Mirki, jakieś pomysły, żeby zminimalizować prowizje i kurs wymiany ze złotówek przy wyjeździe do USA ?
Z jednej strony można wziąć gotówkę w kieszeń, z drugiej strony można wirtualny kantor i wypłacać z bankomatu.

Macie jakieś doświadczenia z tą drugą opcją lub jakieś inne ?

#usa #waluty #dolar
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@entaroadun: @mehmed: najśmieszniejsze dla mnie jest to, ze większość amerykanów nie ogarnia jak to tak można bez czeków żyć xD W jaki sposób pracodawcy Ci płaca wtedy i kto to kontroluje skoro czeku nie ma ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
czy ktoś orientuje się w koronie szwedzkiej? jeszcze po wakacjach stała 0,45 a teraz ciągle leci na ryj i jest 0,42. można się spodziewać wzrostu w okresie zimowym? słyszałem o tym, ale jakoś nie za bardzo chce mi sie wierzyć, ze nagle zacznie rosnąć.

#finanse #waluty #szwecja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mając chwilę czasu, posprawdzałem ceny w innych regionach Steam.
Nie udało mi się sprawdzić cen tylko w Kazachstanie, Katarze i Kuwejcie.
Za przykład posłużył mi PUBG
Steam 13.11.2017 wprowadził 10 nowych walut w tym PLN.
Cena PUBG w Polsce to: 72.99zł

Ukraina
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z transakcją z rachunku bankowego w cinkciarzu - przychodzi zwrotny i mam dwie waluty na moim zwykłym, cebulowym koncie i normalnie sobie wypłacam?
#cinkciarz #waluty #finanse
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja wymieniam w Kantor Ekspert i wygląda to tak, że trzeba mieć dwa konta: jedno złotówkowe z którego wpłacam złotówki jeśli chce kupić walutę lub oni wysyłają mi na to konto złotówki gdy ja coś sprzedaje. Drugim kontem jest walutowe w walucie którą handluje (USD,EUR,GBP,CHF). Nie możliwe żeby USD przysłali Ci na konto złotówkowe. W takim scenariuszu bank przewalutowałby USD na PLN po bardzo słabym kursie. Żeby wymieniać w kantorze internetowym trzeba
  • Odpowiedz
@Embiid: Musisz mieć drugie konto w walucie którą kupujesz. Jak np kupuję czasem USD więc mam konto w USD. Wybierasz na jaki rachunek mają ci wpłacić dolary i z jakiego ty zrobisz przelew w złotówkach do nich
  • Odpowiedz
z uwagi że NOK jest obecnie dość tani a ogólnie jest to imho bezpieczna sprawa, chciałbym zakupić trochę korony norweskiej. Nie chce tego robić poprzez polskie konto walutowe. Wie ktoś czy jest w #norwegia bank w którym można założyć konto online? Przyjazd do NO nie wchodzi w grę.
Lub też może inne sposoby macie na bezpieczne inwestowanie w NOK?
#waluty #inwestowanie #banki #bankowosc
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@animuss: PKO po tym jak łyknęło nordea ma konta walutowe w nok. W NO nie założysz konta bez rejestracji w tamtejszym systemie podatkowym. Walutę wymieniaj w internetowych kantorach, np. w cinkciarzu dodatkowo możesz trzymać noki w portfelu walutowym, nie potrzebujesz więc osobnego konta.
  • Odpowiedz
Czytaliście ostatnio jakieś prognozy albo słyszeliście co nieco na temat kursu funta? Będzie szedł w górę czy raczej niezbyt?
#uk #funt #waluty
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawlo74: Bardzo ładnie porównał Bitcoina z telefonami komórkowymi i myślę, że dał nam jednocześnie do zrozumienia, iż nie było to porównanie przypadkowe ;-) No i pięknie uchwycił ideę konsensusu społecznego. To jest coś z czym mam największy problem tłumacząc innym skąd właściwie bierze się wartość Bitcoina i dlaczego tak?
  • Odpowiedz
Nie mogę się doszukać w tych tabelach opłat i prowizji. Jak pojadę na Słowację i zrobie zakupy o wartości 10 euro polską kartą debetową Mastercard masterpass z Alior Banku to dorżną mi mnóstwo opłat czy zapłacę te 43 złote plus ewentualnie jakieś 3% dodatkowej opłaty?

Czytałem, że Alior nie bierze za przewaluowanie opłat, a ponadto przewaluowanie następuje tylko po kursie walut, ale to jedynie z jakichśtam pseudofor informacje.

Jakby ktoś podrzucił odpowiednie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach