Wpis z mikrobloga

Zapraszam do pierwszego odcinka o #scrum #agile w programiście na emigracji. Mój luźny komentarz do tej metody pracy. Do obserwowania/czarnolistowania wpisów kanału: #javadevmatt

Może się przydać paru osobom z #it #informatyka w #pracbaza

Dla tych którzy wolą czytać, niż słuchać: http://www.javadevmatt.pl/organizacja-pracy-czyli-scrum-w-praktyce/

To moja pierwsza próba dodania artykułu, a nie tylko wrzucenia filmiku. Na plus, czy minus?
JavaDevMatt - Zapraszam do pierwszego odcinka o #scrum #agile w programiście na emigr...
  • 19
Nie chce mi sie oglądać wybacz :). Jestem w 100% za nie trzymaniem sie tego sztywnie. Autorzy tez uważają ze nie należy trzymać sie tego sztywnie.

Podoba mi sie idea codziennych spotkan.
@JavaDevMatt: jakie to musi byc smutne dla takiego przecietnego developera introwertyka, codziennie o ustalonej godzinie pieprzyc w koleczku co sie zrobilo co sie zrobi albo nie, jakas sekta czy kolko AA

czasami sobie mysle ze programowanie to sztuka a nie praca, to zawod ktorego nie rozumieja stare lesne dziadki i ludzie po 40tce obecni, to cos co samo sie regulowalo i od lat dzialalo i przyszly jakies zjeb... ktore musialy dorobic
@bazingaxl: postaraj się ogarnąć parę różnych zespołów, bez jakiejkolwiek stałej metodyki pracy. :D Niewykonalne. Jeszcze rok temu myślałem podobnie jak opisałeś, ale jednak od paru miesięcy myślę inaczej. Jest to dosyć wygodny system, jeśli stosujemy go w odpowiedni sposób. Alternatywą jest chaos i jeden wielki random. ;)
@JavaDevMatt: ja bym chętnie obejrzał jeszcze jeden odcinek o scrumie, bardziej pokazujący samą ideę, co nam daje ta metodyka, podział na role i to wszystko opowiedziane na przykładach z firmy, w której pracujesz, żeby było widać jak dane aspekty pracy w scrumie są realizowane, a co na przykład jest robione inaczej.

skoro i tak masz już gotowe notatki... to nagrywaj! :D
postaraj się ogarnąć parę różnych zespołów, bez jakiejkolwiek stałej metodyki pracy. :D Niewykonalne.


@JavaDevMatt: ludzie od tysiecy lat ogarniali prace za pomoca roznych systemow, od zbudowania piramid po kladzenie kostki brukowej, co nie znaczy ze trzeba zmuszac developerow do smiesznych czynnosci jak standupy, to nie tance z gwiazdami

a istnienie kontraktorow, podwykonawcow, osobnych teamow, projektow sugeruje ze wszystko sie da tylko trzeba normalnie i uczciwie podchodzic do swojej roboty, pracowac ze
kazdy po kolei dzien w dzien raportuje swoj dzien przez co traci sie 1-2h na biurokracje


@bazingaxl: cały zespół: 5 do 8 osób ma na to spotkanie 15 minut zaplanowane. Chodzi o bardzo krótką komunikację, by każdy wiedział co kto robi. Wychodzi 1-2 minuty gadania od osoby.