Nie wydaje wam się dziwne że w weekendy kursy walut i notowania giełdy stoją w miejscu? Przecież wszystko może się wydarzyć i w ogóle pograł bym w weekendy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gpw #gielda #waluty
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czechy - bardzo dużo się traci na kursie banku (mbank)? Nie wiem, czy ma sens coś wymieniać w kantorze, czy przy niedużych wydatkach (jakiś objad itd.) zwyczajnie płacić kartą.

#czechy #waluty
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bachus: Byłem jakoś 2 miesiące temu i przewalutowało mi jakoś na kurs 0.17 a w kantorze był chyba ok 0.166. Dla mnie osobiście nie opłaca się używać kantoru, bo zawsze zostanie dużo drobnych z którymi nie ma co zrobić.
  • Odpowiedz
@bachus: Mnie przy zakupach za ~170 zł płacąc kartą (bank Millennium) wyszło różnicy ok 8-9 zł, w stosunku do wymiany w kantorze tego samego dnia. Przewalutowało mi najpierw czk na usd, a potem usd na pln :/
  • Odpowiedz
Jakie konto maklerskie polecacie? Dla studenta lvl 22, co miecha bym lokowal jakos po 300zl w akcje i etfy (a na wstepie jakos z 1000zl bym wrzucil na konto). Gdzie sa najmniejsze prowizje i na co tez zwracac uwage jak wybieram dom maklerski?

Czy sa jakies dobre oferty tez zeby polaczyc konto maklerskie razem z kontem na forexie? (jesli co do forexa to na razie chce wplacic cos drobnego z 100-500zl i
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej! Mam parę groszy na koncie złotówkowym i nie chce zakładać kolejnej lokaty z której nie będę miał nawet 100 zł.
Chciałbym się was poradzić jaki jest najlepszy kantor online. Jak wygląda sprawa prowizji ( o ile jakieś są) od danej transakcji? I jak wygląda rozliczanie się z zarabianiu na wymianie walut? Płaci się jakiś podatek od tego? tak liczę że przy wkładzie klikunastu tysięcy przez rok parę stówek bym dorobił. Może
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pioneer95: Na kantorach są wysokie spready. Lepiej załatwić to przez xtb na kontraktach. Tylko z tym trzeba ostrożnie. Przede wszystkim zapoznaj się co to lewar.

Dodatkowo możesz np zainwestować swój cały kapitał w waluty mrożąc go tylko w 1/3. Reszte wrzucić np w akcję
  • Odpowiedz
@Pioneer95: Opcja 1) https://internetowykantor.pl/
Opcja 2) Revolut

Możesz zmodyfikować opcje 2. Np. wykupić VIP 29/miesiąc po czym:
Kupić 10/15/20k dolarów po X cenie i sprzedać gdy kwota za sprzedaż będzie wyższa o np 5gr od kupna.

Zysk przy róznicy 5gr dla kwoty 10k $ to 500zł. Wymieniasz tyle razy ile chcesz. Koszt komfortu to 30zł miesięcznie niezależnie już od obrotu. Przy biedzie wersji masz limit (60k? nie pamietam) i po
  • Odpowiedz
Hej! Mam parę groszy na koncie złotówkowym i nie chce zakładać kolejnej lokaty z której nie będę miał nawet 100 zł.
Chciałbym się was poradzić jaki jest najlepszy kantor online. Jak wygląda sprawa prowizji ( o ile jakieś są) od danej transakcji? I jak wygląda rozliczanie się z zarabianiu na wymianie walut? Płaci się jakiś podatek od tego? tak liczę że przy wkładzie klikunastu tysięcy przez rok parę stówek bym dorobił. Może
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@looklikelance: 2 % to mam na lokacie. A tak to chętnie bym sobie wrzucił jakieś euro i czekał jak wzrośnie. Planuje zagłębić się w giełdę ale to za jakieś 2 miesiące jak będę miał więcej czasu, żeby się dokształcić i poczytać w temacie. A do walut jakoś bardzo nie musze się kształcić. Tylko jakiś dobry interfejs do wymiany znaleźć bez jakiś bandyckich kosztów
  • Odpowiedz
W płatnościach walutowych największą popularnością w ostatnim czasie cieszy się Revolut. Jednak jest duża grupa osób, która woli stawiać na jak najbezpieczniejsze rozwiązania. Przykładem mogą być konta walutowe w ramach Kantoru Walutowego Alior Banku - darmowe, z darmową kartą, przelewami i obsługą gotówkową, no i gwarancjami BFG (w końcu to bank). Spready - bardzo przyzwoite. Dodatkowo na start można zdobyć 50 zł premii. Analiza promocji u mnie na blogu.

#banki
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, handlować euro teraz czy czekać? Czekałem troche aż urośnie i zastanawiam sie czy jeszcze troche poczekać. Jak myślicie? #waluty #biznes
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Firma, z którą współpracuję będzie mi wypłacać wynagrodzenie w euro... Jak to najlepiej rozegrać? W jakim banku założyć konto walutowe, żeby bez zbędnych dodatkowych kosztów robić przelewy ZUS, US i wymieniać walutę EUR - PLN? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#banki #bankowosc #finanse #kontobankowe #waluty
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yoggi, polecamy nasze Konto walutowe. 0 zł za prowadzenie konta – wystarczy karta walutowa do konta lub podpięcie do karty z funkcją wielowalutową konta walutowego w EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK lub SEK; w przeciwnym razie - 6,90 zł/mies. Ponadto możliwość wymiany walut po atrakcyjnym kursie w kantorze internetowym dostępnym w serwisie iPKO. Więcej informacji na ten temat znajduje się tutaj: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-walutowe/konto-walutowe/@Yoggi
  • Odpowiedz