Wpis z mikrobloga

#rowery
Potrzebuję zapięcie rowerowe, NIE ulock.

Mam teraz ulocka On Guard Pitbull i tak rzucam #!$%@? na niego, z zapinaniem to dramat, działa jak jakieś USB, ale za 10 razem łapie, odpiąć masakra, na rower przyczepić nie mogę bo nigdzie się nie mieści, a jak trzymam w koszyku na kierownicy, to nie dość, że zwrotność -10000, to na progach spowalniających zdarza mu się wyskoczyć z koszyka a jak nie złapię w locie to mam nowe siniaki na udach () i nie, nie da się przypiąć do ramy, żeby nie przeszkadzał, sprawdzałam wszelkie możliwe kombinację.

Ktoś może polecić coś giętkiego, np. łańcuch?
  • 15
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem: https://allegro.pl/oferta/zapiecie-onguard-combo-dt-8012c-u-lock-z-szyfrem-9273994783?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

U mnie się to sprawdziło. Kiedyś kosztowało 100zl montaż na ramię nie przeszkadza w użytkowaniu, ja mam zamontowane za siodełkiem. Linkę zabieram tylko jak wiem że ktoś się będzie dopinał, ogólnie z linka bywa problem lepiej ogarnąć SB więcej rzepa żeby zamontować dobrze do ulocka. Zapięcie na hasło więc nie martwisz się że zgubisz klucz :)
  • Odpowiedz
@xxx12321_new: a jakiś konkretny łańcuch możesz polecic? mam rower z 2002 xD jakby mi ukradli miałabym wreszcie powód na kupno nowego bo stan igła. A zostawiam w miejscach typu sklep, pod pracę (gdzie mam kamery) lub rowerownia w bloku (pod kamerami) więc ulock trochę przesada xD

@Eplan: Ulock - NOPE. Napisałam, że mam ulocka onguard, no praktycznie identyczny jak ten i chcę się go pozbyć, a na ramę mi nie
  • Odpowiedz
@Slodkie_Mango_Z_Ananasem:
"z zapinaniem to dramat, działa jak jakieś USB, ale za 10 razem łapie, odpiąć masakra, "

Mam taki sam i miałem dokładnie taki sam problem. Przemyj zamek wd40 czy inną naftą, a potem nalej oliwy. Będzie działał jak nowy.

Co do wygody, to ja się przeniosłem na łańcuch onGuarda, chyba ma 90cm i ta długość jest ok.
  • Odpowiedz