Czy myślicie że #usa zdążą uniezależnić się od #tsmc do czasu aż #chiny gdzieś tam w 2026-2027 mieliby coś zacząć kombinować przy tej wyspie? To prawda że #intel faktycznie zrobił procesory w procesie 2nm czy tam 1,8nm? Bo jak rozumiem aktualnie tajwanczycy i koreanczycy tylko mają zdolność do tego?
#gielda #pytanie #technologia #komputery #samsung
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Kiedyś widziałem prognozy odnośnie produkcji półprzewodników i wyszło, że najbardziej mają rozwijać się Chiny. Przy założeniu, że Tajwan jest największym producentem półprzewodników a do tego Chiny chcą być na 2 miejscu to przy jakimkolwiek konflikcie Chiny-Tajwan zrobi się naprawdę gorąco i dla USA i dla Europy.
  • Odpowiedz
✨️ Co zrobić, gdy spotkałeś tą jedyną, ale ona ma inne zdanie?
Co mam zrobić, jeśli spotkałem tą jedyną i czuję że to ta jedyna, ale ona uznała że do siebie nie pasujemy i są zbyt duże różnice pomiędzy nami?
#pytanie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie gram na pianinie, ale potrzebuje wyćwiczyć serdeczny palec głównie lewej ręki, jakie ćwiczenia polecacie? Mogę nawet jakieś gumy i ciężarki kupić
#pianino #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vv4vv4: srsly, co konkretnie chcesz osiągnąć? i jaki masz problem? bo czasem można sobie rozwalić ścięgna na resztę życia, robiąc niewłaściwe ćwiczenia przy konkretnych problemach.
  • Odpowiedz
Mój syn ma 9 lat. Czy jeszcze ma szansę, żeby sobie ułożyć życie? Czy to już granica, że reszta będzie się sypać lub iść w górę?

Kiedy jest ku temu granica Waszym zdaniem?
#pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmieniłem Mamie sieć z play na nju w Motoroli.
Przedtem nie było żadnych problemów a teraz tylko można dzwonić. Kiepsko slychac. Brak Internetu.

Sam mam nju i wcześniej sprawdzałem. Nie było na moim telefonie w nju żadnego problemu u mamy. Help

#pytanie #smartfon #motorola #njumobile
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sl_w_k_1: Internet to tylko kwestia APN może być, pobierz / ustaw konfigurację i elo (podobnie dla MMS).
Natomiast co do jakości rozmów to może być, że ten model Motoroli nie jest na liście wspierających HD Voice w Orange (spójrz czy jest taka ikonka w trakcie rozmowy, a potem ewentualnie na dokumencie na ich stronie). Generalnie Orange najostrzej podchodzi dp HD Voice / VoLTE i nawet jeżeli działało na telefonie w
  • Odpowiedz
Mircy, bo mam stara maszynkę do mielenia mięsa, ręczną z żeliwa. Ale z racji tego, że leżała nieużywana i zapomniana kilkanaście lat, to wiadomo wygląda źle, ma nalot, stary jakiś tłuszcz czy coś. No i chciałbym to wyczyścić. Jakieś domowe środki albo specyfiki do tego są, czy lecieć szczoteczką i pastą pink z actiona? #pytanie #renowacja #czyszczenie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki podpowiedzcie mi, gdzie najlepiej szukać projektów domów? Jakaś sprawdzona strona prócz archon?
Patrzę by było co najmniej 140m^2 i myślałem o czymś w kształcie litery L, H. Wszystko praktycznie wygląda tak samo xD nad zrobieniem od początku u architekta pomyślę jak już nic nie będzie pasować

#budowadomu #projektydomow #budowa #architektura #kiciochpyta #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TMBRK: znaleźć coś co będzie prawie takie jak chcesz i zrobić adaptację projektu

adaptacja projektu to nie tylko dopasowanie go pod siebie co jest prawie zawsze przydatne ale ogarnięty architekt jak ma w biurze jeszcze konstruktora może ci "odchudzić" projekt, gotowce często są robione na zapas, mają więcej zbrojeń niż trzeba, mają grubsze ściany czy więcej nośnych niż jest potrzebne czy wieńców/podciągów a to zawsze jest dodatkowy koszt

przy adaptacji
  • Odpowiedz
@tomwick55: Połowy nie zrozumiałem o czym wgl piszesz. Kiedyś po prostu by cię zrzucili ze skarpy, a teraz musisz się męczyc z tymi wszystkimi p--------i które masz w głowie, a tam widzę jak w Teleranku
  • Odpowiedz
@tomwick55: Szczerze jak masz cienkie kości i wąską ramę kostna to chodzenie na siłownie dla sylwetki nie ma sensu. Prawda jest taka ze nigdy nie bedzie po tobie widać że trenujesz, zwłaszcza jeśli będziesz to robił bez wspomagania farmakologicznego. Ja sam mam 16 cm w nadgarstku i szkielet gimnazjalisty, zawziąłem się kiedyś i chodziłem na siłownię 3,5 roku. I ok w porównaniu z tym co było na początku różnica była
  • Odpowiedz
co powinnam wg. was zrobić

1. pracować w korpo jak do tej pory czyli 2 dni w tygodniu zdalnie, 3 dni z biura (dojazd do biura pociągiem ponad 40 km)
2. rzucić pracę w korpo i pójść do pracy na kasę do marketu w okolicy za minimalną (nienawidzę kontaktu z żywym klientem, narzucania firmowych ubrań i pracy do późnych godzin)
3. rzucić pracę i neetować pasożytując na koszt rodziców (ta perspektywa mnie przeraża)

opcja

co powinnam zrobić

  • 1 49.1% (53)
  • 2 8.3% (9)
  • 3 42.6% (46)

Oddanych głosów: 108

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach