Wpis z mikrobloga

@Pustulka: 1.6 ecoboost jeździ już parę lat i dobrze się spisuje. Wersja 1.5 powstała na jego bazie więc też powinno być OK.
@JanTadeusz: Ani szybkie ani wolne - około 9s do 100. Chciałem wersję 2.0 203 konie ale one występują wyłącznie z automatyczną skrzynią. Więc stanęło na tym. Jeśli chodzi o spalanie to cykl mieszany, ale ze sporą ilością korków w Warszawie :D Podobno po liku tysiącach kilometrów spalanie powinno
@wruuth: Jak z jakością wykonania wnętrza? Bo prawdę mówiąc byłem w salonie i np. schowek od strony pasażera był źle spasowany, odstawał od strony drzwi, a to pewnie z powodu montażu zamka po lewej stronie pokrywy, a nie na środku.

W sumie, to auto moim zdaniem ładniej prezentuje się na zdjęciach, ale może po prostu kolor tego z salonu mi się nie zgrał.

Czerwony wygląda całkiem zacnie.

Fordy to dobre auta,
@wruuth: no foczka ST jest piekna, poza tymz tego co pamietam 260kucy w nim siedzialoprzy 2.0 silniku. Niestety, nie stac mnie na takie wynalazki:'(.
A co do automatow, wszystko czym jezdzilem po zdaniu prawka (5lat temu) bylo w automacie i sobie chwale.
@piotreek88: Jak dla mnie wszystko jest bardzo fajnie i dobrze spasowane. Jednakże na odbiór może wpływać fakt, że jest to wersja z tapicerką ze skóry i alcantary. Ponadto często Mondeo w salonach (wszystkie, które oglądałem) mają ten śmieszny maleńki ekran na konsoli centralnej. U mnie jest już ten duży.
W moim największą wadą jest to, że stoi na 17'' felgach. Przy tej wielkości samochodu 19'' jest optymalnie, ale ze zmianą poczekam
@wruuth: jeśli jesteś zadowolony z jakości wykonania, to fajnie. Nie ukrywam, że alfa 159 (oraz pewnie jej następca), alfa giulietta, fiat bravo, focus i mondeo, są na mojej krótkiej liście przy wymianie samochodu za kilka lat.
@sadpolishengineer: Pali, ale ze względów podatkowych, akcyzowych itp. silniki są zmniejszane. Mondeo jest sprzedawany na całym świecie od Chin, przez Stany do Polski. Do tej pory Ford miał silnik 1.6 ecoboost ale z racji tego, że w Chinach takie samochody mają większe opłaty, to wprowadzili silnik 1.5 ( a Chiny to duży rynek dla Forda).
@JanTadeusz: Ale Mazda jest kiepska w środku. Chyba, że ten obecny lifting coś zmienił, ale