@imlmpe: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale w takim razie co trzeba pamiętać, że zdarzają się fałszywie dodatnie dane (?), czyli pasujące nazwą, ale nie prawdziwą osobą. Tak więc najlepiej mieć nick dość popularny w społeczeństwie (lub jego wariację) - Anonymous, Admin czy coś takiego
  • Odpowiedz
Ze strony NBP wiele firm i organizacji pobiera kursy walutowe. Publikowane tam są komunikaty o stopach procentowych. A wietnamski nastolatek się włamuje, bo go to bawi. I nawet niczego nie zmienia, tylko swój podpis na stronie nbp.pl zostawia. Gatunek hakera na wymarciu.

https://www.wykop.pl/link/5350411/wlamanie-na-witryne-www-narodowego-banku-polskiego/

#bezpieczenstwo #security #zaufanatrzeciastrona
ZaufanaTrzeciaStrona - Ze strony NBP wiele firm i organizacji pobiera kursy walutowe....

źródło: comment_1582573213i3Yzlg9hQWZXmsVKaCymA0.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mitnick: myślisz, że api nbp jest dostarczane jakoś inaczej, albo hostowane zupełnie inaczje niż sam serwis? Ktoś kto się dostał do serwera serwisu to i do api pewnie też może. Naruszenie integralności serwisu podważa wiarygodność api w takim samym stopniu jak serwisu.
  • Odpowiedz


Pod tagiem #devopsiarz (obserwuj lub czarnolistuj) publikuję od czasu do czasu informacje o ciekawych programach,
bibliotekach z działki #devops i nie tylko - najczęściej #golang i #python. Ponadto jakieś ciekawe linki z tego
gatunku do
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@devopsiarz: WINCYYJ KUBERNETEESA! a tak serio, to fajny spis linków, jak zawsze. szkoda, że rzadko kiedy coś się pojawia o GCP. aż tak mało o nim piszą, bo aż tak jest rynek zdominowany przez AWS/Azure?
  • Odpowiedz
Włożyłem kartę do bankomatu i pojawił się komunikat na całym ekranie „URUCHOMIONO ALARM, WPROWADŹ KOD DEZAKTYWUJĄCY” Komunikat był na żółtym tle. Karta wysunęła się, później jakiś ekran serwisowy (czarny z jakimiś komendami, jakby coś się resetowalo) i następnie trzeci komunikat, że bankomat chwilowo nieczynny. Po kilku sekundach wszystko wróciło do normy i można było wypłacić pieniądze.

Przede mną długo przy bankomacie stał jakiś gostek, ale nic nie podłożył do kopiowania karty, bo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podczas tworzenia nowych aplikacji nie zawsze wszystko działa jak należy. #od0dopentestera
Czasami trzeba coś przeanalizować.
Ale co jeśli przez pomyłkę w ostatecznej wersji produktu pozostawimy opcje służące do rozwiązywania problemów?
Jeżeli używasz narzędzia Flask to wiesz, że podczas tworzenia aplikacji udostępnia on Wekzeug Debugger.
Jeżeli gdzieś kod działa nieprawidłowo to zamiast komunikatu błędu otrzymujemy interaktywny interfejs służący do dynamicznej analizy programu.
Możemy wyświetlać wartości zmiennych oraz wykonywać dowolny kod
KacperSzurek - Podczas tworzenia nowych aplikacji nie zawsze wszystko działa jak nale...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muskel: Dzięki :)
@zortabla_rt: I tak i nie.
Rozpatrujemy tutaj sytuacje gdy strona posiada błąd pozwalający na pobranie dowolnego pliku z serwera.
I rzeczywiście – jeżeli nie jest wykorzystywany load balancer to istnieje spora szansa, że będzie możliwe pobranie pliku z kluczem prywatnym SSL.
Ten plik można potem w odpowiednich warunkach wykorzystać do podsłuchania transmisji bądź podszycia się pod daną domenę.
  • Odpowiedz