Wpis z mikrobloga

Mam przypadek jak na obrazku. R to livebox stojący na parterze. A to podłączony przez PLC TP-link TL-WDR4300. Ustawiony na piętrze, jedna z anten wymieniona na kierunkową zewnętrzną stoi na parapecie. Oba ładnie pokrywają dom.
Ten zaznaczony na żółto budynek ma w środku kamerę wifi. Na razie jedna docelowo będzie kilka sztuk. W tym budynku, zaraz za ścianą był TL-WR1043ND, który przez WDS łączył kamerę do domowej sieci. Wszystko działało wystarczająco dobrze, ale połączenia bezprzewodowe był tak wolne, że nie ma szans nawet na drugą kamerę. Drugim minusem był brak jakiegoś roamingu.
Teraz ten WR1043ND padł. Nie wytrzymał wilgotności dochodzącej do 100%. Więc myślę o zrobieniu rewolucji. Livebox zostałby tylko jako modem. Unifi Mesh dobrze będzie działać? UAP-AC-M przyklejone do zewnętrznych ścian zepną się na 5 GHz, a w środku będzie sensowny zasięg 2,4 GHz? Prowadzenie skrętki będzie co najmniej kłopotliwe. Ilu urządzeń w ogóle bym potrzebował? Kontroler liczę postawić na Raspberry Pi.
A może jest jakiś inny sposób, że kupię, podłączę i będzie działać w miarę bezawaryjnie?
#sieci #siecikomputerowe #ubiquiti
Pobierz
źródło: comment_16292319445A0l0DizSDcYJ50zOJfhrV.jpg
  • 7
między budynkami anteny zewnętrzne, później po kablu


@paki82: Kabel przy kondensacji w budynku? Do zrobienia, ale zdecydowanie dużo drożej niż zewnętrzne kamery wifi, które jak przestaną działać to się je po prostu wymieni.

a jaki tam jest net w ogóle realny na tym liveboxie


@paki82: nie wiem, jakiś wolny. ale kamery nie wysyłają nic do internetu, a ta sieć ma z założenia nie być ruszana przez najbliższe 20 lat.
@ShortyLookMean kamery to ja bym jednak zalecał przewodowo po bożemu , i dopiero między budynkami most na tym loco co wyżej podał @matiko1, te loco dają radę, ja mam podobna odległość między gospodarczym a domem i te loco są tak mocne, że musiałem ustawić na minus moc bo tłumiło ( ͡º ͜ʖ͡º)