jak mówił świętej pamięci George Carlin: "cokolwiek rząd zaleca - zrób dokładnie odwrotnie. wówczas najmniej stracisz."
czy ktoś jeszcze pamięta, że pieniądze na OFE miały być normalnie dziedziczone? to spróbujcie przekazać dzieciom tę część, którą przepisano na ZUS.

#ppk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_Klotz: To co powiesz na to, że nawet jak Ty wyraźnie zdecydujesz się nie zapisywać PPK to po chyba 2 latach mogą Cię do nich po cichu zapisać, chyba że będziesz pilnował i temu się ponownie wyraźnie sprzeciwisz? I tak w kółko co kilka lat próba przejęcia Cię przez PPK.
  • Odpowiedz
W TVP Info przez cały dzień promocja Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nie wiem, jak się do tego odnieść. Wyższe koszty dla pracodawcy i większe oskładkowanie mojej pensji. Czyli trudniej teraz będzie negocjować fajne wynagrodzenie. Korzyści? Pewnie będzie jak w przypadku OFE - w reklamach palmy na plażach, a potem się okaże że to lipa.
#ppk #ofe #emerytura #tvpis #pracbaza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@abfinance: Cześć. Podobno u mnie w pracy ma ruszyć #ppk. Z tego co czytałem, to mogą te pieniądze zabrać w każdej chwili. Natomiast jeżeli chodzi o opłacalność to wydaje się być naprawdę dobre (niby pracodawca ma wpłącać +100%) Czy wiesz już coś wiecej?

Dodatkowo znalazłem że jest jeszcze PPE. Znasz takei rozwiązanie?
  • Odpowiedz
Wypisujesz sie przez złożenie deklaracji u pracodawcy i możesz to zrobić w kazdej chwili nawet na etapie tworzenia programu. Chociaz nie wiem czy ma sens wypisywanie sie od razu zanim cokolwiek ruszy i się okaże. Nie wiem czy nie lepiej zostać na jakis czas. Bez sensu rezygnowac z gory zwlaszcza ze na dzień dobry dostajemy wpisowe od panstwa 250 zł a pozniej stala doplate
  • Odpowiedz
@katarzynka10 najlepiej wypisać się od razu, bo to zminimalizujr straty. PPK to zwykły respirator dla zdychającego ZUS, tyle, że ZUS nie da się odpiąć, nawet po tym, jak ostatecznie spuści kurtynę.
  • Odpowiedz
Gdzieś się spotkałam już z takim dokumentem. Ale spokojnie, ppk zacznie obowiązywać od lipca dopiero i obejmie póki co firmy które zatrudniają powyżej 250 osób. I z tego co się naczytałam to człowiek w każdej chwili może zrezygnować lub przystąpić spowrotem. Poczekajmy najpierw aż zacznie obowiązywać ten cały nowy system
  • Odpowiedz
@abfinance Odgrzeję po miesiącu, ale mądrego warto zapytać - rozumiem że budżetowy zakład pracy zatrudniający powyżej 250 osób również wchodzi do PPK od 1 lipca 2019? Bo gdzieś mi się obiło o uszy, że budżetówka wchodzi jeszcze inaczej, ale nigdzie nie mogę tej informacji potwierdzić.
  • Odpowiedz
Niech zgadnę. Znowu jakaś kupa oparta na funduszach inwestycyjnych, gdzie nie pozwolą osobiście zarządzać własnymi pieniędzmi? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Polaków tłucze się z jednej strony sloganami o post-prlowskiej mentalności (rzekomo tłumaczącą niegospodarność), a z drugiej funduje socjalistyczne programy. Może najpierw niech sprawią, żeby Polacy mieli z czego oszczędzać. Nowe podatki, daniny czy opłaty w tym nie pomagają.
  • Odpowiedz
@imateapot: Ten program jeszcze nie wszedł w życie ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale rozumiem o co ci chodzi.
Podstawą każdej inwestycji jest zaufanie, a ja go zwyczajnie nie mam, bo nawet nie chodzi o to, że ktoś pewnie na tę kasę skoczy - chodzi o to, ze nie sądzę, aby stopa zwrotu była motywatorem dla inwestycji tych środków... Nawet jeżeli niby będą ładować część w WIG20,
  • Odpowiedz