Wpis z mikrobloga

Też tak czasami macie, że podczas płatności zbliżeniowej kartą Revolut, zostaje zmieniona waluta ze złotówek na funty? Oczywiście operacja ta jest mało opłacalna w stosunku do kwoty transakcji, co powoduje jej zwiększenie, a sytuacja zmiany waluty jest całkowicie randomowa. Na szczęście podczas płatności widzimy na terminalu kwotę w obcej walucie i prośbę o pin, dzięki czemu możemy w porę anulować transakcję w tym miejscu, ale... Mieszkając w PL płacimy w GBP? Od czego to zależy? Też mieliście taką sytuację?
#revolut #problem #waluty
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gacek259:
Revolut jest z Anglii to i karta jest widoczna jako angielska. Dlatego przy płatności kartą masz odrzucić opcję przeliczania.

Btw, ostatnio wypłacałem EUR w Turcji i po takiej operacji revolut wysłał mi wiadomość, że źle robię :)
@dunsedsu: Płaciłem już tak w KFC. Mam Revoluta podpiętego do Google Pay. Pobrało w złotówkach. Ale mimo tego zawsze już patrzę na terminal czy nie zmienia waluty, bo raz pobierze w PLN a raz w GBP.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gacek259: powinien pytać o DCC, najczęściej to sprzedawca naciska zielony o raz za dużo. Bez Twojej zgody nie mają prawa Cię obciążyć w walucie obcej, więc zawsze możesz zgłaszać reklamację. Ja miałem kasę z powrotem na koncie jakieś 3 minuty po takiej trefnej transakcji.
@gacek259: Miałem tak w sklepie z płazem w nazwie, płaciłem zbliżeniowo coś około kilkunastu złotych i wyświetliło pytanie na terminau po angielsku czy płacę w funtach - wybrałem złotówki, a następnie czy chcę wypłacić gotówkę w sklepie - tu byłem bardziej zaskoczony, ale wybrałem nie.
@dunsedsu: dostajesz informację na terminalu, że kwota jaką chcesz zapłacić wynosi xx GBP. Jeśli nie zorientujesz się w porę i wprowadzisz pin, z konta potrącana jest kwota w obcej walucie, co zawsze wyniesie Cię drożej za produkt, aniżeli miałbyś zapłacić w złotówkach.