Wpis z mikrobloga

Czy kiedykolwiek doznałeś uczucia, że czas płynie wolniej?? Skakałem w weekend na bungge i to co odczułem dało mi do temat do myślenia na dłuższą chwilę. Wielokrotnie słyszałem zwrot ,, mieć całe życie przed oczami'', i myślę, że to własnie odczułem.

Podczas tak krótkiego skoku (45 m) zacząłem myśleć dlaczego wogóle to zrobiłem? Czy przypadkiem nie rozbije się o ziemię? Zdałem sobie szybko sprawę ze 99,999% ludzi w tej sytuacji wychodzi bez szwanku i mimo ogromnej adrenaliny wiedziałem, że będzie ok. Myślałem o strachu która mnie wypełniała, a także o dzikim uczuciu dziwnego, dzikiego szczęscia a także szaleństwa, które towarzyszyło mi przez cały skok. Myślałem o mojej rodzinie, i przyjaciołach, o osobach które kocham i na których mi zależy .Widziałem ich uśmiechnięte twarze a także różne miejsca i sceny z życia które dobrze wspominam. Zacząłem myśleć, jak by to było, gdybym akurat sie rozbił, jakiego by mnie zapamietali? To wszystko i pewnie więcej przeszło mi przez myśl w niecałe 2 sekundy? Jak to sie stało?

Po dłuższych rozkminach doszedłem do wniosku, że ludzki mózg w chwilach z ogromną adrenaliną i obawą o własne życie jest w stanie strasznie przyspieszyć proces myślenia i gęsto zapisywać te informacje - czego nie robi w codziennych sytuacjach. Przez to własnie zagęszczenie może się nam wydawać, że trwało to dłuzej, bo przecież w codziennych sytuacjach pomyślenie o tylu rzeczach zabrało by o wielewięcej czasu tak? Możliwe, że własnie dlatego całe to zdarzenie interprertujemy sobie to jako ,,wolno płynący czas".

przy okazji - #falszywyrozowypasek

#rozkminy #rozkminyzdupy #comyslicie #bungee #czas #psychologia #ciekawostki #tagujebonocna
  • 9