Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
porównanie wydajności systemów plików
http://www.ilsistemista.net/index.php/virtualization/47-zfs-btrfs-xfs-ext4-and-lvm-with-kvm-a-storage-performance-comparison.html
#linux #sysadmin
http://www.ilsistemista.net/index.php/virtualization/47-zfs-btrfs-xfs-ext4-and-lvm-with-kvm-a-storage-performance-comparison.html
#linux #sysadmin
- 0
@bob_kelso: Inna kwestia, ile tego weszło do wersji stabilnych RedHata/CentOsa czy SLES-a.
#linux #sysadmin #debian #bezpieczenstwo Zawołam też @niebezpiecznik-pl i @ZaufanaTrzeciaStrona – zawsze chciałem to zrobić ;P
Uczę się administrowania serwerami linuxowymi i chyba właśnie zostałem zhakowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Support napisał, że z mojego VPS przeprowadzane są ataki i dołączył log: http://pastebin.com/p1SESMVf
SSH co prawda z hasłami, a nie kluczami, ale wg mojej wiedzy nie do złamania brute-forcem
Uczę się administrowania serwerami linuxowymi i chyba właśnie zostałem zhakowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Support napisał, że z mojego VPS przeprowadzane są ataki i dołączył log: http://pastebin.com/p1SESMVf
SSH co prawda z hasłami, a nie kluczami, ale wg mojej wiedzy nie do złamania brute-forcem
- 3
@c9f24440e055136e5ee3dfa934d3933f: odpowiedź jest prosta, twój serwer bind został wykorzystany do przeprowadzenia ataku "DNS REFLECTION" https://pl.wikipedia.org/wiki/DNS_Amplification
@c9f24440e055136e5ee3dfa934d3933f: Skoro wołasz to odpowiadamy - Wykop już pomógł, nie mamy niczego do dodania :) Powodzenia!
- 0
@ziolo86: U mnie zero problemu, a mam dużo czujek custom, bo używam zabbixa również do logowania danych typu temperatura czy wilgotność, nawet pomiar poboru energii.
- 0
@ziolo86: Zrobiłem klona VM z Zabbix 2.4.7 i update poszedł bez problemu. Nie testowałem tego jednak zbyt dokładnie bo nie było czasu. System z ~250 hostami.
#linux #sysadmin #samba #ldap
Przede mną zadanie postawienia (na razie w ramach nauki, na wirtualce) kontrolera domeny na Linuxie. Nie musi być kompatybilny z Active Directory, bo założenie jest takie, że stacje robocze to też Linuxy (powiedzmy Ubuntu).
W sieci można znaleźć różne tutoriale krok po kroku, ale żaden nie zdołał wyjaśnić mi kilku podstawowych kwestii.
Jaka dokładnie jest w tym rola OpenLDAP, a
Przede mną zadanie postawienia (na razie w ramach nauki, na wirtualce) kontrolera domeny na Linuxie. Nie musi być kompatybilny z Active Directory, bo założenie jest takie, że stacje robocze to też Linuxy (powiedzmy Ubuntu).
W sieci można znaleźć różne tutoriale krok po kroku, ale żaden nie zdołał wyjaśnić mi kilku podstawowych kwestii.
Jaka dokładnie jest w tym rola OpenLDAP, a
@c9f24440e055136e5ee3dfa934d3933f: nie mam dużej wiedzy, ale Sambą udostępnisz pliki, a OpenLDAP będzie do kontroli kont użytkowników.
- 0
@fervi: A tego nie wiedzialem ;< Próbowaøem dzis zainstalowac yasta na win10 ale repo juz nie banglajo.
- 7
Skrypt umożliwiający skorzystanie z darmowego i bezpiecznego backup danych od NSA!
https://github.com/marianzange/nsync/blob/master/nsync
#linux #it #nsa #sysadmin #heheszki #humorinformatykow #informatyka #backup
https://github.com/marianzange/nsync/blob/master/nsync
#linux #it #nsa #sysadmin #heheszki #humorinformatykow #informatyka #backup
Mam problem z jedną z maszyn wirtualnych.
Wirtualizator mający 24 GB RAM, utrzymuje dwa serwery wirtualne - kontrolera AD z FS mającym 6GB RAM oraz serwer exchange mający 18 GB RAM. Robię backup przez sieć kopiując serwery wirtualne przez iSCSI na serwer zewnętrzny przez windows backup. Backup maszyny z AD robi się poprawnie, ale kiedy po backupie maszyna ma się wznowić (ze stanu Saved), nie rusza. Muszę z rana wstawać i podnosić
Wirtualizator mający 24 GB RAM, utrzymuje dwa serwery wirtualne - kontrolera AD z FS mającym 6GB RAM oraz serwer exchange mający 18 GB RAM. Robię backup przez sieć kopiując serwery wirtualne przez iSCSI na serwer zewnętrzny przez windows backup. Backup maszyny z AD robi się poprawnie, ale kiedy po backupie maszyna ma się wznowić (ze stanu Saved), nie rusza. Muszę z rana wstawać i podnosić
- 0
@LongWayHome:
Obstawiam zwiechę jakiegoś drivera. Sprawdź jeszcze powercfg.exe ma opcje by wyszukać urządzenia mające problem ze sleep/hibernate.
może to Ci załatwi sprawę
Obstawiam zwiechę jakiegoś drivera. Sprawdź jeszcze powercfg.exe ma opcje by wyszukać urządzenia mające problem ze sleep/hibernate.
może to Ci załatwi sprawę
- 0
@houk: Ok dzięki. Dam znać jak znajdę rozwiązanie.
BLOG TECHNOLOGICZNY: Monitorowanie procesów w Windowsie na wielo-rdzeniowych maszynach #sysadmin #komputery #windows10 #technologia #informatyka
źródło: comment_atQDD5C9Tbzx8l102moHFs0XMowgdRU3.jpg
Pobierz3
Blog: Monitorowanie procesów w Windowsie na wielo-rdzeniowych maszynach
When it comes to Windows monitoring, NetCrunch utilizes Windows Performance Monitor (perfmon) to get the data needed to properly inform a user about the state of the computers in their network
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
Koniec ery Internet Explorera

Choć Internet Explorerowi od dawna wieszczono śmierć to była ona bardzo powolna - przeglądarka ta nadal utrzymywała się na szczycie statystyk popularności. Teraz jednak, po 18 latach, w końcu udało się ją zdetronizować.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mam jakiś dziwny problem z dziedziczeniem uprawnień w #activedirectory Użytkownicy posiadają dość obszerne zasoby sieciowe i chcę wymusić dziedziczenie z jednego folderu w którym mam ustawione odpowiednie uprawnienia dla danych userów do wszystkich podfolderów w nim zawartych. Dogrzebałem się do polecenia: **icacls "D:\Dany_folder\*" /q /c /t /reset** ale po przetworzeniu wszystkich plików i folderów pod nim, nadal uprawnienia są różne. W skrócie: mam dolder D:\Danyfolder do którego uprawnienia mają
@rzeznikmocy: z ciekawości- nie da się zrobić czegoś w stylu chown na wszystko żeby zmienić właściciela?
- 0
@nahkranoth: Właśnie podobno ta komenda powinna tak zadziałać, niestety nie zdejmuje uprawnień z tego niechcianego użytkownika.
2
Dlaczego firmy boją się monitorowania sieci?

Utrzymanie niezawodnego dostępu do usług IT wymaga ciągłej kontroli poprawności pracy wszystkich elementów firmowej infrastruktury.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
Ciekawie wyglądający kurs linuksa
https://www.youtube.com/playlist?list=PLtK75qxsQaMLZSo7KL-PmiRarU7hrpnwK
Dla bardziej zaawansowanych nowe szkolenie od linux fundation
https://training.linuxfoundation.org/linux-courses/system-administration-training/linux-networking-and-administration
#linux #sysadmin
https://www.youtube.com/playlist?list=PLtK75qxsQaMLZSo7KL-PmiRarU7hrpnwK
Dla bardziej zaawansowanych nowe szkolenie od linux fundation
https://training.linuxfoundation.org/linux-courses/system-administration-training/linux-networking-and-administration
#linux #sysadmin
Mirki, potrzebuję skompilować exima 4.87 z najnowszym opensslem, na etapie kompilacji checkera dkimów całą kompilację szlag trafia
gcc pdkim.c
pdkim.c: In function ‘pdkim_feed_finish’:
pdkim.c:1722:5: error: unknown type name ‘es_ctx’
es_ctx sctx;
konto usunięte via iOS
- 1
@Felonious_Gru: haj fajw
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...














źródło: comment_YfV3zBUWqbgr5LJwEZfdDjSW7J5zvuTW.jpg
Pobierz