No elo.

Planuję w pracy wdrożyć system nadzoru nad aplikacją webową, mający obejmować pakiet regularnie wykonywanych testów automatycznych (front, api) + nadzór nad infrastrukturą (zabbix). W razie wykrycia jakichś problemów z aplikacją ma być wdrażany proces weryfikacji problemu, próba jego rozwiązania i wysłanie informacji o awarii.

Jest odnośnie tego typu tematów jakaś literatura? Jak tego typu systemy/procesy można nazywać?

#informatyka #it #testowanie #testowanieoprogramowania #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damianbeat: hmm po kolei.

Do sprawdzania "jakości" kodu bierz Sonara jeśli open - source (zmierzy pokrycie unit testami i kilka innych spraw).

Generalnie każdy commit powinien być obtestowany unit - testami. Jeśli macie politykę taką, że po commicie do mastera job jenkinsowy od razu go wrzuca na środowisko testowe (to też mocno zależy od tego czy kod trzeba kompilować i budować jakieś artefakty czy nie) to od razu też tam uruchamiasz testy
  • Odpowiedz
Hej, czy ktoś może podpowiedzieć w sprawie testowania api - potrzebuje zmierzyć wydajność zewnętrznego api w aplikacji webowej?
"W tym samym czasie rzeczywistym moduł będzie w stanie obsłużyć do 10 użytkowników (10 równoległych zapytań do modułu). Czas wykonania zapytania nie powinien być większy niż 120 sekund przy założeniu, że wielkość zapytania nie przekroczy 10 MB."

#testowanieoprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VulpineGirl: kolejna osoba ktora uważa ze do bycia testerem muszę mieć zaplecze programistyczne. Od 5 lat siedzę w testach, aktualnie na stanowisku seniora. Po p---------j socjologii i jakoś nie miałem nigdy problemów z tym ze nie znałem (i w sumie nie znam nadal) sie na programowaniu a sqla uczyłem sie dopiero gdy dostałem prace za 4,5k do łapy. Co wiecej, jestem dobry w tym co robię. A twoja teorie wywalam
  • Odpowiedz
No elo testerskie świry!

Zacząłem pisać skrypty w Selenium (java) i napotkałem się na taki problem podczas automatyzcji rejestracji użytkownika:

udaje mi się normalnie zarejestrować i odczytać maila. Kiedy klikam w hiperłącze potwierdzający adres email, selenium nie zaczyna analizować strony, do której hiperłącze prowadzi, tylko dalej siedzi na gmail'u.

Jak
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@buntuubuntu: @damianbeat:
Rozwiązanie z otwieraniem nowego okna nie jest najlepsze. Drugie okno powinno być otwierane tylko jeśli jest taka konieczność.
W tym przypadku zamiast klikać na link to skopiuj sobie ten odnośnik i wejdź po prostu na tę stronę poprzez .get(url)

Po drugie - co masz na myśli, że selenium nie czeka na załadowanie strony. Oczywiście, że czeka. Tylko że po załadowaniu się strony różne elementy wcale nie muszą
  • Odpowiedz
@Marcinnx pracuje jako tester w branzy automotive i chłopaki klepia miedzy innymi w c, ale musisz mi powiedziec jaka byla by rola bo mozna pisac unit testy za devow (i takie cyrki widzialem...), integracyjne albo manualne - w kazdym wypadku zadania jak i umiejętności sie mocno roznia
  • Odpowiedz
Mirki pytanie mam odnośnie szukania pracy. Skończyłem budownictwo, ale realia niestety są cięzkie. Od jakiś dwóch tygodni uczę się testowania. Do tej pory przeczytałem sobie książkę zawód tester, sylabus ISTQB i jakieś dodatkowe materiały z internetu. Na razie moje doświadczenie ogranicza się do testowania apki Mr Buggy i pisania scenariuszy testowych. Dodatkowo mam jakieś podstawy javy, więc zrobiłem sobie tutorial z selenium i na chwilę obecną potrafię napisać jakieś proste skrypty (np.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomekzwanymirkiem: Myślę, że w firmach, które zatrudniają juniorów, możesz obecnie aplikować. Zwłaszcza, że Kraków jest całkiem dobrym miejscem dla testerów. Chociaż mam wrażenie, że w ciągu ostatnich 2 lat mnóstwo nowych osób się pojawiło, przebranżawiając się z innych zawodów - identycznie jak Ty. I już nie jest tak łatwo. Ale próbuj.

@hehenuanek: Akurat w pracy testera progres zarobków jest spory i jeśli ktoś pasuje do tego zawodu i
  • Odpowiedz
Czółkiem Mirony! Szukam kursu stawiania zautomatyzowanego środowiska testerskiego od podstaw. Dużo lepiej uczy mi się z interaktywnych kursów niż z czytania dokumentacji i właśnie czegoś takiego poszukuję. Kurs może być płatny, ważne żeby był wart zainwestowanych pieniędzy. Chciałbym aby kurs opierał się o Selenium, testNG, Maven, Jenkins. Najlepiej w Javie. Natknął się ktoś na podobny kurs i mógłby coś polecić?
#programowanie #java #maven #selenium
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fegwegw: Do Jenkinsa ot choćby pipeline as a code i pokazanie jak napisać pipeline do CI/CT/CD. Jakieś podstawy grooviego, zwłaszcza, że ten w Jenkinsie jest nieco okrojony. Maven może jest i prosty, ale można by omówić np. opcje konfiguracji Surefire z JUnit 4 i JUnit5. Do tego instalacja i konfiguracja Selenium Grida na kilku maszynach (Mac+Win) i zintegrowanie tego z Jenkinsem. Wbrew pozorom trochę tego jest i dla kogoś kto
  • Odpowiedz
Podsumowanie 6 miesięcy z Linux Mint. Instalowałem na bieżąco wszystkie aktualizacje. Nie było z nimi problemów. System działa stabilnie, dobrze sobie radzi z wieloma uruchomionymi procesami i aplikacjami. Jednak przy dłuższych sesjach (kilkanaście godzin), potrafi dostać czkawki - coś się w końcu wiesza i tylko reset pomaga. Chyba to wina 4 GB pamięci. Jedynym problemem był zanikający dźwięk w vlc. Różnych manewrów próbowałem. Nie pamiętam już jak to ogarnąłem. Jak ktoś się
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Inboxie: Mam takie same odczucia. Różne dystrybucje destopowe się przewijały, ale zawsze coś było nie tak. Myślałem, że Mint będzie kolejnym rozczarowaniem. Zaskoczył mnie pozytywnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mirki - czemu mi to nie działa? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Piszę testy automatyczne api (Rest Assured + junit + maven + maven-surefire-plugin). Próbuję sobie odpalić część testów na podstawie fragmentu tekstu z nazwy klasy. Niestety - tylko dwie klasy z pięciu się odpalają. Pod spodem nazwy klas a w komentarzu część odpowiadająca za surefire plugin.

Błagam - jeśli ktoś ma jakiś pomysł, cokolwiek
damianbeat - Mirki - czemu mi to nie działa? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Piszę testy automatyczne ...

źródło: comment_PBLoucVYpwh1aJiPGkREOXK0ALQB66HD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry Wykop :)

może ktoś z Was ma w rodzinie/wśród znajomych byłych nauczycieli, którzy byliby zainteresowani ciekawym projektem (100zł/h + $ za polecenie) zw. z "przetestowaniem" systemu learningowego do nauki testowania? już tłumaczymy o o chodzi

poza ciekawymi konkursami dla programistów i inżynierów realizujemy też kilka innych projektów zw. z wyzwaniami.
Dużo mówi się obecnie o boomie na programistów, ale jest obecnie też bardzo duże zapotrzebowanie na testerów oprogramowania (szczególnie "automatycznych" ale również
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach