Wpis z mikrobloga

@mojwykop2: @Vejder: nie polecam ownclouda osobiście. Jak już to seafile na reverse proxy za nginxem. Owncloud jest fajny jak masz porządną maszynę, ja mam kimsufiego z i5-3570S, 16 gb ramu i spike'ować potrafi do 30-40% cpu jak się przyciśnie galerię.

no to moze wykupienie domeny i zabawa we wlasne smtp?

@mojwykop2: żaden serwer mu nic nie przyjmie z domowego neta.
  • Odpowiedz
@RottenKitten: powinienem był napisać, że żaden MTA sprawdzający spamhausa. Raz, że może mieć zablokowany dostęp do portów do i z 25/tcp a dwa, że spamhaus prowadzi listy "residential ISPs" i nawet jak się dostaniesz to dostaniesz 5xx, że jesteś na liście.

Spamhaus encourages all dialup, DSL and cable modem providers to #!$%@? and submit their own PBL ranges.

Polecam sprawdzić https://www.spamhaus.org/zen/ - próbowałem sobie zrobić w domu private relay dla
Firenz - @RottenKitten: powinienem był napisać, że żaden MTA sprawdzający spamhausa. ...

źródło: comment_36y7SAFtqCb9bk0NsZtk6HWnqra6ti0Y.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Firenz: Lokalne w mojej mieścinie, gość ogarnia ok 3 tyś klientów przez wifi. Ma ładną pulę ip z nask i dało się coś wybrać żeby nie było w żadnych spamlistach. Lecę na tym ip już 2 rok i mam spokój cały czas. A że mam w lini prostej 1 km do jego nadajnika z pełną widocznością to i żadnych problemów z zasięgiem ani łączem. 30 mb symetryczne.
  • Odpowiedz
@houk: nask zarządza pulami ip w Polsce? Poza tym widzisz, lokalny. Ja jestem w upc, mam stałe i publiczne od nie wiem, 10 lat i sobie mogę.
  • Odpowiedz
tak mi powiedział, a czy to prawda


@houk: no to Cię wprowadził w błąd, nask jest tylko rejestratorem domen .pl i obok rozdzielania adresów ip nawet nie stał, to jest działka ripe.
  • Odpowiedz
@Vejder: fajny, ile takie coś kosztuje z osprzętem? Jak się sprawuje?

1) #!$%@?ący serwer dns (unbound? przez długi czas używałem pdnsd do tego) + konfiguracja jednego z pecetów do korzystania z tego serwera.

1.5) własna domena, za kilka zł możesz znaleźć coś ciekawego
  • Odpowiedz