Wpis z mikrobloga

Arcydzieło a z obejrzeniem czekałeś aż będzie na torrentach. Gardze takimi #podludzie jak Ty.

@Gert: czemu? Miał iść do kina w ciemno? Było już przecież wystarczająco dużo filmów, które zapowiadały się dobrze... i na tym się kończyło. A dobry film powoduje, że człowiek pójdzie na niego do kina, gdy oglądał na małym ekranie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hesar: Znam kogoś kto próbował ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak naprawdę to tak twierdzą naukowcy, a czy zostało to udowodnione naukowo to nie wiem. Miałem na wykładzie trochę o teorii względności, czarnej dziurze i jeżeli Cie to naprawdę interesuje to moge sie zapytać.
@sal-vadore: Ja nie mówie, że film jest zły, film jest dobry, a jeżeli chodzi o efekty i muzyke to genialny, ale arcydziełem bym go nie nazwał. Jeżeli jest tak jak mówisz to okej, ja byłem na premierze i pamiętałem, że przelatuje przez czarną dziure, może sie pomyliłem ;)
@Wypalcowany: Ja też byłem na premierze, i przez połowę filmu miałem tak, "No fajnie lata sobie po tym kosmosie jak dziki po kartoflisku", ale później to się już zaczęło w miarę układać w całość i #!$%@?ło mi mózg.
Trzeba też wziąć pod uwagę to, że jest to film Sci-fi.

Dal mnie to też nie jest arcydzieło, po prostu bardzo dobry film.
Tak naprawdę to tak twierdzą naukowcy, a czy zostało to udowodnione naukowo to nie wiem.


@Wypalcowany: No to jak w końcu? Nad filmem pracował Kip Thorne, który sam opracował chociażby teorię o wormhole. Sam Hawking wychwalał film jak dobrze jest zrobiony pod tym względem.
Film miał sporo błędów. M.in.
- Relatiwizm czasu był nieprawidłowy (czas na pierwszej planecie biegł 61320 wolniej niż na Ziemi, a na orbicie w pobliżu planety, gdzie czekał na nich murzyn już czas biegł normalnie?)
- Skoro różnica czasu na planecie była tak gigantyczna, to oznacza, że oni wylądowali na niej tuż po tym jak się rozbił poprzedni lądownik. Skoro tuż po to zastanawiające jest skąd mieli dane, że planeta jest zdatna