Uwaga na nowy atak na sprzedających na Allegro. Jeszcze świeży. Ostrzeżcie znajomych, bo fragment który widzieliśmy jest całkiem nieźle zrobiony!

https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-nowy-sposob-ataku-na-sprzedajacych-na-allegro/

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #allegro
niebezpiecznik-pl - Uwaga na nowy atak na sprzedających na Allegro. Jeszcze świeży. O...

źródło: comment_1607543685ZUGNGRKuLs82z6HwGrYnUi.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pod tagiem #devopsiarz (obserwuj lub czarnolistuj) publikuję kolejne zestawienie o ciekawych artykułach, programach, bibliotekach z działki #devops i nie tylko - najczęściej #golang i #python, ale też #rustlang, #wordpress, #pracait czy #produktywnosc

To samo zestawienie u mnie na stronie (lepsze formatowanie) https://devopsiarz.pl/zestawienia/zestawienie-linkow-materialow-09-12-2020

A jeśli chcesz jeszcze dostępu do większej ilości linków, zapisz się do mailingu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wołam 20 osób na podstawie algorytmu: wołanie za plusy dla 2 ostatnich
materiałów lub plusy dla przynajmniej 3 z 6 ostatnich materiałów.

Jeśli plusowałeś/aś tylko 2 ostatnie(-nich) materiały(-ów) - nie plusuj posta
rozpoczynającego ten wątek, aby wyłączyć wołanie przy kolejnych wpisach.

Jeśli
  • Odpowiedz
Uwaga! Złodzieje dzwonią do Polaków z idealnie (!) podrobionych numerów banków, cytują poprawne (!) dane osobowe ofiary i przechodzą do sprytnego ataku:

https://www.wykop.pl/link/5840541/dzwonia-do-ludzi-z-numeru-ich-banku-i-okradaja/

Obserwujemy spory wzrost osób okradanych w ten sposób, dlatego prześlijcie ten artykuł znajomym i rodzinie, aby nie dali się podejść!

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #pieniadze
niebezpiecznik-pl - Uwaga! Złodzieje dzwonią do Polaków z idealnie (!) podrobionych n...

źródło: comment_1607458984XYM54Qi1DY8dZHNRFWd1UD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daox: Ja się kiedyś obesrałem na miętowo, jak potwierdziłem imię i nazwisko po usłyszeniu, że dzwonią z banku, a byłem w galerii handlowej (kiedyś to było legalne:)) a za chwilę dotarło co o-------m, na szczęście wtety to faktycznie był tel z banku, tyle że po pierwszym googlu wyskoczyło coś w stylu "uwaga oszuści"
  • Odpowiedz

Ciekawy sposób na skłonienie klientów do korzystania z aplikacji mobilnej:

"Od 1 marca 2021 r. podnosimy do 10 zł opłatę za kartę do konta.
Unikniesz opłaty, jeśli w każdym miesiącu zapłacisz kartą (do konta lub kredytową) łącznie 350 złi choć raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej.
- Jeśli spełnisz warunek, który dotyczy płatności kartą, ale nie zalogujesz się do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł.
- Jeśli nie spełnisz warunku, który dotyczy płatności kartą, to pobierzemy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka ciekawostka - TL:DR - nie warto. ( ͡º ͜ʖ͡º) 3 miesiące testowałam jak to jest mieć włączoną personalizację reklam. Mówię spróbuję! I co?

Informatyka, zabezpieczenia komputerowe, ochrona przed wirusami, 25 lat, stan wolny, licencjat, kobieta, nie ma dzieci, najemca mieszkania, filmy i seriale Sci-Fi, że korzystam z iOS / macOS. W sumie profil zrobiło zayebisty. Aż byłam pod wrażeniem że w ciagu 2 dni aż tak... I o dziwo
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam na fb ustawione moje pełne imię jako imię. Nikt tak się do mnie nie zwraca, więc z automatu wiem jak pisze do mnie jakiś skrypt który ktoś wpuścił na swoje konto
#lifehack - ustawcie swoje pełne imię, a najlepiej pokemonowo, jak się nazywasz Łukasz to wpisz Luk4sz i już wiesz kiedy ktoś chce wykorzystać twoje konto pisząc wiadomość z linkiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rozmawialiśmy z włamywaczami, którzy zhackowali Coffeedesk i zaszyfrowali dane na ich serwerach. Twierdzą, że wykradli dane i na serwerach Coffeedesk byli od 5 listopada. Tu artykuł:

https://niebezpiecznik.pl/post/coffeedesk-byl-szantazowany-zadano-140-000-pln-okupu/

#hacking #bezpieczenstwo #security #niebezpiecznik #kawa
niebezpiecznik-pl - Rozmawialiśmy z włamywaczami, którzy zhackowali Coffeedesk i zasz...

źródło: comment_1607073030kWrnQrsqBieb41lNAHqE7w.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach