Wpis z mikrobloga

Po rabatach wyszło około 120 tysi


@wruuth: Jeżeli nie zmieniasz samochodu co kilka lat albo to nie jest samochód wzięty na leasing czy do floty firmowej to bym w życiu nie kupił za tyle tak wysilonej jednostki. Zbyt bałbym się o trwałość skoro z 1,5 litra wyciągnęli aż 160 koni, a z tego co piszesz nie jest to też specjalnie ekonomiczne auto.
@Pustulka: balbys sie 160 kucy z 1.5l ale jakby popatrzec np na silniki VAG 1.8T 180/225KM to mialy podobny i jeszcze większy (w wersji 225) stosunek mocy do pojemności i jakoś jeżdżą i raczej są ok. 2.0TFSI 211KM tez jezdza i jest ok a stosunek mocy do pojemnosci praktycznie ten sam co 1.5ecoboost 160KM.
Ogolnie tez bym nie chcial tego silnika ale jak nie ma jakis wad to raczej nie ma
@coolcooly22: To jest amerykański Fusion (a przynajmniej na takiego wygląda, ze względu na widoczny analogowy prędkościomierz) - kod do systemu bezkluczykowego. W europejskich Mondeo tego nie ma - klucyk masz przy sobie, wkładasz rękę w klamkę i się otwiera. Jak chcesz zamknąć samochód to dotykasz tej nieruchomej części klamki po prawej (jest taki karbowany wzór) i już. Ponadto samochód wykrywa czy kluczyk jest w środku samochodu czy nie, więc spokojnie -
@CiepleWino: Bardzo dobry wynik. Ja w moim poprzednim samochodzie - Focus 1.6 tdci (90 koni) miałem średnio 5.5 i niżej już nie potrafiłem. Inna sprawa, że zbytnio się tym spalaniem nie przejmuję.
@wruuth: Golf 1,9 w dieslu tyle pil ze teraz tankowanie to przyjemnosc;))) Dbaj, nie gazuj na zimny silnik, myjki najlepiej bezdotykowe, ehhh i ten zapach nowego auta w srodku... zazdraszczam;))
@kondziow: To poczytaj o tym samochodzie. Nie halo to wierzyć w te dane bez refleksji. 200KM, BOXER, lekka buda, tył napęd i w takim samochodzie przyspieszenie jest tylko poprawne? Zresztą moje odczucia były dużo lepsze, niż to co podają na stronach czy producent. Bo mam samochód, który przyspiesza w niewiele ponad 8s.

Otóż problem polega na tym, że 2. bieg kończy się zaraz przed 100km/h. Dlatego napisałem, że do 97km/h przyspiesza
@sharkslayer: Jeździłem i się zakochałem. Gdybym miał teraz kasę na samochód, to bym szybko leciał kupować póki nie potrzebuję wozić wózka dla dziecka. Podobno Subaru ma wydać BRZ STi ale nie wiem kiedy i czy na pewno.
@wruuth: podoba mi się ten wóz. Gratuluję i zazdraszczam. Czemu nie ma wersji ze skórą? Welurowe taoicerki czy co ti jest są brzydkie a po jakims czasie juz rzygac sie chce. Na allegro taki woz jest, ale mode starszy chyba i siedzenia do porzygu
@marc1nek: Prędkość na 2 biegu zależy przecież od tego na jakich kołach jedziesz. Większość filmików gdzie na odcince 2 biegu jest 100 lub więcej km/h pokazuje że to auto nie ma 6,2-6,5s do tych twoich "97" tylko raczej 7. Ale co z tego skoro widzę, że średnio i tak do 100 wychodzi 7 lub 8 sekund;)
Tu na odcince masz ładnie stówę i wychodzi około sekundy więcej niż piszesz;)
https://www.youtube.com/watch?v=9o5KaSqWYPw
@marc1nek: Hmm tak czytam te Twoje wypociny i naszła mnie taka refleksja - Toyota zrobiła tak dobre te GT86, że zamiast porównywać go do innych sportowych aut (Nissan 370z albo coś mniejszego czyli na przykład Peugeot RCZ) to porównujesz go do dużej limuzyny której zadaniem jest przewieść w komfortowych warunkach 4 osoby na trasie często powyżej 600 kilometrów... to świadczy dobrze o Mondeo czy źle o GT86?

Taki imponujący jest ten
@canar: Mój samochód ma 8,4, a przy Toyocie czuję, że jest po prostu dużo, dużo szybsza. Zresztą: http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_86#Performance

Pomijając już fakt, że do odcinki się nie jeździ, bo moment dawno już jest znikomy. Maksymalny jest przy 6600rpm. Dodatkowo, koleś niekoniecznie poprawnie ruszył, i słychać jak długo hamuje kontrola trakcji przy starcie. Już tutaj masz z 1s. Takie próby robi się bez tego systemu.
@coolcooly22: Jest wersja ze skórą. Moja to wersja ze skórą i alcantarą, które to połączenie bardziej mi się podobało od gołej skóry (a różnica w dopłacie to jakieś 450 zł, co przy kwotach rzędu 12 tysięcy jest pomijalne - mówię tu o pakietach z taką tapicerką, nie samej tapicerce, bo jej koszt to 11 tysięcy, co jest niezbyt opłacalne - w pakiecie za 12 tysi masz tapicerkę, elektrycznie sterowane fotele z