Cześć! Dzisiaj kolejne nowości z kategorii Backend, Frontend, Fullstack :)

`

**BACKEND JOBS**

-
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, uczę się #php i zrobiłem sobie zadanko zapostowane jakiś czas temu na mirko, starając się stosować w praktyce rzeczy, których ostatnio się nauczyłem. Mógłbym prosić kogoś mądrego o rzuceniem okiem na kod (nie ma tego dużo) i wytknięcie błędów / złych praktyk?

[[Link do githuba]](https://github.com/retrowaver/Transiter)

Uwagi: Starałem się stosować MVC (ale jakby bez View, bo tu sprowadza się tylko do wyświetlenia JSONa). Pierwszy raz ever pisałem testy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #wroclaw #programista12k #pracait #webdev

Poszukiwane dwie ogarnięte w obiektówce osoby do stałej współpracy, w pełnym wymiarze godzin, aczkolwiek możliwa jest współpraca przy minimum 30 godzinach w tygodniu.
Potrzebny junior oraz senior dev.

Wymagania:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć! Wracamy po Świętach z konkretną porcją nowości - kto z Was aktywnie poszukuje nowej pracy?
`


**BACKEND JOBS**

-
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@dnasstorm no co Ty. lojalny klient to taki z którego doi się najwięcej, bo nie trzeba kiwać palcem, a on i tak płaci. W przeciwieństwie do klienta którego trzeba pozyskiwać i mu o sobie przypominać. Powie Ci to każdy operator sieci komórkowej
  • Odpowiedz
Czy ktoś mógłby polecić jakieś kursy, książki, etc. z #php ?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam relację oneToMany np. na polu "row" chcę zrobić dodawanie "row" z poziomu jednego textarea, tak że jedna linia to jeden obiekt. Aktualnie co przychodzi mi do głowy to event na formularzu i obrobienie tego to tam. Czy może zrobilibyście to inaczej?

#symfony #php
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pitu120: na szybko to zrobiłbym jakieś splitowanie jakimś znakiem albo objął bym wartość posta w jakieś znaki. Albo dodał bym nputa I ustalił na nim jakiś Maks znaków. Pod nim button do dodania kolejnych inputow
  • Odpowiedz
@zielu92:
1. Dla porządku i czystości mógłbyś przenieśc wszystkie modele do jakiegoś katalogu (np. Models).
2. Zasada jednej odpowiedzialności do klas i metod (SOLID).
3. Cała logikę związana z DB umieszczaj w modelach, repository lub w jakimś innym dobrze zaprojektowanym przez Ciebie rozwiązaniu jeśli korzystasz z Query Buildera lub klepiesz RAW. Twoje controllery są strasznie zapchane, większość rzeczy nie powinna się tam w ogóle znaleźć (no może poza krótkimi odwołaniami do eloquenta).
4.
  • Odpowiedz
@daro1: kolejny hejter laravela od siedmiu boleści co nawet „wady” poza facades i eloquentem zapewne wymienić nie potrafi. Nie mam pojęcia skąd w Polsce taki hejt na larve. Napisał w laravelu bo chciał, nie napisał w symfony - napisał w laravelu.
  • Odpowiedz
Witam Mireczki proszę o opinię. Mam szansę zapisać się na kurs (php,html,css)-Poziom WWW.P1. Uczestniczę w projekcie, w którym unia dofinansowuję kursy, czyli mogę zrobić to za darmo. Sam się uczę programować i jestem ciekawy czy taki kurs jest warty uwagi? W moim małym mieście jest pełno kursów na spawacza, koparkę itp a związane z programowaniem prawie nic xD. Jak taki kurs wygląda?
#php #programowanie #kursy
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurp: Packt ma problem z odświeżaniem cache'a po stronie serwera, szczególnie w nocy po zmianie oferty. W dzień sytuacja jest przeważnie już ustabilizowana.
  • Odpowiedz
hejka
czy da sie jakos wprowadzic do przegladarki permanentne przekierowanie jak ona sama wczyta jakis adres, chodzi mi o serwis poczta.o2.pl gdzie mam poczte, jak wiece to chyba o2 zostalo przejete przez WP i teraz po wylogowaniu z poczty wchodzi mi na wp.pl i trzeba od nowa wpisywac adres poczta.o2.pl zeby sie ponownie zalogowac, nie da nic wybranie ikonki poczty bo przechodzi wowczas do poczty wp gdzie nie dzialaja loginy z o2

chcialem wiec
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ArcziMiszcz: plugin do przeglądarki umożliwiający dodawanie własnych skryptów np greasemonkey. Następnie dodawanie skryptu dla strony WP. Pl. Funkcja w js - window.replace.location('adres o2')
Myślę że powinno działać
  • Odpowiedz
Cześć! Jeszcze przed weekendem wysyp nowości. A Tymczasem - życzymy Wam zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!
`
`
BACKEND JOBS

- [REMOTE] Senior Developer @ goingapp.pl 12.0k-15.0k
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pewien problem.
Potrzebuje zrobić duży plik zip na serwerze, gdzie nie bardzo mam możliwość zmiany max_execution_time i memory_limit.

Postanowiłem więc podzielić zadanie na wiele części i wrzucać je do kolejki. I jest drobny problem z tym wszystkim. O ile czterokrotnie powiększył się plik który jestem w stanie wykonać przy tej technice to dodawanie nowych plików do istniejącego archiwum zip powoduje, że tworzy on plik tymczasowy i wraz z kolejnym zadaniem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#yii #php #programowanie Właśnie wydałem v2.3.0 mojego generatora migracji na podstawie aktualnej bazy danych dla Yii 2 - generuje nie tylko migracje tworzące tabele, ale również je uaktualniające. Wiem, że na Wykopie nie ma wielu fanów Yii, ale może komuś się przyda.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bezzalogowy: masz rację, niewiadomo dlaczego ale w Polsce jest duzy hate na laravel i wychwalanie symfony (tak jak robia to @chrzano i @lolen ) pomimo iz na swiecie jest teraz calkowity odwrot od symfony i mocne wzrost popularności laravela. To widac np. po rynku pracy czy po chociazby google trends. I tak jak widac na mapce z google trends symfony jest popularne tylko w Polsce i Francji (gdzie
baidu - @Bezzalogowy: masz rację, niewiadomo dlaczego ale w Polsce jest duzy hate na ...

źródło: comment_dEsXYagSzYzktnk7I5RZhd2Z1sH3jBsE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Przeprowadziłem optymalizację jednego ze swoich pierwszych skryptów jakie napisałem w swoim życiu (ʘʘ)
Szukanie liczb pierwszych do określonej liczby. Czas wykonywania skryptu z 128s -> 0.77s.

Na górze skrypt który napisałem w pierwszym tygodniu przygody z programowaniem, ten poniżej wczoraj. Nie mam pomysłu jak można go bardziej zoptymalizować, ale i tak jestem dumny ze swojego progresu.

#naukaprogramowania #php #programowanie i trochę #
Jurix - Przeprowadziłem optymalizację jednego ze swoich pierwszych skryptów jakie nap...

źródło: comment_lHIMjFvCGewTlPbsq9L9CGs98acr5piX.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,
W #java jestem nowy, uczę się od jakiegoś czasu, a do tej pory kodziłem w #php. Mam pytanie do Was (na pewno żenująco proste...), otóż w jaki konkretnie sposób można użyć javy? Chodzi mi o zastosowanie praktyczne.
Do tej pory w php kod wrzucałem na serwer, gdzie łączył się z bazą danych (albo nie) i wyświetlał mi wyniki na stronie w html.
Jak to wygląda w przypadku javy?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anorax: To szersze zagadnienie by odpowiedzieć w jednym komentarzu. Jednak spróbuję. Sposobów masz wiele, ale podstawowe to z pewnością:
* budowa i uruchomienie działającej aplikacji, jeśli webowa to jeszcze deploy na serwerze,
* tworzenie komponentami w metodyce TDD i testowanie owych komponentów za pomocą testów jednostkowych.

Jeśli chcesz się uczyć języka to zacznij od drugiego. Potem przejdziesz do pierwszego. W razie pytań pisz na mirko albo wal na priv.
  • Odpowiedz
@TgcRap4: nie jestem przekonany czy spring boot to taki dobry wybór na sam początek; uważam, że fajnie mieć jakieś doświadczenie z sewerami standalone, nie wbudowanymi w framework. owszem, taki spring boot to duże ułatwienie, ale jednocześnie też spore uproszczenie, poprzez które jakaś część wiedzy umyka
  • Odpowiedz