#telefony #smartfon #iphone #elektronika

Cześć. Rozglądam się za nowym telefonem, a w zasadzie używanym i wybór padł na Iphone 11/12 w wersji zwykłej lub Pro, mam na ten cel 1500 zł. No i tutaj pojawia się problem, bo nie wiem ile powinny kosztować by nie była to wtopa. Chce kupić w mojej okolicy, ale np na olx 11tki chodzą za około 1200 zł. Natomiast
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Minęło kilka lat i pora żebym zmienił telefon, Xiaomi Redmi Note 8 Pro dobrze mi posłużył przez ten czas. Zastanawiam się nad Motorolą G84 albo właśnie dalej Xiaomi, ale POCO X5 Pro 5G. Budżet do 1500 złotych +jakaś tam niewielka dopłata jeżeli znajdę coś lub polecicie bardziej ciekawego. Fajnie by było by telefon miał dużo ramu, pamięci wewnętrznej. O aparat aż tak bardzo nie przywiązuje uwagi, byle by robił zdjęcia na poziomie.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co może być przyczyną tego, że praktycznie z dnia na dzień telefon zaczął się wieszać: czasem żadna aplikacja nie chce się włączyć albo po próbie włączenia mam czarny ekran i telefon przestaje odpowiadać. Często też zaczęły pojawiać się powiadomienia "aplikacja xyz zużywa za dużo energii" i są to nawet aplikacje w stylu "zdjęcia". Winna może być bateria czy coś z procesorem? Telefon ma prawie 4 lata. Myślę nad twardym resetem, ale cykam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kożystał ktoś będąc w podrózy z pakietów internetu od lokalnych operatorów? Egipt? Inne arabskie kraje? Jak to jest? Kupuję się na miejscu kartę i tyle? A jak z umowami? Opłaca się na tygodniową wycieczkę? I jak z Wi fi w hotelach? Przelew latopem wolałbym robić przez hotspot z mojego telefonu, bo zawsze bezpieczniej. #podroze #afryka #telefony #internet #roaming #informatyka #
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Dopiero planuję wyjazd i gdyby po powrocie do Polski po tygodniu zwiedzania nie potrzebowałbym egipskiej karty, to mógłybym ją wyrzucić / zniszczyć? Szukałbym ofert bez długotrwalych umów. Są takie?
  • Odpowiedz
Mirasy, w tym tygodniu planuję wymianę mojego 3 letniego IP 11 na coś nowszego. Biorę pod uwagę dwa modele
-14
-14 plus

Warto dołożyć pare stówek dla ciut lepszej baterii kosztem większych wymiarów?

#iphone #elektronika #telefony
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@TypowyBolek

Warto dołożyć pare stówek dla ciut lepszej baterii kosztem większych wymiarów?


nie, w tych czasach mały smartfon to rarytas, lepiej taki wybrać jak wolisz taki rozmiar.
  • Odpowiedz
Kupiłem sobie wypasiony drogi telefon (używka Pixela 6 Pro za 1500zł), dokupiłem szklo, etui chroniące a i tak się boję o niego jak pieron. Miałem Pixela 2 XL i spałem spokojniej. Strach przed upadkiem też był mniejszy bo wartość mniejsza.To samo mam z autem Passat za 5000zł i jak ktoś mnie zarysa na parkingu nie boli wcale, pójdzie rozrusznik? 50zł na szrocie a nie 2000zł w ASO.

Zatem, jak mając nowe/ w
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niebadzogrem: Tak. Dwa razy do tej pory. Nieszczęśliwie tuż przed końcem gwarancji roomba spadła mi ze schodów, podobnie było z telefonem żony. Za oboma razami zero problemów, w obu przypadkach była wykupiona gwarancja od uszkodzeń mechanicznych
  • Odpowiedz
#telefony #android
Ahoj Mirki!
Telefon mi umiera ( ͡° ʖ̯ ͡°) w związku z tym pytanie - jaki telefon polecacie przy następujących wymaganiach:
1. do 3000 zł (absolutny maks)
2. minimum 128GB własnej pamięci
3.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tekon: No, jak napisałem wcześniej o aparacie, to A54 też nie będzie najlepszym wyborem na rynku. Co najwyżej przyzwoitym.
Na pewno S20 FE robi o wiele lepsze zdjęcia.
  • Odpowiedz
@tekon: podpunkt 3 wyklucza większość telefonów, co do tych samsungów: a54 jest tegoroczny więc będzie mieć długie wsparcie, s20fe zakończył na androidzie 13, a54 jasny ekran około 1000 nit w słońcu, s20fe jakieś trochę ponad 800nit problemy z czytelnością w pełnym słońcu, a54 nieporęczna bryła z szerokimi ramkami, s20fe trochę lepiej wyprofilowany, zdjęcia podobne ale a54 zamiast 3x zoomu ma jakiś śmieszne macro jak u chińczyków, wideo stabilniejsze w s20fe,
  • Odpowiedz
Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na kilka chwil wyłączyłem tryb samolotowy na wycieczce poza UE. Apki w tle musiały se coś zaciągnąć. Dobrze, że mechanizmy #play wykryły taki skok w rachunku i przyblokowali konto. Bo aż mi sie przypomniał rachunek 1960 zł z #orange , z czasów gdy minimalna krajowa była na 1100 zł, a telefony miały ekrany 4096 kolorów … thx #p4
denwood - Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na ki...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przymierzam się do wymiany telefonu budżet to 3-4k., android. Po riserczu został mi #samsung #s23 oraz ewentualnie #pixel 8 po premierze. Zależy mi jednak, żeby miał wsparcie (szczególnie VoWiFi), bo nie mam zabójczego zasięgu w domu. Może jest ktoś, kto siedzi w temacie. Jakie są realne szanse na to, że Pixele faktycznie będą miały wsparcie w PL?
#telefony #googlepixel
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Shumitu oficjalnie nie działa, trzeba się p-------ć w dodatku po każdym update robić to od nowa a nie każdemu się to chce robić
  • Odpowiedz