via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#uk

Muszę cały czas chodzić do tego samego gp czy nie? Potrzebuje zwiększyć dawkę leku który przyjmuje od paru miesięcy, ale nie mogę złapać mojego gp który mi to przepisał.

Mogę iść do innego w tej samej klinice i przepisze mi? Czy będzie jakiś problem?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#londyn #uk #podroze
Chciałbym w tym roku polecieć do Londynu pozwiedzać jakieś muzea, galerie, interesujące miejsca.
Do dyspozycji mam max. tydzień, wolałbym uniknąć zwiedzania w weekend i tłumów.

Czy zna ktoś z Was jakiś spoko plan zwiedzania krok po kroku? Chodzi o to, żeby w ciągu 1 dnia nie jeździć z jednego końca miasta na drugi, tylko żeby to było jakoś przemyślane komunikacyjnie.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arctic6:
1. Citymaper aplikacja do transportu, najszybciej metrem chociaz czasami warto autobusem bo zobaczysz sporo przez okno z double deckera
2. Planuj sobie 1 dzien West London: National History Museum, Science Museum
3. 2 dzien : Central London - British Musem, Soho, West End - może jakiś musical wieczorem?
4. 3 dzien: możesz pieszo się przejść nad rzeka od Tower Bridge, przez Tate Modern do Big Bena.
5. 4 dzien: East London - Schoreditch
  • Odpowiedz
@arctic6: tłumów nie unikniesz, mówimy tu o Londynie. Polecam jeden, albo dwa dni na obszar z muzeami, gdzie obok siebie są np. Museum of Science, Victoria & Albert i Natural History Museum. Na jeden dzień polecam też Greenwhich i zwiedzenie Cutty Sark.
@DrGreen_2 fajny plan opisał, ale zamień East London na Greenwich. East London jst brzydkie, a jak źle pójdzie to jeszcze kosę dostaniesz.
  • Odpowiedz
Realizował ktoś czek z #uk przez podatkowo.pl? Nie mam możliwości wrócić, a otrzymałam go w lipcu, więc chyba jest nieważny w PL, a nawet nie wiem czy jakiś bank mi to zrealizuje.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam! Mam takie pytanie, jakie zarobki poza Lodynem można uznać za zadowalające (pozwalające na spokojne życie)? Czy okolice £45,000 to już w miarę ok (wychodzi coś 2800 na rękę)? Aby bardziej sprecyzować okolicę to West Midlands.
#uk #zarobki #zycie #inflacja
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiedzmy, że na razie tylko dla siebie. Jeżeli dzieliłbym koszty z kimś kto zarabia £25-30k i wynajmujemy 2-bed house/2-bed flat? Miejsca typu Birmingham/Coventry/Rugby/Milton Keynes.


@Davidvia0: w takich dziurach to będziesz żył dostatnio za taka kasę. Ogólnie 45k to już bardzo ładne pieniądze, możesz mieć fajny standard chaty, odkładać, nie przejmować się za bardzo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@FantaZy: śmieszne, że jak idzie o powrót Borysa to nagle ma ten pomysł wielu zwolenników i nie ma z tym problemu, ale jak wspomnisz o powrocie do UE to ich ulubionym powiedzonkiem jest move on oraz get on with this ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bacteria A możliwe, od strony nazwy zjawiska nie znałem, w modelowaniu mi tak wychodziło. Do tego jest zmiana wynagrodzenia też, to powiedzmy że to premia inflacyjna plus zmiana wynagrodzenia i powiązanie stop z inflacją.
  • Odpowiedz
Chwalę się: kilkanaście tygodni temu zgłosiłem nieprawidłowe oznakowanie ronda przy A1. Kierowcy z dwóch pasów jechali na wprost gdzie był tylko jeden pas, tzn. kierowcy z lewego pasa jeździli tak, że przecinali rondo prawie wjeżdzając w kierowców na prawym pasie. Wysłałem film, screena z Google Maps, z opisem co powinno być zmienione, odpisali że wysłali inżyniera etc. i wszystko według nich w porządku. Dziś wracając z pracy zauważyłem nowe piękne oznakowanie poziome
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Atreyu: Są ludzie, którzy złożyli, a czekają po 2 lata i nie wiedzą co zrobić. Sa ludzie, którym skończyła się data ważności ID i nie wiedzą jak zamienić ten dokument na inny, żeby podróżowac. Są ludzie, którym nie działa share code. Są ludzie, którym wywala błąd, jak próbują się logować. Są ludzie, którzy chcą podłączyć matkę/ojca/wnuka/małżonka i nie wiedzą jakie dodać dokumenty do aplikacji.

To spotkanie nie jest dedykowane tylko
  • Odpowiedz