Ciekawe jakie są sposoby dowiadywania się Szwedów o przejeździe kolumny polskich strażaków, bo tłumnie ich witają.
Z analizy filmików można postawić teorię, że po częsci to działanie szwedzkich strażaków, którzy w różnych miejscowościach wystawiają swoje wozy przed remizy i stają obok nich. Ludzie widząc przygotowania zostaja zaciekawieni.
Ale może jest coś wiecej? Moze jakiś system informowania np. jedzie auto i przez głosniki ostrzega przed przejazdem kolumny ciężkich aut i prosi o pilnowanie
szurszur - Ciekawe jakie są sposoby dowiadywania się Szwedów o przejeździe kolumny po...

źródło: comment_x0PMlxhxlYi4UtDimuUCx9a5Vboc44Ok.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szurszur: W sumie to sie nad tym nie zastanawialem, slyszalem tylko ze z Trelleborga beda jechac do celu w radiu. Nie sadze aby byla jakas organizacja, wiedzial bym o tym. Szwedzi poprostu tacy sa.
Mysle poprostu ze to zaczelo sie od jednego postu na aftonbladet i poszla lawina, dobrze dla Polski.
  • Odpowiedz
@szwedes: to Ty nie wiesz że jesteśmy najbardziej zakompleksionym narodem z żałośnie niskim poczuciem wartości? Trzeba będzie 300 lat, żeby ludzie stali się zamożniejsi, nauczyli się korzystać z tego majątku i wreszcie „byli kimś”.
  • Odpowiedz
Chwała naszym strażakom za pomoc, a tak nawiasem to skoro pracują na terenie innego kraju w delegacji to dostają stawki szwedzkich strażaków ? Czy ta zasada działania tylko jak trzeba tępić polskich tirowcow we Francji ?

#strazpozarna #szwecja #polska #transport #tir
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polscy strażacy w Szwecji i kto za to zapłaci...

Pozwolę sobie napisać parę zdań, bo teorie, pytania, pretensje ale trochę też niepotrzebna pycha mnożą się w zawrotnym tempie więc może kogoś to zainteresuje.

UMOL

Polska
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mówiąc krótko: za działania na terenie Szwecji zapłaci głównie Polska. Za to nasza straż pożarna może liczyć na dodatkową kasę na rozwój ze środków UE. I oczywiście, przede wszystkim możemy liczyć na to samo, czyli pomoc ze strony państw członkowskich w razie potrzeby.

@Kamil_C:
  • Odpowiedz
@Kamil_C podczas klęsk żywiołowych w Polsce też korzystaliśmy z zagranicznej pomocy. Tak było na przykład w 2010 roku. Sprawa druga to doświadczenie, którego kupić się nie da, a lepiej by nie zdobywać go podczas kryzysu u nas. W Polsce mamy mnóstwo lasów, pytanie o pożar to nie czy, ale kiedy wybuchnie.
  • Odpowiedz