Wymyśliłem sobie, że we wrześniu padnie na Wietnam na 2 tygodnie. I mam kilka pytań do osób, które tam były 😅

Czy Wietnam w tym miesiącu jest spoko?

Czym się poruszać? Można wypożyczyć motor jak mam tylko prawko kat B?

Czy
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Obruni: no trzeba edukować.

@G123 , ogólnie to nie myśl, że to moje jakieś fanaberie, bo "w końcu sprzedają taki bilet". Jeszcze dwa lata temu takiego czegoś byś nie znalazł, bo wyszukiwarki nawet nie wynajdowały/nie składały takich beznadziejnych połączeń. Coraz więcej ludzi tak zaczęło jednak latać, że robią dolot bez bagażu do innego miejsca w Europie, więc jest to sprzedawane, ale z pominięciem faktu, że część ludzi na rynku
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Widocznie każdy kraj ma jakąś swoją specyficzną, brutalną tradycję.
W odległej Azji jedzą mięso z psów.
Na Wyspach Owczych zabijają wieloryby w czasie Grindadráp.
W Polsce psiarze zostawiają odchody swoich pupili w miejscach publicznych i oburzają się jak ktoś zwróci uwagę xD
  • Odpowiedz
  • 4
10 lat temu przyjechalismy tu z żoną w ciemno, po prostu sprzedaliśmy auto, spakowaliśmy walizki i kupiliśmy bilet w 1 stronę. Teraz pracujemy w szkole miedzynarodowej, pracę łatwo znaleźć (tylko w okreslonych przez rząd branzach) a standard zycia jest wyższy niż w Europie.
  • Odpowiedz
Cześć, pisze w sprawie wizy do Wietnamu. Na jedne wizie wpisałem w rubrykę imię moje nazwisko i w nazwisko imię. Na wizie widnieje "full name" i dane są prawidłowe ale nie wiem czy muszę zmieniać czy nie. I druga sprawa nie jestem przekonany czy w polu place of birth wpisałem Poland czy Miasto z paszportu. Widziałem że pojawia się tu kontakt do Cindy Wu odnośnie wiz ale ona na oba te błędy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Na pewno to jest źle?


@Kamilex97: Najmocniej przepraszam. Sprawdziłem wizę z listopada 2024 i na niej mam imię i nazwisko. Na wizie ze stycznia 2025 mam nazwisko i imię. Niedawno zmienili system. Udanych wakacji Mirku!
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 68
@henk zostaw plusa, jeśli chcesz wziąć udział w losowaniu magnesu na lodówkę z Wietnamu.
(losowanie przy moim kolejnym wpisie)
  • Odpowiedz
ogółem czym człowiek więcej podróżuje, tym staje się większym rasistą... ale te przemyślenia zachowam dla siebie.


@henk: ja może nie stałem się rasistą, ale zdecydowanie bardziej zacząłem doceniać nasz kraj. Szczególnie czystość, bezpieczeństwo i takie ogólne zadbanie. I jedzenie też mamy spoko, jest mega dużo fajnych restauracji i innych knajp gdzie fajnie można zjeść (szkoda jedynie że tak drogo)
  • Odpowiedz
Witajcie,

Szukam polecajki na przyszle wakacje lub ferie zimowe. Jakie mam zalozenia?

- Gdzies daleko: bardzoe chetnie Azja, Ameryka poludniowa, lacinska, Afryka (?)
- Ladne plaze i egzotyka, bo oprocz zwiedzania mamy zamiar chillowac na plazy
bigger2 - Witajcie,

Szukam polecajki na przyszle wakacje lub ferie zimowe. Jakie mam...

źródło: 20250124_133112

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger2 W Tajlandii z nieco mniej turystycznych kierunków to polecam jedną z wysp Koh Kut, Koh Mak lub Koh Chang. Tam jest dużo mniej turystów bo dość ciężko się tam dostać. A na północy Tajlandii możesz wybrać Chiang Rai (i okolice) zamiast Chiang Mai
  • Odpowiedz
Siema Wykopowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami i wskazówkami z podróży po Wietnamie. Przygotowałem praktyczny przewodnik o wszystkim, co warto wiedzieć przed wyprawą do tego egzotycznego kraju. Znajdziecie tam informacje o wizach, najlepszych miesiącach na wyjazd, lokalnym transporcie, kuchni, bezpieczeństwie, a także o największych atrakcjach, takich jak Zatoka Ha Long, Sapa, czy Hoi An.

Zapraszam do przewodnika

Czy
podrozebezosci - Siema Wykopowicze!

Chciałbym podzielić się z Wami moimi wrażeniami ...

źródło: Kopia Copy of Malta 2

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach