#chilizgobim Część 10.

UWAGA: Relacja zawiera dużą liczbę ostrych zdjęć – oglądasz na własną odpowiedzialność.

Na weekend pojechałem na wieś, żeby po dwóch tygodniach zobaczyć jak się ma moja uprawa. I ma się zaskakująco dobrze. Ale o tym zaraz. W końcu udało mi się sporządzić listę przedstawiającą gdzie mam co posadzone.

Papryki
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chilizgobim część 9

Zgodnie z poprzednim wpisem dalej kontynuuję nadrabianie zaległości. Tym razem bardziej krótko i zwięźle.

11 czerwca

W
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: Ładna J.Mucho. Mam też taką, ale mniejszy krzaki... z podobnych powodów :)
Pomidory wyglądają na wysokie. Ogławiasz krzaki? U mnie na samej górze zaczynają się owoce (ok 110-150cm nad ziemią), więc nie ma jak skracać :/ Też chyba coś przegapiłem...
  • Odpowiedz
Abstrahując od uprawy na wsi to w mieszkaniu w mieście mam coś takiego. Moruga, jak na razie około 20 zawiązanych owoców. Mam nadzieję że będzie więcej. W sam raz do dodania do porannej jajecznicy. :-)

#chili #chilihead #uprawa #uprawapapryczek #papryczki #papryka #ostrezarcie #biologia #domowyogrod #botanika #ostrakuchnia #rosliny
gobi12 - Abstrahując od uprawy na wsi to w mieszkaniu w mieście mam coś takiego. Moru...

źródło: comment_P5b2fXwWzPVir8FzWD33BCVxLbZBzaRr.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gobi12: nieźle. Coś mi nie idzie z papryczkami z nasion od Ciebie, Black Hungarian ma może z 45 cm ale w poziomie i w dodatku tylko jeden owoc:S Habanero mają ze 30 i żadnych kwiatów.
  • Odpowiedz
#chilizgobim część 8

Niestety przez ostatnie 2 miesiące nie miałem czasu, żeby robić regularne wpisy o mojej uprawie. Postaram się teraz to nadrobić i opisać co się działo. A działo się dużo! Jeszcze nie wiem czy będzie to w formie jednego długaśnego wpisu, czy może podzielę go miesiące, żeby łatwiej się czytało.

W ostatniej aktualizacji pisałem, że wywiozłem część papryczek z Warszawy do siebie na wieś, ale musiałem się wstrzymać z
gobi12 - #chilizgobim część 8

Niestety przez ostatnie 2 miesiące nie miałem czasu,...

źródło: comment_6WTsJxMiF27NXFhXrkbuOv6mfrF9gaMK.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pierwszy raz w tym roku posadziłem sobie papryczki z wysuszonych nasion kupnych papryczek pepperoni. Kiedy zrywać owoce? Jedna z roślin miała już duży owoc (ok. 10 cm) i zerwałem na próbę, ale papryczka w ogóle nie była ostra.
#chilli #papryczki #rosliny #uprawa
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matti05: po tygodniu, no ale :D mam stewię w ogrodzie, 3 miesiąc i jeszcze żyje. ( ) w doniczce to będziesz musiał bardzo jej pilnować. najlepiej kupić sadzonki, sama kupiłam w większym sklepie ogrodniczym za kilka złotych.

"W uprawie pojemnikowej należy stewii zapewnić solidny drenaż, aby podczas podlewania nie dochodziło do zalegania wody i w konsekwencji gnicia korzeni. Roślina jest wrażliwa zarówno na zalewanie jak
  • Odpowiedz
Mireczki, znacie sposób na ukorzenianie roślin w wodzie, jednocześnie ją napowietrzając? Kiedyś czytałem artykuł, że znacznie to przyśpiesza proces ukorzeniania. Może sprawdzaliście, albo macie link do jakichś materiałów na ten temat?

#ogrodnictwo #rosliny #uprawa #ogrod
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mały updatejt mojej skromnej uprawy. :D
Rośliny dostały nawóz dolistnie i doglebowo, zrobiły się ciemnozielone i pną się w górę. Na Cyklonach i Mulato Isleno pojawiły się pierwsze kwiaty, które sukcesywnie usuwam.
Powoli przyzwyczajam rośliny do słońca, gdyż w przyszłym tygodniu chcę wrzucić je do dużych 7,5L donic. Najgorzej znoszą to cyklony, które i tak są dość solidnie sponiewierane przez wysyłkę (zamawiałem sadzonki pocztą).

Tak jak wspominałem w przyszłym tygodniu krzaki lecą do 7,5 litrowych
smutny_przerebel - Mały updatejt mojej skromnej uprawy. :D
Rośliny dostały nawóz dol...

źródło: comment_S7hN8sGWGmzQeDXY4M4hQptvFgLtMIis.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chilizgobim

Jeżeli chcesz być na bieżąco to zachęcam do obserwowania.

Kolejny update mojej uprawy. W zeszły weekend wywiozłem kilkadziesiąt sadzonek na wieś, gdzie miały wylądować w gruncie w folii. Niestety potwierdziło się, że sklepy handlujące sprzętem ogrodniczym w necie mają w nosie klientów i w ciągu tygodnia od zamówienia nie dotarła do mnie ani agrowłóknina, ani taśmy nawadniające z osprzętem. Tak więc papryczki będą musiały przeczekać jeszcze jeden tydzień w doniczkach.
gobi12 - #chilizgobim

Jeżeli chcesz być na bieżąco to zachęcam do obserwowania. 
...

źródło: comment_cGz9gTnqk97VjdJoIwmyHNveO0PkCukk.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#chilizgobim

W weekend udało mi się ustawić zeszłoroczny tunel foliowy na moje chili. Trochę było zabawy ze względu na dość mocny wiatr, który przeszkadzał w nałożeniu foli na stelaż. Koniec końców udało się i czeka już na papryczki. Zdjęcia poniżej.

Szacuję, że zmieszczę w nim około 55 sadzonek (w zeszłym roku miałem prawie 70, ale była zdecydowanie za ciasno). Mam zamiar zamontować linię kroplującą, żeby nie było problemu z podlewaniem.
gobi12 - #chilizgobim 

W weekend udało mi się ustawić zeszłoroczny tunel foliowy n...

źródło: comment_xhuSJmRtUM6uNw600KnrtuYVLkN9I1CW.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy kochane chcialbym zasadzic troche roslinek balkonowych (jednorocznych). Jak to jest z sianiem niasion do doniczek. Na opakowaniu nasion jest napisne ze wysiew marzec-kwiecien. Kwiecien powoli sie konczy a dzisiaj u mnie 3 stopnie, wiec chyba troche za zimno dla nasion. Mam posiac w donicach w domu? Pozniej jak bedzie ciepiel przeniesc to na balkon? Nie ogarniam tych tematow prosze o kazda cenna rade

#ogrodnictwo #rosliny #ogrod
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Winters_III: no możesz spokojnie w mieszkaniu sadzic ale jesli napisane jest marzec kwiecień to raczej powinny być odporne na niskie temperatury a czasem nawet są one wskazane :) tylko jak mróz to nie, wiadomo xD
  • Odpowiedz
Kolejna aktualizacja odnośnie mojej amatorskiej uprawy chili.

W zeszłym tygodniu zapodałem zielonkom Nanogro, środek pobudzający zdrowy wzrost. Działanie środka polega na uszkadzaniu przez metale ciężkie, które zawiera w składzie, tkanek roślin. Powoduje to silne zestresowanie roślin, które czują się zaatakowane i zaczynają rosnąć, żeby się obronić. Jestem bardzo ciekawy czy zadziała.

W ostatni weekend przesadziłem około 70 sadzonek do większych kubeczków. Strasznie dużo z tym roboty. Do przesadzenia zostało jeszcze 46 sztuk
gobi12 - Kolejna aktualizacja odnośnie mojej amatorskiej uprawy chili. 

W zeszłym ...

źródło: comment_jvZTGCg1aCS28CIZ5dQ4S3XUoUeMBu8g.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach