wpisy
Najnowsze
Archiwum
- 1
@FredzIo: a gdzie poza Polska uber dziala podobnie?
Pytam, bo wiem jak dziala w UK - zgodnie z przepisami, czyli kierowcy musza miec PCO ( licencje, ubezpieczenie etc. ).
Pytam, bo wiem jak dziala w UK - zgodnie z przepisami, czyli kierowcy musza miec PCO ( licencje, ubezpieczenie etc. ).
@FredzIo: Norwegia jest specyficzna i nie możesz porównać tego Państwa do żadnego innego
- rząd słucha głosu ludu, jeżeli ludzie powiedzą ze Uber ma zostać, tak sie stanie
- Norwedzy inspirują sie USA i zasysaja wszystko co sie tam sprzedaje, a Uber działa tam Wyśmienicie
- tutaj decyzja zostanie podjęta i jeżeli zalegalizują Ubera to bedzie, jak podejmą decyzje ze to koniec wówczas Uber sie skończy
- potrwa to trochę
- rząd słucha głosu ludu, jeżeli ludzie powiedzą ze Uber ma zostać, tak sie stanie
- Norwedzy inspirują sie USA i zasysaja wszystko co sie tam sprzedaje, a Uber działa tam Wyśmienicie
- tutaj decyzja zostanie podjęta i jeżeli zalegalizują Ubera to bedzie, jak podejmą decyzje ze to koniec wówczas Uber sie skończy
- potrwa to trochę
- 21
#uber #taxi #wroclaw #oswiadczenie
Od dziś przestałem pracować wraz z czwórką innych kolegów dla Ubera
była to fajna przygoda poznałem wiele ciekawych pasażerów i przejechałem setki kilometrów
dodatkowo
Od dziś przestałem pracować wraz z czwórką innych kolegów dla Ubera
była to fajna przygoda poznałem wiele ciekawych pasażerów i przejechałem setki kilometrów
dodatkowo
- 3
konto usunięte via Android
- 3
@leeshay gadasz głupoty. Na wicara i rybę nikt nie narzeka. To jedyne taksówki które są w porządku we Wrocławiu
konto usunięte via Android
- 22
konto usunięte via Android
- 1
@leeshay daj plusa!
konto usunięte via Android
- 1
@leeshay no to jedziemy panie zlotowa na dworzec kaliski
Hue Hue Hue
Hue Hue Hue
@Fajrantboy: biorąc pod uwagę, ze płaci sie raczej niewiele i jeżdżą sami Hindusi... Ja płace zwykle do 10 funtów za kurs tramwajach zwykle 15 minut. Zakładając 100%! Obłożenia to 40 na h brutto...
@Fajrantboy: Nie opłaca się za bardzo. Z tego co mi wiadomo jest tak dużo kierowców hindusów i czarnych, że ciężko o zlecenia wręcz ... w okolicach lotnisk po 2-3h czekania - a to bardzo częste kursy podobno. A jak wiadomo, na pusto wracać się kompletnie nie opłaca. Tak więc nie pchałbym się w to.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Philip_Melrose wielokropek zadumy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 17
Zastanawia mnie, czy jak #tesla wprowadzi swoje autonomiczne "taksówki" i to trafi do #polska , to czy nasi taksiarze też będą je baseballami n---------ć i syfić fekaliami. #uber hiv, tesla aids xDD W sumie będą mieli ułatwione zadanie, skoro kierowcy nie będzie to i nie będzie miał kto próbować ich powstrzymywać. Człowiek kontra machina.
- 7
@verex: stanie sie to pewnie za kilkanascie, albo kilkadziesiąt lat i ci taksowkarze z komunistyczna mentalnoscia poumieraja do tej pory =).
taksowkarze z komunistyczna mentalnoscia poumieraja do tej pory =).
@FredzIo: wiele razy spotkałem w okienku poczty polskiej młode dziewczyny zachowujące się jak najgorsze stare komunistyczne raszple, potrzeba czegoś wiecej niż parędziesiąt lat by wyplenić takie zachowanie z polaków
- 3
Taxi z Kołbaskowa do Szczecina, niedziela o 2 w nocy, 16km, dwa miasta, dwa powiaty nawet w sumie - 55zł. Czy to dużo? Moim zdaniem nie, Uber nie ma najmniejszych szans w Szczecinie.
A z Niebka do Rodła, ok 3km trasy podjechała jakaś zajebista, nowa BMW (nie wiem jaka bo się nie znam na tej ich numeracji) z logo Business4you. ;)
#szczecin #uber
A z Niebka do Rodła, ok 3km trasy podjechała jakaś zajebista, nowa BMW (nie wiem jaka bo się nie znam na tej ich numeracji) z logo Business4you. ;)
#szczecin #uber
- 5
@Krupier: Uber byłby jeszcze tańszy :). Największą zaletą Ubera jest wygoda płacenia i zamawiania. W bezgotówkowości jest największa siła. W cenie oczywiście też.
@FredzIo: No tak jak jeździłeś dla nich to masz najlepsze kwalifikacje by zostać członkiem zarządu i podejmować decyzje ekonomiczne. Zwracam honor.
- 2
Jako, że dobrze się orientuję z krakowskim rynku przewozów typu taxi i Uber to pozwolę sobie opowiedzieć jak z punktu widzenia kierowców wyglądała praca podczas #sdm. Impreza była istnym rajem dla taksówkarzy i ŚWIETNĄ opcją dla ogarniętych kierowców Ubera.
Zacznę od taxi:
Podejrzewam, że pracowici taksówkarze mogli się obłowić w ciągu tygodnia mniej więcej na poziomie wykopowego programisty. Ale do rzeczy. Bardzo dużo mieszkańców Krakowa pracujących w różnych branżach zrobiło
Zacznę od taxi:
Podejrzewam, że pracowici taksówkarze mogli się obłowić w ciągu tygodnia mniej więcej na poziomie wykopowego programisty. Ale do rzeczy. Bardzo dużo mieszkańców Krakowa pracujących w różnych branżach zrobiło
- 10
Krakowska tzw. mafia taksówkarska urzędująca wokół dworca przejęła całkowicie tamten rejon nie dopuszczając normalnych koporacyjnych taksówek i kroiła od pielgrzymów kosmiczne pieniądze typu. 100 euro za kurs co Brzegów(około 15km z Dworca), 150zł za króciótkie kursy do 4km w obrębie centrum itd. To był najlepszy okres dla tych kierowców w roku, o ile nie w przeciągu kilkunastu ostatnich lat. Jeździli non stop, taksówek brakowało, a klienci ustawiali się do nich w kolejce
- 123
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 19
@witam12: ile czasu?
- można to zrobić w max 3 dni razem z zakupem auta o ile masz numer personalny
błędy: szukanie pijanych klientów, oraz nie pytanie sie czy podany adres jest docelowym. Wówczas pojawia sie kolejne zlecenie, ty akceptujesz a klient Tobie mówi ze jedziemy jeszcze gdzieś! I jestes w dupie.
Zarobki a koszt utrzymania. Zarabiając miesięcznie 20k spokojnie, godnie pożyjesz i bedziesz miał auto z 2014r
Nieprzyjemna sytuacja:
- można to zrobić w max 3 dni razem z zakupem auta o ile masz numer personalny
błędy: szukanie pijanych klientów, oraz nie pytanie sie czy podany adres jest docelowym. Wówczas pojawia sie kolejne zlecenie, ty akceptujesz a klient Tobie mówi ze jedziemy jeszcze gdzieś! I jestes w dupie.
Zarobki a koszt utrzymania. Zarabiając miesięcznie 20k spokojnie, godnie pożyjesz i bedziesz miał auto z 2014r
Nieprzyjemna sytuacja:
- 11
@Shadow6736: @localgoodness: Dla mnie fajne auto to po prostu pozytywne zaskoczenie. Bardziej mi zależy, żeby kierowca dobrze jeździł i był miły. Ostatnio w Warszawie dostałem kierowcę, którego musiałem prosić o wcześniejsze zakończenie jazdy bo autentycznie bałem się z nim jechać. I to wcale nie że szybko jechał ... po prostu nie umiał jeździć. Wymuszanie pierwszeństwa, zajeżdżanie, spychanie ludzi ... masakra.
- 5
Widzę, że jeden z kolegów z Krakowa pojawił się na wykopie od razu z pismem od UMK. Pisałem już o tym, jak i o innych wałkach ze strony Ubera wiele razy. Widzę, że po takim newsie część z wykopków przestaje patrzyć na Ubera przez różowe okulary. Uberentuzjazm chyba trochę przygaśnie.
@blady-erotoman: Serio wierzyłeś w bajki, że Uber jest legalny :)?
#uber
@blady-erotoman: Serio wierzyłeś w bajki, że Uber jest legalny :)?
#uber
@FredzIo: Ale Ty jeździsz chyba w Uberze? Czy już nie?
- 0
@Nie_chcem_ale_muszem: Nie jeżdżę już od dłuższego czasu, dlatego mogę sobie pozwolić na pisanie o różnych niejasnych sprawach.
- 15
Gdy Uber wchodził do Polski, to na Wykopie panowała euforia: kapitalistyczna alternatywa dla socjalistycznego (wszak wszystko co jest regulowane przez państwo musi być socjalistyczne) taxi. Bez zbędnych licencji, okropnych podatków, kasy fiskalnej, 40-letnich Januszy oszustów - nic tylko jeździć!
Pierwsze przejrzenie na oczy przyszło podczas AMA, okazuje się że realna płaca w normalnych godzinach pracy jest rzędu 1200 złotych miesięcznie . Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, bo w Stanach Uber od dawna
Pierwsze przejrzenie na oczy przyszło podczas AMA, okazuje się że realna płaca w normalnych godzinach pracy jest rzędu 1200 złotych miesięcznie . Nie powinno to być żadnym zaskoczeniem, bo w Stanach Uber od dawna
Komentarz usunięty przez autora
- 4
@Cash1337: Wyjaśnie Ci. Ludzie którzy są kierowcami Ubera nie znają branży, nie jeździli na taxi i są niedoświadczeni i nie potrafią skalkulować rzeczywistego dochodu, bo nie wliczają kosztów amortyzacji, nie spotkała ich jeszcze żadna poważna naprawa, napaść klienta, albo kontrola z karą 10 tys zł. Warszawa zarobkowo w Uberze wygląda akurat najlepiej w Polsce. Nie zmienia to faktu, że jako kierowca Ubera zarobisz najmniej jak to tylko możliwe na podwożeniu
Cześć, ma ktoś jakaś rozpiskę jakie samochody kwalifikują się do ubera?
Wiem że najlepije rocznik 2006 lub młodszy, ale też po dodatkowej weryfikacji mogą być auta z 2001 rocznika.
#uber
Wiem że najlepije rocznik 2006 lub młodszy, ale też po dodatkowej weryfikacji mogą być auta z 2001 rocznika.
#uber
- 0
@localgoodness: xD? Czytałem to. Śledzę Twój tag.
Eemmm? Mamy jakiegoś taksówkarza w moderacji? Czemu mój wpis spod tagu #uber z kodem został usunięty?
#moderacjacontent
#moderacjacontent
konto usunięte via iOS
- 1
@localgoodness: po pierwsze Polska, po drugie historia warszawskich taksówek. Jeszcze 15 lat temu połowa taksówkarzy albo jeździła w firmach będących własnością mafii albo robiła im za chłopców na posyłki.
@localgoodness w Polsce jak w lesie
Macie jakiś kod na #uber?
Jak się nazywa ta kopia #uber ?
Komentarz usunięty przez moderatora
- 0
@dawid-rams: heetch
- 1180
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 411
@tamto-to-tamto: szczyt patologii r------ć komuś auto na które z---------ł ciekawe jak by złotówą r-------i passaty... ale cóż jak w każdym zawodzie i w życiu znajdzie się grupa osób która jest p----------a.
@umadbro: Bylem dziś na ulicy parkingowej w warszawie i mogę potwierdzić akcje taksowkarzy przeciw uberowi. Grupa taksówkarzy ok 6 osób zatrzymywala pezejezdzajace samochody i świecąc latarką zagladali do środka w poszukiwaniu smartfona. Jak widzieli smartfona z włączona mapą to naklejali na szybę taką naklejkę jak kolega umieścił we wpisie. Na szczęście w ciągu 15 min przyjechała policja i towarzystwo się rozeszło. Idioci nie wpadli na to ze ktoś nie znający
konto usunięte via Android
- 2

























uber