@qentet: Bardzo ładny zamek z zewnątrz. W środku też ciekawe rozwiązania architektoniczne, zamek jest prześwietlony przez okna ustawione z każdej strony naprzeciw siebie. A widok z tarasu zapiera dech. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niezwykłe zabytki na słowiańskim cmentarzysku (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6415279/niezwykle-zabytki-na-slowianskim-cmentarzysku-galeria/

Około 40 tys. fragmentów naczyń glinianych, kilkanaście zabytków metalowych z VIII-X w. oraz setki kości ludzkich i zwierzęcych odkryli archeolodzy w słowiańskich kurhanach w Lipsku-Polesiu na Roztoczu.

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii - tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii - plusując ten komentarz bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!
Zwiadowca_Historii - Niezwykłe zabytki na słowiańskim cmentarzysku (GALERIA) Link do ...

źródło: comment_1639677201lBtUgdqTZV9K2HmxwtALqx.jpg

Pobierz
czołem, dawno nie wstawialem żadnej aktualizacji co do wsk z racji natłoku pracy w liceum, ale też brakiem wiekszego zainteresowania ze strony mirko( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dzisiaj wstawiam updejt. Mianowicie skończyłem ramę, musze kupić tylko lampe ale nie mam teraz kasy, no i oczywiście silnik który remontuje mój kolega, na nowym tloku cylku po szlifie i centrowaniu wału i wielu innych nowych czescisch takze nie bedzie fuszery,
antekstr - czołem, dawno nie wstawialem żadnej aktualizacji co do wsk z racji natłoku...

źródło: comment_1639045782gLTwFu6OCvefqpaulmBJqu.jpg

Pobierz
Kościół został wybudowany w XV wieku, w stylu późnogotyckim. Powstał dzięki ufundowaniu przez miejscowego dziedzica Sędziwoja Pałuka. Prawdopodobnie jest to najstarszy ceglany kościół na Kujawach.
Wiekiem XVI, a dokładniej w drugiej jego połowie dobudowana została kaplica Jagielońska.......

Kontynuuj czytanie na https://turystykaniecodzienna.ct8.pl/kosciol-sw-marcina-szubin/
Wpadnij rownież na Fb https://www.facebook.com/Turystyka-Niecodzienna-103307068743859

#kosciol #architekturasakralna #fotografia #fotografiamobilna #blog #tworczoscwlasna #gruparatowaniapoziomu #podrozujzwykopem #szubin
Wilczur79 - Kościół został wybudowany w XV wieku, w stylu późnogotyckim. Powstał dzię...

źródło: comment_1638888648p0oySA8UYsFRplpVZFLgSn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mirasy, ostatnio złapałem zajawkę na odrestaurowywanie starych rzeczy i wpadła mi teraz w ręce taka lampa naftowa. W komentarzu wrzucam zdjęcie stanu pierwotnego (z internetu) moją lampę odmoczyłem już w odrdzewiaczu (roztwór kwasu fosforowego z dodatkami). Już prawie nie ma rdzy, lekki tylko nalot. I teraz pytanie. Czym to lepiej pomalować aby jak najbardziej zbliżyć się do oryginału? Myślałem o srebrzance albo zwykłym hammericie do metalu, ale czekam na sugestie mądrzejszych i
m.....r - Mirasy, ostatnio złapałem zajawkę na odrestaurowywanie starych rzeczy i wpa...

źródło: comment_16381807504c3Zcn6ER9kEaXBO0Lu5PY.jpg

Pobierz
@mbwwr: takie lampy w wersji chińsko badziewiastej są w Castoramie za 15zl. Pomierz sobie srednice kominka i kapsla, może się nada na dawcę do przeszczepu
  • Odpowiedz