Wpis z mikrobloga

@JakisTakiNick: To że prawo tego nie zakazuje, to nie znaczy że nie jest to kradzież. ktos kto bierze cudzą własnosć bez zgody wlaściciela jest złodziejem. I koniec tematu.


@Gert: jeśli biorę do ręki jabłko w markecie i je odkładam to jest to kradzież? Chyba raczej jeśli je ZAbieram (i nie płacę za nie). A właścicielowi filmu nikt niczego nie ZABIERA :)
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: Bo problemu nie można spłaszczyć. Te opłaty wynikają z dwóch spraw:
1. duże piractwo
2. idiotyzm rządzących

Z resztą wg. tego co napisałeś nadal nie widzę gdzie autorowi zwraca się to, że nie obejrzałeś Interstellara na płycie albo w kinie?
  • Odpowiedz
jeśli biorę do ręki jabłko w markecie i je odkładam to jest to kradzież? Chyba raczej jeśli je ZAbieram (i nie płacę za nie). A właścicielowi filmu nikt niczego nie ZABIERA :)


@enron: Bardzo nietrafiony przykład. Dam inny - wchodzisz do Empiku, bierzesz książkę z półki i przepisujesz całość + czytasz.
Robisz kopię, bo nawet jak streamujesz to i tak jest kopia w temp.
  • Odpowiedz
@loczyn: Nie wiem z czego wynikają. Wiem, że zabiera mi się ileś tam kasy i mówi "za to że zabiorę Ci tą kasę będziesz mógł korzystać z dóbr kultury, np. oglądać filmy". Więc oglądam, a przychodzą wykopki i mi mówią, że jestem złodziejem. Ja? Chyba ten który siłą pobiera opłaty.

Z resztą wg. tego co napisałeś nadal nie widzę gdzie autorowi zwraca się to, że nie obejrzałeś Interstellara na płycie
  • Odpowiedz
@loczyn: Może podsumujmy - ktoś kto ściąga muzykę i filmy i za to placi, nie jest złodziejem. Nie można jednoczesnie za coś płacić i jednocześnie to kraść lol.

ZAiKS nie tyle jest złodziejem, co narzuca nam coś. Coś jak abonament TV. To tak jakbys mówił: oglądasz TVP i nie wpłacasz datków dla nich, jestes złodziejem! A ja na to: no ale przecież opłacam już abonament i on mi gwarantuję, że
  • Odpowiedz
- Relatiwizm czasu był nieprawidłowy (czas na pierwszej planecie biegł 61320 wolniej niż na Ziemi, a na orbicie w pobliżu planety, gdzie czekał na nich murzyn już czas biegł normalnie?)

Nie orbitowali wokół planety, tylko wokół czarnej dziury, w takim oddaleniu od planety i czarnej dziury, żeby nie odczuwać zmiany czasu

- Skoro różnica czasu na planecie była tak gigantyczna, to oznacza, że oni wylądowali na niej tuż po tym jak się rozbił poprzedni lądownik. Skoro tuż po to zastanawiające jest skąd mieli dane, że planeta jest zdatna do życia? Kiedy one zostały wysłane?

Może, i tak też mówią w filmie, zostały wysłany w tym samym momencie w którym wylądował lądownik. Otrzymali dane po kilku miesiącach, a potem kontakt się urwał, i wydawało się, że wszystko jest ok, dopiero jak sami tam wylądowali, zorientowali się, że sygnał został wysłany parę minut przed ich przylotem.

-
  • Odpowiedz
@mr_hammerer: Nie, przy ściąganiu z neta nie musi Cię obchodzić kim jest udostępniający i czy źródło jest legalne czy nie.


@JakisTakiNick: jezeli bawimy sie w legalistow, to niestety powinno Cie to obchodzic. wskaz w ktorym miejscu przepis o tym stanowi?
  • Odpowiedz
@galicjak:

Roz. 3: Treść prawa autorskiego

Oddział 3. Dozwolony użytek chronionych utworów

Art. 23. Dozwolony użytek osobisty0

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: to wszystko co napisales pod linkiem to jedynie jedno z wielu stanowisk doktryny. bezposredniego oparcia w przepisach tego nie ma. gorzej dla nas bo rok temu w tej sprawie wypowiedzial sie Trybunal Sprawiedliwosci UE (sprawa ACI Adam), gdzie zostalo podniesione ze zrodlo dla uzytku prywatnego ma byc legalne!
  • Odpowiedz
@galicjak: Podaj linka do tego jeśli możesz (i jeśli da radę znaleźć).

//to, że zostało podniesione nie oznacza, że stało się zapisem w prawie i że jest stosowane w Polsce. O ile mi wiadomo, Polska ma swoje prawo dozwolonego użytku i nie jest to prawo unijne.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: zaraz wstawie moje -arcydzieła
@flejwaflejwaplejapleja:masz rację wizualnie jest to pewnego rodzaju elita wśród filmów. Film ma swoje momenty,ale tylko to.Fajnie wygenerowane widoczki ot co
@miki4ever: Interesuje się kosmosem i też zawsze nim byłem zachwycony,ale troche przekoloryzowane to wszystko.W pewnym momencie zaczęła robić się z tego bajka,która zaczęła się bardzo dłużyć
@mattommottam: @loczyn: tak już podaje listę swoich arcydzieł.A zamilkłem bo niestety,albo stety normalni ludzie jak ja kładą się spać po 6:00. Też potrzebuje trochę odpoczynku
@Butterface: gówno prawda.Film, który według mnie jest arcydziełem musi mieć ciekawą fabułę,aktorstwo na wysokim poziomie i najlepiej po seansie musisz być sparalizowany typu,, o #!$%@? co to było, JA CHCE JESZCZE RAZ' .Coś o czym po seansie myślisz jeszcze dzień,dwa. A nie
  • Odpowiedz
@galicjak: I jeszcze jedno, co do tego UE: jedno jest pewne. Nikt nigdy w Polsce nie został skazany za oglądanie/ściąganie filmów lub muzyki, więc te inne stanowiska doktryny to chyba tylko teoretycznie. ;) Jeśli ktoś został skazany, to za przekroczenie granic dozwolonego użytku lub za udostępnianie plików.

//edit: Spoko, w porządku, rozumiem.
  • Odpowiedz
Wszystko za życie


@mlg20: dżizaz, przecież to takie gówno, że sam najchętniej gościa bym #!$%@?ł na sam koniec ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a reszta listy spoko, może ze 3 filmów nie widziałem
  • Odpowiedz