Mirki mam taki problem mały.

Wczoraj wracałem do domu i zobaczyłem że na parkingu pod blokiem (parking spółdzielni, za bramą ze znakiem B1) i zobaczyłem że mam kwitek od straży miejskiej, żeby zgłosić się na wyjaśnienie, bo nie miałem identyfikatora.
Identyfikator normalnie mam, ale zapomniałem ostatnio wyciągnąć, więc nie myślałem za dużo i pojechałem na komendę się wytłumaczyć.
Na komendzie miało przebiec gładko, ale okazało się, że mimo że identyfikator mam wydany w zeszłym
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wootschki23: pierwsza zasada prawa, to oni mają udowodnić twoją winę, a nie ty swoją niewinność. Chłopie, nie daj sobą pomiatać przez byle gościa z SM. Niech wykażą, że twój identyfikator jest zły.
  • Odpowiedz
@wootschki23: Uwielbiam takie smaczki... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Znakowanie dróg wewnętrznych w Polsce to istna bajka - jebnąć znak, pod spodem jakieś cuda wianki, tabliczki, na to jeszcze nasłać straż miejską albo policję, a Ty się obywatelu (i przy okazji funkcjonariuszu) martw... ¯\(ツ)_/¯

No cóż, zdania będą zapewne bardzo podzielone, jak to zwykle w takich sprawach bywa, ale ja to widzę tak, że straż miejska
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Miraski, mieszkam sobie w małym miasteczku. Tuż mojego budynku stoi mała kamienica nie podłączona do centralnego ogrzewania i jej mieszkańcy muszą się grzać kozami. Wśród nich jest Janusz który zbiera że śmietników meble, tnie je na podwórku i później puszcza je w chmurę. Jeszcze bym to zniosła bo kurde, ludzie są ubodzy - ale typ pali też plastiki z co da się wyczuć. Moje okna są zaledwie kilka metrów do komina Janusza
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adams_GA: a jeśli nie znam nazwiska 8 numeru lokalu to mogę składać pozew? Przyznam że to akurat ostatnie co chcę robić niemniej jednak jest to jakiś plan ostateczny ( ͡º ͜ʖ͡º).

@DeNuevo: dzięki, nie wiedziałam że taka strona istnieje! No w sumie ciężko nie walczyć skoro gość kopci nam prosto w okna. Dziwi mnie tylko że sąsiedzi da raczej bierni - a część
  • Odpowiedz
@adamiakowa75: Czyli nie dostałaś jeszcze żadnego mandatu, a dopiero prowadzone są czynności w sprawie. Tak - za postój za B-36 jest 100 zł i 1 pkt. karny, wg taryfikatora. Nie mniej, nie więcej. A za niewskazanie sprawcy jest minimum 500 zł i bez punktów.
  • Odpowiedz
@rand0mized: Może mieć zarówno nagrania, jak i zdjęcia - mało to jest w miastach pseudoaktywistów, którzy nagrywają wszystko co się rusza i potem ślą jak p------i? Ewentualnie mogli ujawnić takie auto zaparkowane za B-1 - też jakoś musiało tam wjechać, nie? ;)
  • Odpowiedz
Dzień dobry,
1 lutego Straż Miejska zatrzymała mnie w Biedronce gdy robiłem zakupy bez maseczki. Mandatu w wysokości 20 PLN nie przyjąłem. Dziś przyszło wezwanie na przesłuchanie. Jakieś rady? Co robić dalej? Dzięki góry za wszystkie pomocne rady.

#mandat #maseczki #covid19 #policja #prawo #strazmiejska
InspektorWypoku - Dzień dobry,
1 lutego Straż Miejska zatrzymała mnie w Biedronce gdy...

źródło: comment_1644940064B1cd6eaUCyxjx7fx6fuBTu.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gawix: Przerabiałem, musisz odholować na swój koszt a później dochodzić kosztów w pozwie cywilnym. Problem polega na tym, ze nie każdy się zgodzi na takie odholowanie :(
  • Odpowiedz
jeżeli tak to na jakie służby dzwonić?


@gawix: Policja, Straż Miejska. Zrób dokładne zdjęcia, może to jest płyn hamulcowy - rozszczelnienie i dlatego nie mógł odjechać. Może niesprawny i trzeba powtórzyć badanie techniczne. Nie wiem, przyczyn może być wiele. Obstawiam, że coś się spsuło, możliwe, ze przewód hamulcowy się przetarł i dlatego plama. Często przy tylnym kole po przeciwnej kierowcy, tego kierowca nie zauważy.
  • Odpowiedz
Hej Mirabelki i Mirki. Straż miejska wzywa mnie do podania osoby która kierowała samochodem 3 miesiące temu. Nie jestem w stanie wskazać kto prowadził samochód tego dnia. Przyjmowanie mandatu ani płacenie grzywny za niewskazanie nie urządza mnie. Jest jakiś myk żeby to obejść? Wskazać wiele osób lub powiedzieć ze nie jestem w stanie wskazać jednej osoby? Jakieś porady? #kiciochpyta #prawo #strazmiejska #poznan
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nokia3szymon: policz co lepiej wychodzi, mandat za to co było tym samochodem odwalone wg starych stawek (bo 3 miesiące temu) czy odmowa teraz, ale wg nowych stawek mandatu.

Iść wyjaśnić możesz, ale ja nie wierzę że pouczą. Być może najniższy, ale mandat dostaniesz.

Z ciekawości, parkowanie?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nokia3szymon: nie wiem czy te powyzsze porady wynikaja z ignorancji czy ze zlosliwosci, ale obchodzi się to banalne od lat i sam wskazałes rozwiązania.

Wskazać wiele osób lub powiedzieć ze nie jestem w stanie wskazać jednej osoby?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@orzeszkiziemne: kmzb przez geoportal. Oficjalna apka do zgłaszania bezpośrednio na policję wszystkich zdarzen typu wraki, menele, źle zaparkowane pojazdy, dzikie wysypiska itd.
  • Odpowiedz