Wszystko
Najnowsze
Archiwum
3
PKP Intercity: do 2023 r. zakupy i modernizacja pociągów za 4,5 mld zł.

Nie wiadomo jednak, co z zamówieniami na szybkie składy do 250 km/h
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
5
Szybka Kolei Regionalna na Śląsku - coś co nigdy nie pojechało
Pomimo zaawansowania prac pod koniec lat 80., po zmianie ustroju zrezygnowano z budowy kolejki, a tory które już położono zerwano, a tłuczeń wraz z torami sprzedano...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 6
Takie rzeczy w związkowej gazecie Solidarności dla pracowników koleji. Nie rozchodzę dzisiaj tej żenady.
#solidarnosc #pkp
#solidarnosc #pkp
źródło: comment_1601286040NG6YeX2g177EHeLCHrD5q1.jpg
Pobierz@isea:
Wysłać artykuł do obrażanej osoby, niech idzie do sądu przeciwko panu Marianowi Rajewskiemu za zniesławienie
"Jeśli posłowie zgodzą się na uchylenie idiotce immunitetu"
Wysłać artykuł do obrażanej osoby, niech idzie do sądu przeciwko panu Marianowi Rajewskiemu za zniesławienie
gazecie Solidarności dla pracowników koleji
@isea: Kolejarze pewnie dzięki temu będą wracać z kursów do domu na piechotę (✌ ゚ ∀ ゚)☞
- 1
BONUS:
Wisła, Kraków.
Wisła, Kraków.
źródło: comment_1601280306VqBGYUpLj7VPhtFL5Hduux.jpg
Pobierz@meandmymonkey: Wygląda jak taki sklep w Sandy Shores XDD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
15
Parowozem do Żabna, linia kolejowa 115 "Szczucinka"

Przypominamy, że już w najbliższy weekend na „Szczucinkę” zawitają zabytkowe pociągi retro prowadzone przez lokomotywę parową! Bilety na dwa kursy na trasie Tarnów – Żabno – Tarnów, po jednym w...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
@Laszl0: Strefa Ciszy jest traktowana jako miejsca specjalne.
źródło: comment_1601219261VCC4o7R8wteAmdCrf4IcLC.jpg
PobierzJadę TLK. Kupowałam bilet na wagon bez przedziałów, pod oknem. Jadę przedziałowcem od strony korytarza. Czy mogę to jakoś reklamowac? L
Konduktor jedyne co to się na mnie wydarł, nie uzyskałam informacji żadnych... Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia.
Nigdy więcej nie będę cebulic na pendolino...
#pociagi #intercity #pkp
Konduktor jedyne co to się na mnie wydarł, nie uzyskałam informacji żadnych... Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia.
Nigdy więcej nie będę cebulic na pendolino...
#pociagi #intercity #pkp
konto usunięte via Android
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Bzdziuch: No i? To stara informacja...
O tym że pociągi pendolino nie mogą na polskich torach rozwijać pełnych prędkości nie trzeba nikogo informować bo to jest oczywista oczywistość. Nad kategoriami TLK i IC mają przewagę (oczywiście pod względem czasowym) poprzez małą ilość stacji zatrzymania oraz rozwijaniem prędkości 200km/h na cmk. Ale można już się za głowę złapać jak się zobaczy jak niewiele odstaję pociąg IC na trasie Wrocław - Warszawa względem EIP.
Pociąg IC (Dart) ma prawie 4
Pociąg IC (Dart) ma prawie 4
źródło: comment_1601148043XKDWtUtW8xSC8K6Nd9uWDf.jpg
Pobierz@Almaak: Brawo! Tak właśnie jest i nie jest to żadną tajemnicą od samego początku.
Cieszymy się, że zauważyłeś.
:)
Cieszymy się, że zauważyłeś.
:)
- 5
@ConanLibrarian: Ktoś czasami musi zwrócić ponownie uwagę na problem jeśli dalej występuje
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 57
Świt około szóstej rano na jakiejś stacji w polu. Pociąg zatrzymuje się, wychodzę na peron i jakieś dwie Grażyny czekają na inny pociąg. Krzyczą do mnie z daleka:
- NIECH PAN ZADZWONI
Ja lekkie wtf? No ale idę do nich, może coś się stało?
- NIECH PAN ZADZWONI NO NIECH PAN COŚ ZROBI
Podchodzę i pytam się o co chodzi?
- PROSZĘ PANA NO NIECH PAN ZADZWONI DO TEJ KOBIETY CO MÓWI TEN MEGAFON ONA BARDZO NIEWYRAŹNIE
- NIECH PAN ZADZWONI
Ja lekkie wtf? No ale idę do nich, może coś się stało?
- NIECH PAN ZADZWONI NO NIECH PAN COŚ ZROBI
Podchodzę i pytam się o co chodzi?
- PROSZĘ PANA NO NIECH PAN ZADZWONI DO TEJ KOBIETY CO MÓWI TEN MEGAFON ONA BARDZO NIEWYRAŹNIE
@gumpa_bobi: To pewnie przedstawicielki tego samego gatunku który jeździ w autobusach z rana bez celu
@gumpa_bobi Wtórny analfabetyzm ¯_(ツ)_/¯
- 0
@HaPPe: Nie dopłacasz o ile to nie lodówka i niekoniecznie. Numeracja miejsc to wyższa nauka, ale do ogarnięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Ale nieparzyste powinny być w kierunku jazdy.
@ConanLibrarian: @HaPPe Przecież pocią raz jedzie tam a raz z powrotem bez obracania się o 180 stopni. Czyli teoretycznie raz nieparzyste jadą przodem a drugi raz parzyste.
Według mnie to czysta loteria i nie można tego zaplanować. Dopiero w pociągu dowiesz się, czy będziesz siedzieć przodem czy tyłem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 3
- 1
@Pociongowy O 6:00 to już nikt tam nie pracuje, wszyscy czekają na koniec roboty ¯_(ツ)_/¯
@Shishu Ochrona nad tym czuwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Shishu Ochrona nad tym czuwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 8
Czas na nowe #kolejowewycinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś dowiemy się, że problem ze słynnym "czy mogę być winna grosika" sięga czasów dwudziestolecia międzywojennego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Serdecznie zapraszam(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
źródło: Głos Pomorski z dnia 13 lipca 1923 roku; kpbc.umk.pl
#kolej #pkp #historia #pieniadze
Dziś dowiemy się, że problem ze słynnym "czy mogę być winna grosika" sięga czasów dwudziestolecia międzywojennego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Serdecznie zapraszam(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
źródło: Głos Pomorski z dnia 13 lipca 1923 roku; kpbc.umk.pl
#kolej #pkp #historia #pieniadze
źródło: comment_16010505821Tc4hhils1orFw3TPerSBb.jpg
Pobierz@TheDzemo: Co za marki pocztowe?
- 1
- 1
Dobra, który #atencyjnymaszynista i #atencyjnykonduktor prowadzi ciapong 5305 z Warszawy do Krakowa? Czy dałoby radę coś przyspieszyć, aby być o czasie w mieście smoka?
#kolej #pkp #intercity
#kolej #pkp #intercity
- 0
@Laszl0: na przyszłość warto mieć w telefonie oficjalną aplikacje z rozkładem Portal pasażera. Tam masz wpisane opóźnienia i prędzej się dowiesz zanim na peronie wyświetlą. Przy okazji to jedyna aplikacja która poprawnie pokazuje perony z odjazdami/przyjazdami. Przydatne przy krótkich przesiadkach bo już mniej więcej wiesz na który peron gonić.
- 1
@Ramone: Dzięki za radę qmplu. Zaraz obczaję tą apke.
























Dzięki temu że mieszkam tuż przy Warszawie mogłem objeździć wszystkie trasy jakimi jeżdżą pociągi EIP,
źródło: comment_1601390555egZFFf2diyiQqMBZiqc0iP.jpg
Pobierz