Aktualna sytuacja w Szwecji

W ciągu ostatnich 24 godzin włoskie i francuskie samoloty przeprowadziły 223 zrzuty wody na pięć wielkich pożarów w rejonie Gävleborg w pobliżu wsi Kȧrböle, gdzie ponad 100 osób zostało już wcześniej ewakuowanych z wyprzedzeniem.

Na dzień 21 lipca Szwecja informuje o trwających w całym kraju 70 pożarach lasów, o 45 więcej niż dnia poprzedniego. 15 pożarów jest poza kontrolą. Na północy kraju po południu wyładowania atmosferyczne spowodowały około
zelo1234 - Aktualna sytuacja w Szwecji

W ciągu ostatnich 24 godzin włoskie i franc...

źródło: comment_cpgPKJSWfOP3l8YaMNCH8lncGcZLEQ7S.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczerze to nie rozumiem tego szumu wokół akcji straży pożarnej w #szwecja. Przecież to ich praca a wy zaraz dowódcę do króla Sobieskiego spod Wiednia będziecie przyrównywać. Dajcie na luz. Super sprawa, że pomagamy, powiedziałbym normalna a nie żadna sensacja! #strazpozarna #opinia
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bianco86:
No raczej niecodzienne są takie zagraniczne wojaże z taką ilością pojazdów, do tego z powitaniem i zainteresowaniem jakby papież przyjechał.
  • Odpowiedz
Wiecie co
Bardzo się cieszę z ciepłego przyjęcia polskich strażaków w Szwecji. Te flagi na mostach, tłumy ludzi - bardzo budujące.
Boję się tylko jednego - strażacy to swoje chłopy. Jak zaczną urządzać popijawy i nocne hulańce to się lokalesom nie spodoba - a tych informacji z małej lokalnej gazety o hałasach i libacjach już w polskiej TV nie znajdziemy.
My będziemy mieli przeświadczenie, że zrobiliśmy coś dobrego a u Szwedów może pozostać niesmak.

Oby tak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy tylko ja uważam, że wysłanie tych strażaków do Szwecji to jest geniusz marketingowy? Rządy wykupują czas antenowy na reklamy za granicą, a tymczasem takie działania po pierwsze mają lepszy rozgłos, po drugie zapadają w pamięć, a po trzecie pomagają nawiązywać kontakty. Jeśli jakiś Szwed zaprzyjazni się przypadkiem z Polakiem na robocie, to będzie darmowym ambasadorem. Ktoś wie, czy lokalnie jest to temat medialny, czy raczej nie? Oczywiście to samo dotyczy innych
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_NiceGuy: Tak to spory sukces wizerunkowy Polski, ale nie ma tu niczego odkrywczego. To kopia akcji z 2010 gdy wysłano podobną kolumnę do Rosji. Wtedy też rosyjskie tv robiły przyjazne reportaże o strażakach, nasi strażacy flirtowali z dziennikarką a Rosjanie pisali komentarze z wyrazami wdzięczności i wyrażali swoje braterstwo.

Teraz jeszcze jakies pożary w Niemczech i kilku krajach można to PR-owe tsunami realizowac na innych frontach.
  • Odpowiedz
Moja dziewczyna pojechała do Szwecji. Spytałem ją gdzie dokładnie jedzie napisała że gdzieś pomiędzy Uppsalą a Speluną. Nie mogę znaleźć na mapie a ona telefonów nie odbiera.

#szwecja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

10 IV 2018 "Szwecja: Kongres Polaków bez dotacji od szwedzkiego rządu". Ich €-sy, ich kraj, ich sprawa. OK, ale ...
22.07.2018 "Szwecja pod wrażeniem mobilizacji polskich strażaków."
I tak się zastanawiam jak to nazwać?

#szwecja #szwecja2018 #strazpozarna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zgodnie z obietnicą publikuję kolejną porcję zdjęć z przejazdu naszych strażaków do Szwecji, reakcji Szwedów oraz etapu przygotowania już obozowiska, dzisiaj rano mieli odprawę i już są w akcji. Zdjęcia z samych działań podrzucę jak tylko je otrzymam....
#pomagamypaulinie #szwecja #strazpozarna #polska #ciekawostki
r.....9 - zgodnie z obietnicą publikuję kolejną porcję zdjęć z przejazdu naszych stra...

źródło: comment_zPmPUcIU7vS61710tmQCUt9jQE3CrC5B.jpg

Pobierz
  • 226
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecam porównać angielszczyznę dowódcy polskich strażaków z dukaniem naszych polityków. Mamy szansę pozostawić w Szwecji po sobie na prawdę dobre wrażenie.

Link: https://www.svt.se/nyheter/lokalt/jamtland/polska-brandmannens-gruppchef-en-ara-att-vara-har

#polska #szwecja #strazpozarna #pozar #skogsbrand #angielskiztuskiem #jezykiobce
L3stko - Polecam porównać angielszczyznę dowódcy polskich strażaków z dukaniem naszyc...

źródło: comment_71WIb5vpMlcQPxIs6pcAQw4LY9vOYaaU.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@L3stko: pomijając jego angielski, który jest bardzo, bardzo dobry, należy zwrócić uwagę na podejście do całej ekspedycji - zabrali ze sobą tony sprzętu, jedzenia, paliwa, by dodatkowo nie obciążać "host nation". Genialne podejście do tematu. Brawo :)
  • Odpowiedz