Wpis z mikrobloga

Mirki miał ktoś forda focusa 1.8 benzyna, 2007-2010?
Mam zamiar kupić na dojazd do pracy i na przejażdżki co jakiś czas w góry.
Widzę oferty po £2000-3000, na więcej mi szkoda wydawać kasy.
Czego się wystrzegać w tym modelu? Jest problematyczny?
Czy opłaca się zagazować go LPG?
Na osiągach mi nie zależy. Wszędzie mam czas. Byle było tanio w eksploatacji.
Mam już dość jazdy motorkiem 125cc w zimę.
#uk
#motoryzacja
#mechanikasamochodowa
#lpg
#fordgownowort
#uk
#pytanie
#pytaniedoeksperta
#oszczedzanie
#finanse
adamsowaanon - Mirki miał ktoś forda focusa 1.8 benzyna, 2007-2010?
Mam zamiar kupić...

źródło: comment_1669831391j5lh6OQAPXhVL39il1KaoI.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: posiadam takiego, auto raczej bezawaryjne, 1.8 jak ktos wyżej napisał może sobie troche oleju podpić, eksploatacja tania, zawieszenie tylne nawet jak rozklekotane to zrobisz raz i masz spokój na długo bo jest trwałe, z rdzy to głównie błotniki/progi przód jak w każdym aucie praktycznie, tylne ranty błotników i tyle

z lpg róznie, są ludzie którzy polecają a sa ludzie którzy uważają że te silniki fordowskie nie nadają się do
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: bo ma być praktycznie i bez udziwnień,
Nie potrzebuje lawety i drogich napraw.
Ja szukam z silnikiem 1.6 benzyna i na pasku rozrząd.
Chciałem polo 1.6 diesel z 2011 roku ale ma za małą budę w środku i nie ma dużo blachy co by bylo gnieść przy kolizji/wypadku
  • Odpowiedz
@lets_gou_tnijmy_wuosy: dzięki kolego za opinię,
Ja raczej kupuje ma te 4-5lat i jak będzie niezawodny przez pierwszy rok to go ponaprawiam pod siebie.
Z LPG też widzę że i tak nie będzie to praktyczne bo w środkowej Anglii już stacje i tak poznikały, i musiałbym nadrabiać kilkanaście km do najbliższej w sąsiednim mieście.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: tak. Szukałem sam ale #!$%@?łem sie i zamówiłem z chinch.co.uk. Przywiózł typek i tyle. Mozna oddać w 2 tygodnie, 3mce gwarancji z opcją przedluzenia za kasę. Generalnie jestem zadowolony. Auto z pelna historia z nowymi oponami.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: sam mam właśnie te 4-5 lat i do tej pory jeszcze mnie nie zawiodło, ja mam 1.6 benz 313k km nalotu.

Z 'awarii' to czujnik podciśnienia wspomagania strzelił i płyn wyciekł(koszt 150zł) no i dzisiaj mi się check zaświecił sam z siebie xD byłem w szoku bo to 1 raz, z autem nic się nie dzieje, błędów nie pokazuje, nie szarpnie nie nic, wstępnie mechanik stwierdził że może zaświecil sie z tytułu pogody( mokro, wilgoć itp) jutro podjade na podpięcie do kompa

A tak to bezawaryjnie, filtr oleju OE 35zł, zamienniki powietrza 30zł, kabinówka 20-30zł, teraz robie komplet zawieszenia z tyłu + wahacze z przodu no to koło 2k za części wychodzi ale wymieniam w sumie 'na zapas' bo w jednym wahaczu tuleja się obrywa ale skoro auto ma te kilka wiosenek i 313k to już warto zrobić cały komplet żeby nie wracać znowu z geometrią
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: miałem taką 2 litrówke 145km, co do silnika to fajnie jeździł ale skrzynia 5 była za krótka. z padających rzeczy to ciągle drążki kierownicze mi leciały i łączniki. wymieniałem 3x przez 2 lata. Reszta ok,
Co do gazu w uk nie opłaca się montować do takiego auta, mi za instalacje z lubryfikacją powiedział £1700 więc drugi samochód kupisz w tej cenie. A zanim się zwróci albo chociaż wyjdziesz na
  • Odpowiedz
@adamsowaanon solidne wozidlo, 2.0 lubi sobie łyknąć paliwa a skrzynia piątka jest stanowczo za krótka. Takim samym Focusem kolega objechał turystycznie pół Anglii, aczkolwiek on miał 1.6 w automacie. Warto poszukać automatów bo to klasyczny stary hydrokinetyk, trzeba wystrzegać się wczesnego powershifta. Z tego co kolega mówił to na duży plus fotele, zawieszenie i ogrzewana przednia szyba

Co do LPG to sam w swojej hondzie i bardzo sobie chwalę. Ale żeby
  • Odpowiedz
@KedzioRRz: dzięki za opinię kolego,
czyli w jakich latach produkcji są te lepsze automaty?
A lpg to dam sobie spokój, tu gdzie mieszkam i tak nie ma praktycznie już stacji gazowych.
Do tego słyszałem że od 2024 roku będzie jeszcze trudniej takie znaleźć bo będę jakieś zmiany w prawie.
  • Odpowiedz