Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@login_cwiczebny:
Sprawdziłem, że ma 310 Nm, więc mniej od T5, który miał 340. Na papierze przynajmniej :)
Sprawdziłem, że ma 310 Nm, więc mniej od T5, który miał 340. Na papierze przynajmniej :)
- 0
@NuklearnySzpadel:
To nie tylko Daily, zwykłe Ducato też lata z tym tak samo, bez znaczenia, czy puste, czy wyładowane pod korek. Nie robię w kurierce i bardzo rzadko mam do czynienia z dostawczakami, więc byłem mocno zaskoczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To nie tylko Daily, zwykłe Ducato też lata z tym tak samo, bez znaczenia, czy puste, czy wyładowane pod korek. Nie robię w kurierce i bardzo rzadko mam do czynienia z dostawczakami, więc byłem mocno zaskoczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
Minirecenzja chemii do czyszczenia wtryskiwaczy w dieslach #tdi 2.0 na commom-railu.
Korekty na wtryskach w mg/suw, mierzone na rozgrzanym podczas postoju:
Przed czyszczeniem: -0.05, 0.85,-0.07, -0.78
Po czyszczeniu (0 km): 0.12, 0.31, 0.00, -0.47
Korekty na wtryskach w mg/suw, mierzone na rozgrzanym podczas postoju:
Przed czyszczeniem: -0.05, 0.85,-0.07, -0.78
Po czyszczeniu (0 km): 0.12, 0.31, 0.00, -0.47
źródło: 1000004671
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Korzystam z LiquiMolly Diesel Spulung po każdym serwisie oleju i filtrow, tyle że pośrednio, profilaktycznie - do baku cała pucha przy małej ilości paliwa. Zauważam znaczną poprawę pracy, jedynie już po tym jak wyjeżdzę całą tą mieszankę, czyli zwykle to jest po około 1500km (dolanie paliwa do pełna i kolejne tankowanie) czuć znowu gorszą pracę.
@vealen0: parę razy próbowałem różnych zajzajerów do dizla dolewanych do paliwa i zawsze jest to
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Napalone_Okno: Uważaj, bo czasami mówią jedno, a praca wygląda nieoczekiwanie inaczej, więc tam patrz
@Napalone_Okno czekaj, 4k na rękę i swoim samochodem masz to rozwozić? to będziesz ich kosztował tylko nieco więcej niż wzięcie samego samochodu leasing XD no to interes życia normalnie (oczywiście nie dla Ciebie)
- 0
Drogie Mirasy z tagu #motoryzacja
Czy taka wartość korekty na 4. cylindrze kwalifikuje wtryskiwacz do regeneracji/wymiany? Próba przeprowadzona w momencie wycofania pod górkę, czyli z dość istotnym obciążeniem.
Jest to 1.6 #tdi CAYC 105KM
Czy taka wartość korekty na 4. cylindrze kwalifikuje wtryskiwacz do regeneracji/wymiany? Próba przeprowadzona w momencie wycofania pod górkę, czyli z dość istotnym obciążeniem.
Jest to 1.6 #tdi CAYC 105KM
źródło: DSC_0533
Pobierz- 2
@rayman_s: jest najbliżej? Deumasy rzadko kiedy 200kkm dojeżdżają.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Napalone_Okno: zaufaj mi. Miałem to samo. Poza tym jestem internetowym rzeczoznawcą i ekspertem w wielu obszarach. Teraz mam wolne od covid i sytuacji geopolitycznej na wschodzie.
@Napalone_Okno: mi 1.4tdi pracował na 2 garnki i też wiązka była walnięta, miecio mnie za 200zł skasował w 2018 chyba
- 0
Kiedyś w #wolfsburg jechałem za dwoma #audi A8L i dymiły na niebiesko z rur wydechowych. Miały też jakieś chińskie znaczki na klapie, więc myślałem, że to na eksport, ale parę dni temu jechałem za jakimś A8L #tdi i dymił na czarno przy przyspieszaniu.
To jest kuźwa normalne, żeby taka limuzyna tak kopciła? Może nie dymiła jak stary passat, ale w żadnym innym nowym samochodzie nie widziałem
To jest kuźwa normalne, żeby taka limuzyna tak kopciła? Może nie dymiła jak stary passat, ale w żadnym innym nowym samochodzie nie widziałem
@Yelonek: Tak w Neckarsulm robią A8 xD w wolfsburgu chyba nie. A co do dymienia to pewnie na rynek chiński inne normy to można tam d-----ć ropą xDDDDDDDDD
- 0
@Jaromiszcz: No właśnie tamte były benzynowe, wydaje mi się. Ten TDI widziałem kilka dni temu pod Poznaniem na polskich tablicach.
Co ja mogę powiedzieć o Skodzie #superb w dieslu? No cóż - to dalej pożeracz kilometrów i bardzo dobry samochód. Owszem trochę mu popsuli multimedia, ale jeździ jak za darmo, nie brakuje mu dynamiki, a że na ropę... ja tam ekoświrem nie jestem.
A ile miejsca ma w środku.
Jak ktoś chce mnie przekonywać do hybryd - zapraszam. Co #tdi to zasięg 1000 km na lajcie.
Więcej o
A ile miejsca ma w środku.
Jak ktoś chce mnie przekonywać do hybryd - zapraszam. Co #tdi to zasięg 1000 km na lajcie.
Więcej o
źródło: Skoda Superb TDI 2023 (2)
Pobierz@stopaotestuje: jakie spalanie? Miasto i trasa.
Ropa jest najbardziej eko bo jest najbardziej energetyczna czyli z 1kg tego paliwa uzyskasz najwięcej energii w porównaniu do lpg czy benzyny
Ja mam 1.9 tdi na pompkach i na trasie na tempomacie na 130 wychodzi około 4.8 z tankowan do pełna. Zależy jeszcze od pogody.
Ropa jest najbardziej eko bo jest najbardziej energetyczna czyli z 1kg tego paliwa uzyskasz najwięcej energii w porównaniu do lpg czy benzyny
Ja mam 1.9 tdi na pompkach i na trasie na tempomacie na 130 wychodzi około 4.8 z tankowan do pełna. Zależy jeszcze od pogody.
- 0
@bonifacy_pankracy 2.0 tdi 200 KM to było
1
Test: Skoda Superb TDI - bierzemy misia w teczkę | Moto Pod Prąd

Widząc na osłonie silnika wielkie trzy litery TDI wiedziałem już, że omawiana Skoda Superb diesel przeznaczona jest na trasę.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
Odkryj z nami auto - Audi A6 40 TDI | Moto Pod Prąd

Jak Audi w kombi to tylko diesel? Stare porzekadło, a ciągle prawdziwe. Audi A6 Avant 40 TDI to świetny pożeracz kilometrów.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Gdzie na silniku znajdę identyfikator motoru 1.9 tdi 105km? (chodzi o infoemację czy to BKC, BLS czy BXE).
#motoryzacja #samochody #audi #audia3 #tdi
#motoryzacja #samochody #audi #audia3 #tdi
@SPRANTKILL: Powinienes miec na obudowie rozrządu i na bloku silnika przy łączeniu ze skrzynią.
- 0
@Mawid_Dotyka Potrzebowałem identyfikacji na silniku, bo buda i motor były z innych parafii, ale już ogarnięte.
- 1
Pacjent #skoda #octavia III fl 2019 silnik 2.0 tdi cr DJG lub DJGA ustawiał ktoś wałki na głowicy? bo silnik jest w GMP ale wałki nie pasuję znakami, nie znalazłem serwisówki do tego modelu. #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja #skoda #octavia #tdi #vw
źródło: IMG_20230404_071908
Pobierz@u-man: jak masz wszystko spięte to zrób ręcznie 360 stopni wałem to walki zrobią obrot 180 i może znaki się zgrają.
@Nabuchodonozorr chyba tylko inna strona
- 0
#samochody #volkswagen #tdi
Słuchajta, co może być? Pojazd odpala tylko z plaka. Jak zapali to chodzi normalnie. Zgaszę go to muszę znowu psiknąć plaka żeby zapalił. Moc normalna jak odpali.
Słuchajta, co może być? Pojazd odpala tylko z plaka. Jak zapali to chodzi normalnie. Zgaszę go to muszę znowu psiknąć plaka żeby zapalił. Moc normalna jak odpali.
@credenss: pewnie pompa slabe cisnienie juz ma
- 0
@brakloginuf: ta w baku czy vacuum?
1
Test: Skoda Karoq 2.0 TDI 150 KM - ze starym dobrym dieslem | Moto Pod Prąd

Przeglądając oferty współczesnych producentów coraz rzadziej można znaleźć opcje z dieslem pod maską. Na szczęście Skoda pozostawia taki wybór, więc Karoq z dwulitrowym TDI ostatnio towarzyszył mi w trasie.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Mirki jakim momentem dokręcić rolki po ich wymianie przy pasku PK a4b6 2.5 #tdi #v6
#audi #samnaprawiam
#audi #samnaprawiam
źródło: comment_1672853372UoQpcvfYUNmEW2D383TxqR.jpg
PobierzNapiszę tutaj, może ktoś mądry mi pomoże.
Mam problem z autem, w niedzielę/poniedziałek jadąc autem, silnik stracił moc. Przy obrotach 2500-3000 RPM wyczuwalne były drgnia, potem auto gasło i ciężko odpalało. Odczytałem błędy przy użyciu Delphi - 0011 Advance regulating intermittent.
Wymieniłem filtr paliwa (podejrzewam, że mógł się zatkać od jazdy na rzepaku), wczoraj z truden auto odpaliło i normalnie chodziło. Dzisiaj to samo. Rozgrzałem auto, przy pomocy Delphi spróbowałem ustawić dynamiczny kąt wyprzedzenia
Mam problem z autem, w niedzielę/poniedziałek jadąc autem, silnik stracił moc. Przy obrotach 2500-3000 RPM wyczuwalne były drgnia, potem auto gasło i ciężko odpalało. Odczytałem błędy przy użyciu Delphi - 0011 Advance regulating intermittent.
Wymieniłem filtr paliwa (podejrzewam, że mógł się zatkać od jazdy na rzepaku), wczoraj z truden auto odpaliło i normalnie chodziło. Dzisiaj to samo. Rozgrzałem auto, przy pomocy Delphi spróbowałem ustawić dynamiczny kąt wyprzedzenia
źródło: comment_1671736943Gpx2CP63EefPuMZZzTaRJ8.jpg
Pobierz@mariecziek: kontrola ustawienia rozrządu i regulacja dynamiczna kąta wtrysku. Jeżeli brakuje regulacji na rolkach to musisz ruszyć koło na wałku od strony pompy i wtedy doregulować rolkami
@mariecziek: obserwuj jak będzie odpalać i jak z dymieniem i mocą. One w zależności od zużycia silnika/układu paliwowego najlepiej pracują na różnym kącie.
- 0
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #pytanie #naprawasamochodow #tdi
Będę musiał zdemontować kolektor dolotowy w 2.0tdi. na pewno kanały w głowicy będą zalepione w nagarze. Pytanie czy jest jakiś sposób na wyczyszczenie tych kanałów w głowicy takżeby ten syf nie wpadł dalej na zawory? Np uzycie jakieś chemii co to rozpuści syf np nafty? Jak macie jakieś wskazówki chętnie poczytam.
Będę musiał zdemontować kolektor dolotowy w 2.0tdi. na pewno kanały w głowicy będą zalepione w nagarze. Pytanie czy jest jakiś sposób na wyczyszczenie tych kanałów w głowicy takżeby ten syf nie wpadł dalej na zawory? Np uzycie jakieś chemii co to rozpuści syf np nafty? Jak macie jakieś wskazówki chętnie poczytam.
Taki zmywacz lub podobny
https://allegro.pl/oferta/k2-srodek-czyszczenia-przepustnic-egr-turbo-w128-9805964307
https://allegro.pl/oferta/k2-srodek-czyszczenia-przepustnic-egr-turbo-w128-9805964307
@PolakV8: tylko wałem kręć co by się zawory pozamykały i nie powpadało tam nić do środka silnika.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Lerdii: dzwoniłeś może do moto remo ?
- 0
Czy ktoś miał styczność/użytkował 1.9 tdi 105 zwykły i wersję bluemotion? Jakieś wyczuwalne różnice w dynamice? Bo elastyczność ponoć większa w BM, np. dłuższe przełożenia w na biegach.
#volkswagen #tdi
#volkswagen #tdi
- 0
@Utero oprócz rdzzy to spoko ale no xD w większości z nich pod listwami drzwiowymi czy przy klamkach to już dziury wypadają

























Dwumas od LuK’a już w kartonie stuka.
Obyś miał zamontowanego Sachsa ( ͡° ͜ʖ ͡°)