Tradycyjnie na święta kartka robiona w Paintcie od #dzicyzapylacze
Z okazji zbliżających się Świąt życzymy Wam mnóstwa radości, a także by Nadchodzący Rok obfitował w ciekawe przyrodnicze obserwacje.
Tym razem dwie kartki: łagodna i drapieżna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pszczoła na zdjęciu to murarka żmijowcowa, która może gniazdować w domku dla owadów: https://dzicyzapylacze.pl/murarka-zmijowcowa-hoplitis-adunca/ a w komentarzu druga kartka.

#owady #swieta #pszczoly
M.....e - Tradycyjnie na święta kartka robiona w Paintcie od #dzicyzapylacze 
Z okaz...

źródło: comment_1640290682tUmA7siszW1fDNbzwJsL9S.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Filimon Waszkiewicz – ostatni bartnik białowieski! (GALERIA) Link do znaleziska:
https://www.wykop.pl/link/6417397/filimon-waszkiewicz-ostatni-bartnik-bialowieski-galeria/

Polskie pszczelarstwo drzew osiągnęło maksymalny rozwój w XVI i XVII wieku. To była ważna gałąź gospodarki. Zyski z wosku i miodu mogą być 30 razy wyższe niż z drewna. Drzewo z ulem było chronione przez prawo przed wycinką, a za rabunek były surowe kary. Ule drzew należały do królów, książąt i miast, a posiadacze ula drzew mieli prawo do dziedzicznej, ponadczasowej dzierżawy
Zwiadowca_Historii - Filimon Waszkiewicz – ostatni bartnik białowieski! (GALERIA) Lin...

źródło: comment_1639822582lovs2pZ6YheFh9roaYJUCD.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gieekaa: Dzięki. Wyświetlała mi się ich działalność marketingowa na Fb ( ͡° ͜ʖ ͡°) i widziałam, że rozdawali te domki. Jednak wydaje mi się, że nie są głębokie. Wiadomo też, że fajnie jak klient dostanie domek z nierozsypanymi rurkami i lepiej je przykleić, bo fajnie wygląda, ale potem ciężko wymienić rurki.
I klikam na stronę, która jest na pudełku, żeby dowiedzieć się, co zrobić, żeby zamieszkały
  • Odpowiedz
#rozdajo od #dzicyzapylacze
Hej kochani,
Razem z @Tulkandra zrobiłyśmy kalendarze pod choinkę, Jeden z nich tradycyjnie wędruje do przedstawiciela społeczności #wykop.
Tematem przewodnim kalendarza są (a co mogłoby być innego?;) - dzikie pszczoły! Zdjęcia są autorstwa mojego i Tulkandry. Kalendarz zawiera też krótkie ciekawostki dotyczące prezentowanych na zdjęciach gatunków.

Zasady: zaplusować
M.....e - #rozdajo od #dzicyzapylacze
Hej kochani, 
Razem z @Tulkandra zrobiłyśmy k...

źródło: comment_1639162892qWjNNMbBIJLlkSL9CgqskF.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W pasiece pojawiły mi się szerszenie
Przykryłem trolkę brezentem i kopałem za trolką
i jeden z bohaterów filmu mnie użądlił w rękę po raz pierwszy w życiu , powiem tyle że użądlenie pszczoły jest boleśniejsze z tym że delikatnie opuchła ręka ale bez tragedii
Dziadek i ojciec mieli nawet ule dla szerszeni i nie pozwalali ich zabijać
Nie stwierdziłem żadnych akcji zaczepnych przeciw pszczołą co nie znaczy że ich nie było. przy ich " wylotku "
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie znam się na miodach ale jakoś czas temu zaciekawiły mnie "pasieki rodziny Sadowskich", wyglądają ciekawie ale na jakości to ja się kompletnie nie znam
  • Odpowiedz
@straga: muszę sprostować kilka Pana wypowiedzi
"Bardziej ciekawe jest dla mnie to, że jego ule są dostępne z boku, a nie od góry, bo na takich nie pracowałem." to są ule typu Słowian na patencie z1875 roku
". Ja sam do pszczół rozbierałem się do pasa i podkurzacz zapalam bardziej na "w razie czego" - podkurzacz zawsze powinien być w miejscu pracy , nawet przy łagodnych pszczołach ich nastrój może
  • Odpowiedz
Hej Mireczki z pod tagów #pszczelarstwo i #pszczoly ! Chciałbym kupić Mamie na święta książkę dla adeptów pszczelarstwa. Mama nie ma jeszcze w zasadzie niczego, ale bardzo chce zacząć jakoś się w to wgryźć. Jakie lektury na początek polecacie? :) pzdr!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach