W podstawówce stałem się wielkim admiratorem herbaty, potrafiłem parę godzin raczyć się kolejnymi zaparzenia szlachetnego suszu, jeszcze na studiach większość szafek w akademiku zajmowała herbata. Jednak żar pierwszej napojowej miłości chociaż nigdy nie zgaśnie to mocno przygasł. W czasie pandemicznej pracy zdalnej na skutek zakupu kawiarki przez drugą połówkę rozbudził się za to apetyt na kawę. Wcześniej pijałem ją jedynie jako dobre uzupełnienie do słodyczy czytaj popołudniowej #kawa, ew.
antros - W podstawówce stałem się wielkim admiratorem herbaty, potrafiłem parę godzin...

źródło: 1738439455397

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co byście wybrali na kilkudniową wycieczkę do Włoch? #wlochy #podroze

gdzie w czerwcu?

  • rzym 37.9% (11)
  • bari 62.1% (18)

Oddanych głosów: 29

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luxpl: W Rzymie byłem ze 20 lat temu... ale dalej mam przed oczami ten syf który mnie uraczył. Śmieci rozwalone na ulicach, bezdomni, wszystko drogie, a ludzie (zwłaszcza w muzeach) popędzali zwiedzających jak jakieś bydło na pastwisku... Sugeruję trzymać się mniej turystycznych miejsc - będzie taniej, smaczniej (autentyczniej!), a i ludzie mniej przyzwyczajeni do dojenia turystów są zwyczajnie milsi - bardziej chętni do rozmów, częstowania różnymi specjałami, itp. itd. (
  • Odpowiedz
@luxpl: Nie wiem, jakoś nie trawię Rzymu. Byłem raz w październiku 2019, i nie dość że uraczył mnie strajkiem śmieciarzy (kupą śmieci pod koloseum) to na dodatek było to jedyne miasto gdzie aż tak się źle czułem pod względem natłoku turystów. W Mediolanie, Florencji, Bolonii, Weronie, Bergamo, wszędzie jest luz, nawet w najbardziej turystycznych atrakcjach a tam - nie masz gdzie nogi postawić. Co chwilę cię ktoś popycha, ociera i
michalxd21 - @luxpl: Nie wiem, jakoś nie trawię Rzymu. Byłem raz w październiku 2019,...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@Vadzior: chodzi tu i teraz o samego maka, dlaczego MY mamy ratowac reszte swiata skoro kraje kopciuchy np. filipiny, wiekszosc afryki, zatoka perska- wydobywajace rope na potege, moga sobie pic w plastiku i jest wszystko zajefajnie a Ja musze placic za kubek ktory nie tak dawno byl darmowy i plasitkowy.
Albo wszyscy z tym cos robią i w kazdym kraju (gdzie sie da) wprowadzamy papier zamiast plastiku albo olewamy to
  • Odpowiedz
@Jezus_Choroszcz: bo ciężko wszystkim się dostosować, jakiś kraj powie nie i wszyscy mają z tego powodu zrezygnować? dlatego wszystkie przepisy są regulowane lokalnie, w jakiś tam wspólnotach np. w ue

nie ma co przeżywać o te 30gr ceny kubka w maku, nie wiem czy zauważyłeś, ale nie płacisz wcale 30gr więcej, a opłata jest wliczona w cenę, tylko jest wyszczególniona przy zamawianiu. Dalej płacę 9zł za 2forU tyle co i
  • Odpowiedz
Wyskoczyła mi na fb para, która od czterech lat podróżuje po świecie, troche popracują i dalej w trase, a tu gościu się pyta czy nie martwią się o emeryturę. Jednak większość ludzi żyje w strachu : / #podroze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zagranico
#usa
#podroze
W 2002 roku, czyli 23 lata temu odrzucono moj wniosek o wize do Stanów. Czy może to wpłynąć na otrzymanie, bądź nie ESTA? Chce poleciec turystycznie na tydzien...Ma ktoś podobne doświadczenia w temacie?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirek_wyklety o wizę. Dali mi jakąś kartkę z uzasadnieniem, ale to była jakaś szablonowa odpowiedź że nie przedstawiłem wystarczających dowodów na to że potrzebuję wizę (a aplikowałem o wizę turystyczną)
  • Odpowiedz