Mirki jak chcę kupić skuter elektryczny za ok. 10k to dostanę zwrot 30% z programu Mój Prąd? Bo sprzedawcy jak jeden mąż mówią, że tylko na firmę? Myślałem, że ten program nie dotyczy tylko przebrzydłych przedsiębiorców?

Zakup jako prezent więc ciężko to brać na firmę, pewnie musiałbym ubezpieczenie brać na siebie, matula przywali i się zesram XD

#elektryki #samochody #skutery #motoryzacja #tesla
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest z tymi 50cm^3?

Można jeździć na dowód jak jestem z maja '95?
Czy na kartę motorowerową (posiadam)

Chcę se pierdzika kupić na dojazdy do pracy bo tanio wychodzi a dowozi z A do B
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MePix: na 50ccm wystarczy dowód osobisty. A jeśli go nie masz bo wiek za mały to karta motorowerowa. Jak masz 28 lat to śmiało możesz jeździć
  • Odpowiedz
Może poprzedni właściciel był fanem tuningu i zmienił sprzęgło.
Mogą być bardzo twarde sprężyny i wtedy potrzeba dużo obrotów, żeby ruszyć.
Plusem takiego rozwiązania jest to, że startujesz z wysokich obrotów i jest lepsze przyspieszenie.
Zmień sprzęgło lub sprężyny to będzie "zwykły" skuterek.
  • Odpowiedz
#skutery #mechanika

jak pcham skuter do tyłu to po jakimś czasie, po kilku metrach, koło się blokuje. Dziwne że nie od razu tylko właśnie po kilku metrach. Wszystko wskazuje na tarczę/klocki.

Ktoś się wypowie co o tym sądzi? może jest za mało płynu hamulcowego, śruby się wyrobiły i nie mogę otworzyć zbiorniczka od płynu hamulcowego.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motocykle #skutery

Kupiłem na allegro tłumik do Yamahy skyliner 125. Opisany jako idealnie dedykowany do modelu. Już na dzień dobry nie pasowało mocowanie ale przestawałem blaszkę z odpowiednimi otworami ze starego tłumika. Wymieniłem jednocześnie olej na specol 10w40.

Po 150 km padł rozrusznik i cała osłona silnika w oleju. Taki interes :(
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Deathspeace: kolego możesz też kupić np. Piaggio mp300 to jest maksi skuter ma 28 KM mocy jeździ po 130 km/h i ma dwa koła z przodu więc łatwiej się prowadzi i łatwiej hamuje. Są nawet i 500 cm ale już za 10 tys zł. Ważna jest homologacją E5L. Nie warto kupować 125 skoro za te same pieniądze możesz mieć łatwiejsze w prowadzeniu i mocniejsze 300cm3
  • Odpowiedz
Potrzebuje pomocy ekspertów. Próbuje uruchomić stary skuter 2T, który stał parę lat. Do tej pory wymieniłem świece, zawór membranowy i filtr paliwa. Zawór membranowy uszczelniłem silikonem silnikowym. Rozebrałem i wyczyściłem gaźnik. Iskra jest mocna, zalane nowe paliwo. Próbowałem odpalić z kopa przez dłuższy czas i nic. Próbowałem też odpalić z plaka, chwyta na chwilę i od razu gaśnie. Co może być nie tak?

#motoryzacja #motocykle #skutery
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#skutery #motoryzacja

czy jeśli pierwszy przegląd skutera był bezterminowy to w ogóle muszę potem robić kolejne przeglądy? chodzi o skuter z 2006 i przegląd bezterminowy wtedy był robiony.

Na logikę wychodzi że jak bezterminowy to bezterminowy na zawsze.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach