Ogólnie Wy o tym nie wiecie bo usuwałem konto i nie miałem jak napisać ale od września podróżowałem sobie pociągami. Po prostu bez żadnego większego celu wykorzystując ostatni miesiąc wakacji przed powrotem na studia. W największym skrócie warto było a jedyne czego żałuję to że nie wpadłem na to już w czerwcu, bo zwiedził bym więcej stacji.

Dzięki temu że mieszkam tuż przy Warszawie mogłem objeździć wszystkie trasy jakimi jeżdżą pociągi EIP,
A.....k - Ogólnie Wy o tym nie wiecie bo usuwałem konto i nie miałem jak napisać ale ...

źródło: comment_1601390555egZFFf2diyiQqMBZiqc0iP.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@isea:

"Jeśli posłowie zgodzą się na uchylenie idiotce immunitetu"

Wysłać artykuł do obrażanej osoby, niech idzie do sądu przeciwko panu Marianowi Rajewskiemu za zniesławienie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@starypijany123: może na jedynkę trafił ( ͡º ͜ʖ͡º) Na początku września jak jechałem to trafiłem na TLK który miał z 4-5 wagonów. Same jedynki typu 140A
  • Odpowiedz
Czy to normalne, że szukając biletu na #intercity EIP i wybierając typ miejsca: wagon bezprzedziałowy pokazuje brak miejsc, a wybierając "strefa ciszy" znajduje miejsca? Strefa ciszy nie jest traktowana jako wagon bezprzedziałowy?
#kolej #pkp
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jadę TLK. Kupowałam bilet na wagon bez przedziałów, pod oknem. Jadę przedziałowcem od strony korytarza. Czy mogę to jakoś reklamowac? L

Konduktor jedyne co to się na mnie wydarł, nie uzyskałam informacji żadnych... Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia.

Nigdy więcej nie będę cebulic na pendolino...

#pociagi #intercity #pkp
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O tym że pociągi pendolino nie mogą na polskich torach rozwijać pełnych prędkości nie trzeba nikogo informować bo to jest oczywista oczywistość. Nad kategoriami TLK i IC mają przewagę (oczywiście pod względem czasowym) poprzez małą ilość stacji zatrzymania oraz rozwijaniem prędkości 200km/h na cmk. Ale można już się za głowę złapać jak się zobaczy jak niewiele odstaję pociąg IC na trasie Wrocław - Warszawa względem EIP.
Pociąg IC (Dart) ma prawie 4
A.....k - O tym że pociągi pendolino nie mogą na polskich torach rozwijać pełnych prę...

źródło: comment_1601148043XKDWtUtW8xSC8K6Nd9uWDf.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
Świt około szóstej rano na jakiejś stacji w polu. Pociąg zatrzymuje się, wychodzę na peron i jakieś dwie Grażyny czekają na inny pociąg. Krzyczą do mnie z daleka:
- NIECH PAN ZADZWONI
Ja lekkie wtf? No ale idę do nich, może coś się stało?
- NIECH PAN ZADZWONI NO NIECH PAN COŚ ZROBI
Podchodzę i pytam się o co chodzi?
- PROSZĘ PANA NO NIECH PAN ZADZWONI DO TEJ KOBIETY CO MÓWI TEN MEGAFON ONA BARDZO NIEWYRAŹNIE
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pierwszy raz pociągiem jadę, mam kupiony bilet pierwsza klasa EIC. walizkę mam w cenie czy muszę zapłacić jeszcze za bagaż? Mam miejsce nieparzyste, rozumiem że to przeciwko kierunkowi jazdy? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#intercity #pkp #kolej
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale nieparzyste powinny być w kierunku jazdy.


@ConanLibrarian: @HaPPe Przecież pocią raz jedzie tam a raz z powrotem bez obracania się o 180 stopni. Czyli teoretycznie raz nieparzyste jadą przodem a drugi raz parzyste.

Według mnie to czysta loteria i nie można tego zaplanować. Dopiero w pociągu dowiesz się, czy będziesz siedzieć przodem czy tyłem.
  • Odpowiedz
Czas na nowe #kolejowewycinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś dowiemy się, że problem ze słynnym "czy mogę być winna grosika" sięga czasów dwudziestolecia międzywojennego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Serdecznie zapraszam( ͡ ͜ʖ ͡)
źródło: Głos Pomorski z dnia 13 lipca 1923 roku; kpbc.umk.pl
#kolej #pkp #historia #pieniadze
TheDzemo - Czas na nowe #kolejowewycinki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś dowiemy się, że problem ze...

źródło: comment_16010505821Tc4hhils1orFw3TPerSBb.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Laszl0: na przyszłość warto mieć w telefonie oficjalną aplikacje z rozkładem Portal pasażera. Tam masz wpisane opóźnienia i prędzej się dowiesz zanim na peronie wyświetlą. Przy okazji to jedyna aplikacja która poprawnie pokazuje perony z odjazdami/przyjazdami. Przydatne przy krótkich przesiadkach bo już mniej więcej wiesz na który peron gonić.
  • Odpowiedz