Wpis z mikrobloga

Potrzebuje porady, pacjent to A3 8p z 1.9Tdi (BXE) w którym swój żywot zakończyło turbo. Mam dylemat co teraz robić, rozważam nad tymi opcjami:
-regeneracja starej turbosprężarki
- znalezienie używki od ARL lub ASZ po regeneracji lub w ciemno używki
- kupno hybrydy
- fabrycznie nowa niby turbina z Allegro za 1300
Chciałbym podnieść moc w samochodzie i które z rozwiązań będzie najrozsądniejsze. Po zmianie turbo wyleciałby program i raczej wydajniejszy Intercooler. Ktoś przerabiał podobny temat może? #mechanikasamochodowa #audi #mechanika #tdi #turbo
  • 6
  • Odpowiedz
@Lerdii: Na kanale Jagodowy TV robili test jak padła turbina. Założyli starą po regeneracji i nową od producenta turbin. Na hamowni nowa turbina miała lepszy wykres i dała więcej koni. Powiedzieli, że regenerować warto tylko u producenta turbo bo on wymienia wszystko i dobrze kalibruje je.
  • Odpowiedz
@Lerdii:

Ciężko powiedzieć kto regeneruje dobrze turbo w PL.
Używka już na starcie może okazać kiblem albo po miesiącu bo takie też klientom zakładałem.
Fabrycznie nowa za 1300zł to nie chcę mi się wierzyć. Dla potwierdzenie możesz zadzwonić do oficjalnego dystrybutora na Firmy Born Wagner lub Garretta firmy moto remo z Iławy zapytać.
https://motoremo.pl/kontakt/ilawa

Hybryda moim zdaniem do diesla to trochę mija się z celem bo te mają od dołu duża
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: Zdecydowałem się na regenerację swojej i może dojdzie do tego program. Znaleźć jakaś używkę graniczy z cudem po przeglądnięciu aukcji i grup. A tak ogólnie to do zabawy przy modach w przyszłości wleci jakaś benzyna spod znaku BMW żeby mieć coś pewnego na daily.
  • Odpowiedz