Wpis z mikrobloga

Mirkasy eksperci,
jak najtaniej podróżować po Londynie?
Metro wydaje się trochę skomplikowane jeśli chodzi o zakup biletów. Bo jak to Angole maja w zwyczaju trzeba wszystko skomplikować i są np. Jakieś godziny szczytu „do 18:58” XD. I nie wiadomo czy to tyczy sie kiedy wsiadamy czy jak wysiadamy. To samo ze strefami których jest 5. Jakieś protipy? Da radę sprawnie autobusami?
#londyn #uk #podrozujzwykopem
  • 13
Metro wydaje się trochę skomplikowane jeśli chodzi o zakup biletów

@victordeleco2: odbijasz sie karta platnicza na bramkach jak wsiadasz i potem drugi raz ta sama karta jak wysiadasz. O ile Angole faktycznie lubia komplikowac rzeczy, to akurat komunikacja publiczna w Londynie jest chyba najprostsza na swiecie ;)

Najtansze sa autobusy. W centrum jest ich duzo i jezdza czesto, ale sa powolne, bo miasto jest zakorkowane. W centrum warto ich uzywac na
@DrGreen_2: nie jest tak, że z Oyster jest taniej? Nie pamiętam szczegółów, dwa lata temu wróciłem z Londynu. Ale tak, jeśli stawka jest ta sama bez względu na rodzaj karty to masz rację.
@victordeleco2: Uważaj z tym płaceniem kartą, bo ja mimo, że mam odblokowane wszystko w banku to karta VISA nie działała na bramkach i musziałem kupić oystera, oczywiście kupiłem używając tej samej karty, wszędzie indziej też działała.