Przy okazji ostatniego znaleziska na głównej zauważyłem, że jest na Wykopie dość gruby hejt na Scruma. Wszystkie argumenty przeciwników znam, przerabiałem i jestem w stanie na nie odpowiedzieć (mniej lub bardziej) jako obecnie pracujący ScrumMaster. Może będzie ktoś chętny na małe AMA?

#programowanie #scrum #zarzadzanie #it
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trashcat: Scrum jest spoko. Pracując 3 lata w najprawdziwszym, bardzo ortodoksyjnym scrumie ciężko pracować bez niego, widać ogromną różnicę.

Myślę, że hejt na scruma jest najczęściej dlatego, że jest on nieudolnie wprowadzany. Bo dobrze wprowadzony naprawdę potrafi pokazać różnice. Najczęściej się jednak spotyka nie scruma, a scrumban, albo scrumfall ;-)
  • Odpowiedz
@axis_mundi:

Z Twojego poprzedniego komentarza wynikało, że chodzi o zespół grafików i designerów pracujący w Scrumie. Jeżeli natomiast chodzi o zespół deweloperski, który współpracuje z grafikiem spoza zespołu, nie ma gotowego rozwiązania i musicie sobie poradzić dostosowując proces do konkretnej sytuacji. Na tym właśnie polega Agile, że trzeba myśleć, ale niestety częściej oczekiwania są takie, że "Agile nam powie jak" ;)
  • Odpowiedz
Nowy odcinek #javadevmatt :) wpis na blogu oraz materiał na YT. Zebrałem moje dwa powiązane materiały o #scrum w jedno znalezisko. Moje doświadczenia z organizacją pracy w #pracbaza #zagranico. Zapraszam.

http://www.wykop.pl/link/2266776/o-scrumie-moje-doswiadczenia-po-1-5-roku-pracy-jako-android-developer/
JavaDevMatt - Nowy odcinek #javadevmatt :) wpis na blogu oraz materiał na YT. Zebrałe...

źródło: comment_whDqr6qyaFw3gCY3yXDNbBEEzMRgTyHA.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapraszam do pierwszego odcinka o #scrum #agile w programiście na emigracji. Mój luźny komentarz do tej metody pracy. Do obserwowania/czarnolistowania wpisów kanału: #javadevmatt

Może się przydać paru osobom z #it #informatyka w #pracbaza

Dla tych którzy wolą czytać, niż słuchać: http://www.javadevmatt.pl/organizacja-pracy-czyli-scrum-w-praktyce/

To moja pierwsza próba dodania artykułu, a nie tylko wrzucenia filmiku. Na plus, czy minus?
JavaDevMatt - Zapraszam do pierwszego odcinka o #scrum #agile w programiście na emigr...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JavaDevMatt: jakie to musi byc smutne dla takiego przecietnego developera introwertyka, codziennie o ustalonej godzinie pieprzyc w koleczku co sie zrobilo co sie zrobi albo nie, jakas sekta czy kolko AA

czasami sobie mysle ze programowanie to sztuka a nie praca, to zawod ktorego nie rozumieja stare lesne dziadki i ludzie po 40tce obecni, to cos co samo sie regulowalo i od lat dzialalo i przyszly jakies zjeb... ktore musialy
  • Odpowiedz
Hej mirki, mam już w głowie przygotowany nowy odcinek Programisty Na Emigracji #javadevmatt macie też załączoną na obrazku moją mapę myśli z tego odcinka. ;) Może podzielę to na 2 odcinki, bo bardzo lubię ten temat... zobaczymy jak wyjdzie. Organizacja pracy, czyli #scrum w praktyce.

Dodatkowo oprócz filmiku chcę w końcu zebrać treść w artykuł, bo jednak jest spora liczba osób, która woli czytać, przelecieć wzrokiem treść i
JavaDevMatt - Hej mirki, mam już w głowie przygotowany nowy odcinek Programisty Na Em...

źródło: comment_PeaybdomXExLrbqhhDCqYUO05BcBlBae.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#scrum #it

Chcecie pogadac o zarzadzaniu teamem? Jak jest u was z ticketami? My wlasnie przeszlismy na pisanie samemu ticketow dla siebie - co mi sie wydaje troche dziwne, nigdy tak nie mialem. Jak jest u was?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matiit: u znajomych tak że przychodzisz rano do pracy i wybierasz ticketa który wisi na ścianie. Wiesz co możesz zrobić i jesteś zadowolony bo sam wybrałeś. U mnie codziennie spotkanie i tam mówimy co robiliśmy i jaki plan mamy na dziś. Zazwyczaj wiemy co musimy zrobić.
  • Odpowiedz
@matiit: U nas nas tickety przychodzą albo z tzw. "innovation pipeline" (taski), albo w postaci bugów. Każda propozycja zmian w systemie jest kierowana do ludzi odpowiedzialnych za produkt, którzy oceniają czy ma to ręce i nogi, czy nie - to jest właśnie "innovation pipeline". Każdy może zgłosić taki ticket, wliczając w to developerów, ale nie każdy musi zostać uznany za warty implementacji. Taki ticket, jeśli dostaje "okejkę", zostaje rozbudowany o
  • Odpowiedz
Cześć mirki. Robię znowu głosowanie na temat nowego odcinka kanału #javadevmatt

Wszystkie tematy zostaną omówione (nie mogę nagrać wszystkich od razu), po prostu ten z największą ilością plusów zostanie nagrany do odcinka w następnym tygodniu.

- O organizacji czasu i efektywności pracy, trochę o #scrum #agile w srtupie,

-
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki. Planuje sobie nowe filmiki z serii Programista Na Emigracji do mojego kanalu YT #javadevmatt.

Aktualna lista wyglada tak:

- widelki placowe + ciut o kosztach zycia,
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Uwe_Cieplawoda:

maja wiecej niz 4 na reke .... to co ty jeszcze tam robisz, udowadniasz swoja biernoscia ze taki stan rzeczy jest dobry i nic nie trzeba zmieniac

specjalnie dla ciebie 5min z zycia i szukanie ta gowniana wyszukiwarka a potem
  • Odpowiedz
@bazingaxl: i nie ma w tym nic niezwyklego moj kumlep jest w polsce handlowcem ... 15k ma :) praca lekka, duka po angielsku 1-2 na miesiac przejedzie sie passatem kombi do wloch/holandii i tyle :)

4k lol dla informatyka ... ta polska nigdy sie nie zmieni, wniemczech za tyle nie mam szans na sprzataczke
  • Odpowiedz