Czy da rade jakoś pobrać historie rozmowy z signal deteskop.na telefon #signal albo zrobić kopię zapasową na komputerze i przerzucić na telefon ?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przed chwilą usłyszałem w TVP, jak Ziobro mówi, że Prokuratura ma korespondencję Sławomira Nowaka prowadzoną za pomocą Signala.

“[…] których byli panowie przekonani że one są dla polskich służb nieuchwytne, dla polskiej prokuratury niedostępne, mylili się.”

update:
https://www.telepolis.pl/amp/wiadomosci/aplikacje/whatsapp-signal-pegasus-podsluch-polska
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czyżby mój telefon był za słaby, żeby uciągnąć #signal? Jakakolwiek próba wysłania filmiku kończy się wysypaniem aplikacji lub wręcz zawieszeniem telefonu (Samsung Galaxy S7). Żadna inna aplikacja tak na niego nie działa, #whatsapp bez problemu radzi sobie z nawet największymi plikami.

#pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DuchGor: why not both? Jak widzę że ktoś znajomy ma signala to pisze tylko tam i z czasem żeby łapać wątek sami mi tam odp ale niektórzy są niereformowalni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Od jakiegoś czasu aplikacja #signal nie pobiera mi smsów, dopiero po podłączeniu internetu się zaczynają pojawiać.
Czy macie podobne problemy? #android
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@archi3: bateria, połączenie LTE mocno ciągnie procenty w dół. Uruchamiam tylko w potrzebie. Pakietów mi nie brakuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Crea: bez przesady tel z włączonym LTE powinien spokojnie dotrwać do końca dnia - w innym przypadku rozważ wymianę baterii
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie to, że tak bardzo forsujecie Signala jako alternatywę dla WhatsAppa, choć aby z niego korzystać musicie podać swój numer telefonu, którym jest was łatwiej namierzyć niż e-mailem którego możecie zrobić gdziekolwiek na jakichkolwiek danych, który do tego jest przechowywany na centralnym serwerze do którego nie macie wglądu? To, że twórca Signala słownie zapewnia prywatność nie znaczy, że tych danych nie zbiera i nie odda ich służbom.
#pytanie #
supra107 - Zastanawia mnie to, że tak bardzo forsujecie Signala jako alternatywę dla ...

źródło: comment_1620406147Tjl2OqWuKYydUsZWbETRtf.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@supra107: Tylko, że Signal nie jest zamknięty - https://github.com/signalapp :)

Jeżeli masz odpowiednią wiedzę mozesz sprawdzic każdą linijkę kodu, skompilować własną wersję apki i uruchomić własny serwer.

Jeżeli nie masz technicznej wiedzy, mozesz polegać na społeczności która skontroluje taką aplikację za Ciebie.

To wlasnie WhatsApp jest zamknięty.
  • Odpowiedz
@supra107: Twoj numer telefonu, data rejestracji i data ostatniogo zalogowania jest jedyną wiedzą jaką ma o Tobie twórca aplikacji.
Wiadomości przechodzą przez serwer zaszyfrowane przez Ciebie i są odszyfrowywane dopiero u odbiorcy, więc 'główny serwer' fizycznie nie ma do nich dostępu.

W przeciwienstwie do WhatsAppa ktory koreluje Twoje wiadomosci z looalizacją, danymi z innych apek, kontem na facebooku itd.
  • Odpowiedz
Jest jakiś sposób na wysyłanie zdjęć przez #signal bez utraty jakości? Dodanie zdjęcia jako pliku też nie pomaga. Wydaje mi się że po ostatniej aktualizacji jakość zdjęć jest tragiczna. #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@desygnat: Zrób kilka testów:

1. Sprawdź jaki link(łącze) stabilnie zestawia telefon po WiFi. (jeżeli przy obciążeniu często zmienia się szybkość linku, to trochę lipa). Zapuść jakieś np. duże ściąganie (BitTorrent będzie do testu wysiłkowego lepszy) i sprawdź w statystykach jak zmienia się szybkość linku w używanym (może najsłabszym miejscu).

2. W speedteście sprawdź % utraconych pakietów. Nie chcesz utraty pakietów zwłaszcza na rozmowach
  • Odpowiedz