Siemka mam mikrotika RBSXTR i za chiny ludowe nie chce mi podmontować lte interface. Karta na 100% sprawna sprawdzałem przed chwilą w telefonie. Czy jest możliwe, że obsługa lte jest gdzieś wyłączona i trzeba ją ruszyć z terminala czy może po prostu slot na sim jest z-----y ?
#siecikomputerowe #mikrotik #router
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FiedorJV: Popatrz czy nie masz czasem 3 slotów na karty sim, ale aktywne są tylko dwa, z czego w danej chwili może działać jeden z nich. W menu system >routerboard wybierasz który slot aktualnie używasz, jak wybierzesz ten z włożoną kartą to podmontuje się interfejs LTE. I montaż/demontaż karty sim na wyłączonym urządzeniu, bo wtedy może się nie pokazać interfejs.
  • Odpowiedz
Pytanie: Łączę się z pracą za pomocą VPN i Pulpitu Zdalnego. Chciałbym jednak wykorzystać VPN tylko do połączenia z pulpitem zdalnym - nie chce z niego korzystać cały czas (mnóstwo rzeczy mam odpalonych w tle, które po zmianie ip po prostu nie chodzą). Czy jest jakiś program/komenda, która ustawi mi połączenie VPN tylko na Pulpit Zdalny (bez tego nie połączę się z firmą)?
#kiciochpyta #komputery #sieci
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ktostujestdieselem: No to po pierwsze trzeba zmienić tak, żeby ten "x" był różny ;)
Potem tak jak NashBridges napisał, musisz pecetowi powiedzieć jak się dostać do tej podsieci w pracy:
Wyłącz split tunneling, połącz się z VPNem, zrób "tracert -d onet.pl"
potem "route ADD [podsiec w pracy] MASK [xxx.xxx.xxx.xxx] [pierwsza hopka z powyzszego]
np. route ADD 192.168.35.0 MASK 255.255.255.0 192.168.0.2
  • Odpowiedz
Pytanie odnośnie tematu o którym nie mam zielonego pojęcia. Używam transmitera taki jak ten na zdjęciu. I problemem jaki mam wyglada następująco:
Używam tego jako wzmacniacza do wifi i jest okej działa spoko.
Ale mam tez podpięty do tego Xbox na kablu i tak cudownie już nie jest ponieważ prędkość pobierania wynosi ok.30mb/s a prędkość internetu mam 300.
Co zrobić by zwiększyć ta prędkość?
#internet #siecdomowa #transmiter
Afrojohny - Pytanie odnośnie tematu o którym nie mam zielonego pojęcia. Używam transm...

źródło: comment_15855878726hSXK2MEw4mAuaJJEtt7n7.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#siecikomputerowe #sysadmin
Małe urządzenie zasilane z akumulatorka, które pokaże mi czy na danym przewodzie jest link czy nie? Noszenie laptopa ze sobą w ciasne małe poddasza nie do końca jest wggodne.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Postawiłem #pihole wraz z #pivpn na VPSie i po połączeniu przez OpenVPN na komputerze oraz laptopie wszystko działa wzorowo. Chciałbym też połączyć z Pihole swój #smarttv LG, ale nie bardzo wiem jak. Próbowałem ustawiłem mu zewnętrzne IP mojego VPSa jako DNS, ale telewizor nie łączy się z WiFi(°° Potem ustawiłem mu zewnętrzne IP mojego VPSa jako
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Chibss: próbowałem właśnie się dostać do tego routera, tzn podłączyłem go do zasilania i po kilku-kilkunastu sekundach zaczęły się świecić diody (POWER, DS, US, ONLINE, USB, TEL1, TEL2), ale ani przez kabel ethernet ani przez WiFi nie mogę się połączyć z nim. Sieci bezprzewodowej nie pokazuje, a przy połączeniu kablem ethernet jest komunikat "Nie połączono". Dodam jeszcze, że do routera nie podłączałem kabla koncentrycznego i pytanie czy bez niego można
  • Odpowiedz
Programowalne sieci komputerowe zyskują na popularności dlatego, że są odpowiedzią na wyzwania stawiane przez środowiska wirtualizacji i konteneryzacji hostów oraz usług. Ta technologia to nieunikniony krok w rozwoju sieci. Poznaj główne pojęcia z obszaru SDN

https://bulldogjob.pl/articles/1159-programowalne-sieci-komputerowe-sdn-wprowadzenie

#admin #programowanie #naukaprogramowania #siecikomputerowe
Bulldogjob - Programowalne sieci komputerowe zyskują na popularności dlatego, że są o...

źródło: comment_1585563755X8cLGxZnA1mxbn1P3j79CE.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Detect UDP port scan attack, scan packet from 213.158.199.1

Czy jest ktoś kto jest mi to w stanie wyjaśnić w sposób zrozumiały dla laika? Zmieniać hasło do sieci, czy to jakiś standardowy komunikat? Nie korzystam z żadnych torrentów ani innych rzecz tego typu.

#informatyka #siecikomputerowe #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hababubu: @login-jest-zajety: Ostatnio sam zaintrygowany czemu taki adres skanuje ludziom porty na routerach udało mi się ustalić, że to nic innego jak DNSy T-Mobile

--> primary DNS address 213.158.199.1
--> secondary DNS address 213.158.199.5

Wiem, że trochę minęło od tego posta ale mówię co tam, napiszę, może ktoś będzie lepiej spać bez strachu, że jest przygotowany grunt pod atak na jego sieć domową XD
  • Odpowiedz
@dfsrvbn: Zdecydowanie opcja druga. Mam u siebie w domu opcję pierwszą i tuż przy AP mam 500 Mb/s, a w odleglejszych miejscach domu spada prędkość do około 180 Mb/s, gdybym miał opcję drugą wyglądałoby to znacznie lepiej. Z tym, że ja instalację w suficie pod AP robiłem 12 lat temu, gdzie były codzienności prędkości rzędu 0,5 Mb/s i wychodziłem z założenia "a po co to komu" - w sensie drugi
  • Odpowiedz
#informatyka #komputery #siecikomputerowe #pytaniedoeksperta #pytanie
Mirki. Mam router netgear wnr3500l i modem lte m-life ml-0700 da się to jakoś podłączyć do kupy żeby przez router po wifi był Internet z tego modemu? Jak podlacze bezpośredniego do lapka to Internet działa. Mógłby mi ktoś jakoś wytłumaczyć jak to zrobić, bo czytam jakieś stare wątki na forach ale nic nie rozumiem. Mógłby ktoś pomóc?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@majsterV2: Do konkretnych modemów na USB na Linuksa raczej specjalne drivery nie są potrzebne. Może wystarczyć standardowy programik do przełączania trybów urządzenia. A jak modem będzie tak zrobiony, że np. w czasie nieaktywności będzie udawał klawiaturę ;) , to już inaczej trzeba się będzie bronić.
  • Odpowiedz
@StanislawAniol to weź tplinka albo asusa.
Tenda to jeszcze gorszy szajs niż tplink...
Co prawda niektórzy się zachwycaja bo wypuszczają często aktualizacje dla swoich urządzen (wow, zajebiscie, inni to robia co miesiąc)
  • Odpowiedz
Pytanie do posiadaczy Mikrotika hAP ac² (RBD52G-5HacD2HnD-TC). Wam też tak niesamowicie się on grzeje? W sumie rzadko kiedy dostaje jakieś super obciążenie ale i tak jest nieźle nagrzany ( ͡° ʖ̯ ͡°) U niego to norma?
#mikrotik #siecikomputerowe
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunga: W tym modelu nie ma sensora temperatury :( Nie pojawia sie nawet menu w winboxie. Normalnie jest pod system->health. Jakbyś chciał skręcić cpu to system -> routerboard

edit: ale ogólnie bym się nie przejmował, na forum mikrotika ludzie narzekali, a odpowiedź brzmiała "tak ma być" :D
  • Odpowiedz
@BooB: u mnie jest mało obciążony i jest ciepły (temp. otoczenia 25 C). Po przeczytaniu paru postów na r/mikrotik wydaje się, że ten model tak ma. Jest na nim zamontowany dość duży radiator. Nie obawiał bym się o przegrzanie dopóki cię nie parzy gdy dotykasz router'a. Jutro mam zamiar odpalić nowego hEX S i zobaczę jak z temperaturą względem hAP'a.
  • Odpowiedz
Mireczki, próbuje zbudować w domu sieć WiFi aby działał sprawnie. Obecnie jest jeden router modem, 3 routery zwykle i repeater. Każdy router tworzy inna sieć (wifi1, wifi2, wifi3, wifi - różne SSID). Jeden repeater współdziała z jednym z tych routerów i widoczny jest jako "wifi3_RPT". I tak ta domowa sieć sobie działa od lat ale często sygnał się gubi na urządzeniach (prawdopodobnie przez ilość sieci), ale nikomu to nie przeszkadzało nigdy. Z
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wlochatyjoe: cztery AP? Mieszkasz w pałacu?

Repeatery to zło (duże, zwłaszcza w tak zabałaganionej sieci), nie dokupuj kolejnych, ten co masz też wywal. Zrób na wszystkich routerach te same SSID, kanały ustaw 1,6,11 i rozstaw je jakoś sensownie.
  • Odpowiedz
@wlochatyjoe: z tych tańszych i kompleksowych rozwiązań to możesz sprawdzić TP-Link Archer A7
A jeśli chcesz coś skalowalnego to np możesz kupić oddzielnie router i do tego Access Point. Na początku jeden, a jak nie starczy pokrycia to drugi.
Router np ER-X (tani ale chyba ma tylko jedno wyjście POE)
i AP - UAP-AC-LR

Wyjdzie napewno drożej, ale no, coś za coś.
Mikrotik możliwe że wyszedł by Ci taniej. Sprawdź
  • Odpowiedz