kościoła leży, jestem za zakończeniem finansowania kościoła z budżetu, niech będą dobrowolne składki z podatków (na zasadzie odpisu 1% , jak jest w Niemczech) .
Niestety, ale żyjemy w dziwnym państwie, w którym osoby neutralne są
  • Odpowiedz
@Lrrr: Singaur jest religijny? ten tygiel kulturowy. USA tylko religijne red necks z Południa.
Irlandia to owszem katolickie państwo z homozwiązkami

Polska tak religijna, najbardziej w niedzielę od 10-17 w galeriach handlowych.
  • Odpowiedz
@emasele: "neutralność światopoglądowa" ~ podstawowa pułapka stosowana przez hehe neokomunistów na która dałeś się złapać.
Posłuchaj te 6 min , zrob to dla mnie. Jak nie mozesz wytrzymac to od 2:30
Jewpacabraa - @emasele: "neutralność światopoglądowa" ~ podstawowa pułapka stosowana ...
  • Odpowiedz
@emasele: USA tylko południe religijne? Całe stany poza prawym wybrzeżem. Na wschodzie jest naprawdę sporo Jesusów z meksyków którzy są bardzo religijni. A co mają homozwiązki do tego?
  • Odpowiedz
@Lrrr: nie uznaję nielegalów z meksyku, salvadoru i innych latino za Amerykanów... oni sobie mogą być religijni, ale US middle i upper middle class już dawno nie są religijni. Nie oszukujmy się , ogólny konsumpcjonizm, FMCG, technologia, ipady , Internet, TV po prostu wypierają religię i chodzenie do kościoła, fizycznie nie ma na to czasu.
  • Odpowiedz
@Lrrr: a jakby papież był w Polsce, gdzieś w mojej okolicy też bym sobie go zobaczył.

Lepiej, oni w USA nie uznają papieża a poszli do niego, to jest dopiero ewenement.
  • Odpowiedz
@emasele: jeszcze jedno chciałem tylko dodac co do tych szkół. Ja jestem za tym, zeby szkolnictwo było prywatne.
Byłoby taniej a poza tym Ty byś posłał dziecko do szkoły gdzie nie ma religii, ja bym posłał do szkoły gdzie jest religia, ktos by posłał gdzie jest Gender i każdy byłby zadowolony :)
  • Odpowiedz