@gizio46: Userowi w konto nie możesz wpisać C: tylko ścieżkę UNC np \server\share\ Dalej oczywiście zadziała zmienna %username% Pamiętaj doczytać jakie powinny być uprawnienia na share żeby zadziałało od razu. Z tego co pamiętam są tam jakieś wymagania.
  • Odpowiedz
Z naszego nieoficjalnego kanału IRC:

spotkanie w sporej firmie (oddział 200 osób), rodzice w piątek przychodzą z dziećmi. Serwery w dodatkowym
pomieszczeniu w racku. Nagle jeden serwer raportuje, że dysk zniknął w RAID. Po chwili już nie raportuje sam serwer, tylko
ILO2, że coś się dzieje.
Dziecku podobały się czerwone przyciski na dyskach
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

po czym się okazało, że reklamodawcy nie chcą się przerzucić na https


@Firenz: gdyby byl tylko mixed content to spoko, wlaczenie ssla dziala lepiej niz adblock, po prostu przegladarki nie laduja nic dalej. Temat nie jest zamkniety i pomysly sie pojawiaja jak to wyprostowac bo faktycznie EV na sam formularz logowania to troche slabo.
  • Odpowiedz
ECDSA Intermediates

ETA: Before August 1, 2016

Let’s Encrypt only signs end-entity certificates with RSA intermediates. We will add the ability to have end-entity certs signed by an ECDSA intermediate.


ECDSA Signing Support

Enabled: February 10, 2016
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hello Mirki, jestem sobie na stanowisku Deskside Support Engineer i zastanawiam się nad dalszym rozwojem, powiedzcie mi jaką drogę certyfikacji obrać w kierunku #sysadmin bądź network administrator (nie mam taga pod to na wypoku).

Na tą chwilę mam:
- ITIL® 2011 Foundation with Case study
- MS-20697-1 Installing and Configuring Windows 10
- MS-20697-2 Deploying and Managing Windows 10 Using Enterprise Services
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki ! Mam pytanie chce w swojej karierze IT iść w kierunku systemów operacyjnych w taka typowa administracje i tu nasuwa się pytanie czy uczyć się tylko win serwerów i ewentualnie linuxa czy jeszcze dołożyć cos np. Z Cisco i jaka ścieżkę certyfikacji najlepiej wybrać tzn zacząć windowsem bo okna etc czy może Linux ? #sysadmin #admin #cisco #linux #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Piateczka: Poza os dołóż wirtualizację. np vmware / hyperv / ewentualnie coś z opensource proxmox, kvm. Po za tym administracja os np dla windows to nie tylko sam os, w dużych firmach to będzie WSUS, SCCM, SCOM nie mówiąc o aplikacjach na os-ie. np. IIS warto umieć czy też inne składniki windy.
Generalnie temat rzeka.
  • Odpowiedz
Czesc,
Jako ze na wykopie siedzi troche sys adminow, chcialem Was prosic o pomoc. Chcialem zbudowac domowy serwer ktory sluzylby jako media center + NAS a do tego bralby niewiele energii elektrycznej i byl cichy.

Sam system i najwazniejsze dane bylyby na 1TB dysku w macierzy RAID 1 (czyli 2 dyski lacznie). Pozostale dane skladowalbym na RAID 5 (3 x 4TB). Planowalem wykorzystac do tego Linuxowa Softwareowa wersje RAID (mdadm) ... dlatego tez chcialem
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@square: Skoro poki co talerze to moze nie przejmuj sie tym po prostu? Z doswiadczenia 4-5letnie kontrolery lubia juz mocno padac... W poprzedniej firmie przez to bylo kolorowo czasem, az w koncu polowe sprzetu chodzacego na nich wycofalismy i był spory zapas czesci zapasowych ;) Bo dostanie nowej graniczyło z cudem...
  • Odpowiedz
Siemasz Mireczki, 5 dni temu opisywałem sytuacje w mojej pracy: http://www.wykop.pl/wpis/17330323/czesc-mirki-mamy-pytanie-dotyczace-pracbaza-od-11-/ teraz sprawa wyglada następująco rozmawiałem z szefem o dostaniu jakiś ciekawszych obowiązków a nie tylko naprawa komputerów dla Grazynek a usłyszałem ze oni nie zatrudniali kolejnego informatyka który miałby się rozwijać a helpdeska i ze pewnie nowych obowiązków nie dostanę... Poradzicie co zrobić ? #pracbaza #gorzkiezale #it #korposwiat #sysadmin
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach