Mireczki, czy jeśli mam kupiony bilet na rower to mam gwarancję, że w pociągu będzie wolny wieszak na mój pojazd? Czy raczej sprzedają więcej niż mają i trzeba kombinować?
#pkp #pociagi #intercity #tlk #rower @Shishu (wybacz za wołanie stary, ale jesteś tu największym autorytetem w tych sprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w pociągach IC jest możliwość zmiany numeru miejsca w pociągu po zakupieniu biletu przez internet?
Mam na bilecie miejsca jedno za drugim w wagonie bezprzedziałowym, w dodatku oba tyłem, a podróżować będzie starsza osoba, która nie może jeździć tyłem :/ Byłam przekonana, że wybieram miejsca naprzeciwko siebie, jak zawsze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pkp #pociagi #pkpintercity #pomocy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W 2019 roku pociąg TLK Ustronie jest pociągiem pokonującym najdłuższą bezpośrednią trasę w Polsce - pomiędzy Przemyślem a Kołobrzegiem liczy ona 1266,2 km
Na takie coś wpadłem jak dziś jechałem #tlk, generalnie rzadko mam okazję jeździć pociągiem i mam z tego taką małą frajdę. Z ciekawości sobie wszedłem na Wikipedię i proszę. Muszę przyznać, że intryguje mnie taki trip. Może kogoś zainteresuje albo może zaproponować coś podobnego.
#pociagi
ApokaliptycznyHiperGouomp - W 2019 roku pociąg TLK Ustronie jest pociągiem pokonujący...

źródło: comment_1596920415vlw5viEYJCUPiy5kdAwARH.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A ja się cieszę że trochę tych staroci nadal jest utrzymywane. Zobaczcie ile wspaniałych parowozów zgniło na bocznicach i teraz nie ma szans na ich restaurację i uruchomienie. Ten EP05 przynajmniej żyje i nie gnije. Może dzięki temu za 50 lat nasze dzieciaki będą oglądać nadal jeżdżący EP05, może ostatni, ale jednak.
  • Odpowiedz
Właśnie jadę pociągiem relacji Zakopane - Bydgoszcz i powiem Wam, że jestem w szoku myślałam że każdy w masce będzie siedział i czaiłam się przed wejściem do pociągu założyć czy nie założyć
Każdy ma maskę owszem ale wszędzie tylko nie ma twarzy #pkp #pociagi #podroze
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jadę ekspresem do stolicy. Nie dość, że przyjechał opóźniony to klima w wagonie nie działa (a miała być). A właśnie południe upalnego dnia. To chyba kara za mój wczorajszy wpis o saunach. Stoję więc na korytarzu wagonu I klasy, bo tu chłodniej, za to wali kiblem. I tak się żyje w tej Polsce.

#zalesie #pociagi #intercity
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kotbehemoth: nie tędy droga. Jak trafisz na kogoś regulaminowego to się skończy opłata dodatkową i dyskusja że tam klima nie działa to nie pomoże. Było pójść powiedzieć że klima nie działa i ma pokazać gdzie masz siedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Ramone wiesz, to dla mnie jest uwłaczające, że ja mam gdzieś chodzić i płaszczyć się przed ludźmi, którzy niestety często nie grzeszą kulturą i życzliwością, żeby uzyskać to co w sumie mi się należy. Nie robię przecież nic złego. Jest wolne miejsce to sobie usiadłem.
  • Odpowiedz
Wg urzędu transportu kolejowego za opóźnienie pociągu powyżej godziny przysługuje mi zwrot 25% opłaty za bilet. Czy potrzebuje do tego jakiegoś zaświadczenia od konduktora? Czy oni sobie sami to sprawdzą czy faktycznie był tyle opóźniony?
#pkp #pociagi
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach