Wpis z mikrobloga

Niedawno zdałem #prawojazdy no i kupiłem sobie auto - dziś je wiozłem do mechanika (rozrząd wymienić i olej) - trasa 30km, z czego 20km po ekspresówce i 5km w #warszawa i 5km w jakiejś wiosce (mechanik z polecenia od znajomego). Całą trasę jechałem obsrany, że zaraz coś się stanie i to do tego stopnia, że nawet za wcześnie w lewo chciałem skręcić i zabłądziłem xD No i #!$%@? boję się jeździć, w sensie no staram się jeździć ostrożnie i nie przesadzać, ale kilka razy mi zgasło autko przy ruszaniu (na górce), a i parkowanie nadal mnie stresuje, więc próbuję parkować tylko w miejscach, gdzie jest dużo miejsca xD

No ale #!$%@? tam, dojechałem jakoś, zostawiłem auto mechanikowi i potem uberkiem wracam do domu i obserwuję kierowców, to w tej pipidówie pod Warszawą to na rondzie turbinowym każdy jechał jak chciał i podziw dla Pana Turka z ubera, że tam nie walnął w 3 dzbanów, co mu wjechali w pas xD

Anyway, jak jeździć lepiej? Dopiero 600-700km wyjechałem mając prawko, bardzo mało, ale ten stres nie schodzi. Już nawet raz wymusiłem na drodze osiedlowej pierwszeństwo, bo myślałem, że typ z drogi wewnętrznej wyjeżdża, a to było normalnie skrzyżowanie równorzędne xD I to mnie też stresuje. Kumple mówią, żeby mieć #!$%@? bo dopiero teraz się zaczyna jazda i że każdy zaczynał i że trzeba pewnie jeździć, bo wtedy mniejsza szansa, że coś się odwali, no ale ciężko ten stres pokonać xD

#motoryzacja
  • 9
  • Odpowiedz
@FanRuskichPierogow jeździć, technika jazdy autem to głównie nauka pamięci mięśniowej, autem będziesz umiał jeździć jak przestaniesz myśleć co musisz zrobić po kolei żeby ruszyć pod górę tylko będziesz robić to za automatu nucąc sobie piosenkę która leci w radiu
  • Odpowiedz
@FanRuskichPierogow: Jakbym o sobie czytała, nawet miałam taki sam epizod na drodze osiedlowej , na szczęście obyło się bez stłuczki. Mało jeżdżę, ale z każdą jazdą jest lepiej. Sprawdzam też sobie trasę na satelicie Google Maps i czuję się lepiej psychicznie,że wiem ile jest pasów itp. Jeżdżę też z listkiem bo wtedy mam wrażenie że kierowca za mną widząc listek jest czujniejszy np. Podczas ruszania na światłach. Pomaga też jeżdżenie samemu
  • Odpowiedz