#pkp jak to jest z tym pociągiem p-----------m, że zamiast wjechać pendolino to dostaje jakieś wagony bydlęce w zamian. Co za syf, wrócę na chatę i robię reklamację i potem chargeback. Najwyżej mnie zbanują w tym PKP zasranym #pociagi #podroze #zalesie #pendolino
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ketiow pociągi mają to do siebie, jak każdy inny środek transportu że mogą się zepsuć lub uczestniczyć w kolizji/wypadku, w tej sytuacji PKP podstawia skład wagonowy w większości przypadków zestawiony jak skład EIC.

W tej sytuacji możesz złożyć reklamację o wyrównanie pomiędzy EIP a EIC.

  • Odpowiedz
W nawiązaniu do dzisiaj najbardziej poczytnego wpisu na tagach #kolej #pendolino #transport Być może teraz wpienię, wszystkich marudzących, ale PKP zrobiło w ostatnich 20 latach skok cywilizacyjny. Szczególnie jeśli chodzi o modernizację, rewitalizację (na Ziemiach Odzyskanych) linii i odbudowie dworców. UE wrzuciła ogrom pieniędzy na to. Odchodzimy też od taboru PaFaWagu z mojego miasta. Nie jest to idealne, mamy zbyt mało nowoczesnego taboru, ale i tak
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szczególnie jeśli chodzi o modernizację, rewitalizację (na Ziemiach Odzyskanych) linii i odbudowie dworców


@fornson23: Właśnie splunąłeś mi w mordę - dla ciebie ziemie odzyskane to tylko Wrocław który jest wyjątkiem, a nie regułą.

Ja z warmińsko-mazurskiego które jeszcze w 1991 miało gęstą siatkę poniemiecką przez całe życie obserwowałem degenerację kolei regionalnej, ucinanie połączeń, rozbiórki torów, zabudowywanie rezerw terenowych pamiętających Niemca. Samorząd wojewódzki jawnie przeciwny wznawianiu połączeń z powodu kosztów stawia na busy
PfefferWerfer - >Szczególnie jeśli chodzi o modernizację, rewitalizację (na Ziemiach ...

źródło: 9ctirl

Pobierz
  • Odpowiedz
Adrian Furgalski: Pendolino które dziś obchodzi 10 lat, ani razu w Polsce nie pojechało z prędkością 250 km/h do jakiej osiągania zostało skonstruowane.

W chwili zakupu, sugerowałem by kupić 40 wolniejszych składów osiągających maksymalnie 160 km/h, zamiast tych 20 składów Pendolino.

(Ze słuchu, z Polskiego Radia 24)

Pendolino
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Miał ktoś może taką sytuacje i wie gdzie najlepiej takie coś zgłosić?
Kupowałem dziś bilety na pociąg PKP Intercity (na 2 różne dni)
I podczas płatności skończył się czas oczekiwania (15 minutowy) na dokonanie zakupu w przypadku biletów na pierwszy dzień.
Pieniądze pobrało za całość a otrzymałem tylko bilety na ten drugi dzień
I zastanawiam się czy po prostu ten zwrot nastąpi sam jak nie będzie im się w systemie to zgadzać
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki,
Czeka mnie podróż #pkp chyba #pendolino bo EIP na trasie Jelenia Góra - Warszawa. Jakoż iż nigdy nie jechałem macie jakiś protip co do kupna biletu? Jakie najlpiej wybrać miejsce? Jadę służbowo z lapkiem i walizką. Opłaca się brać pierwszą klasę?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam wykupiony bilet na podróż Pendolino, ale chciałbym dodatkowo zabrać ze sobą rower. Czy jest możliwość dokupienia biletu na przewóz roweru w takiej sytuacji? Czy posiadanie biletu na przewóz roweru będzie równoznaczny z rezerwacja miejsca? Co w przypadku gdy wszystkie miejsca do przewozu roweru będą zajęte?

#pkp #pkpintercity #pendolino #podroze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przypadkowo wygenerowałem fakturę na swoje prywatne dane zamiast dane firmy dla której pracuje. A potrzebuje te faktury na dane firmy dla której pracuje żeby mi kasę za bilety zwrócili. W aplikacji webowej intercity nie widzę możliwości odkręcenia tego.
Wiecie co mam zrobić? Gdzie pisać, jak takie coś się odkręca? Miał ktoś kiedyś taką sytuacje?
#pkp #intercity #pkpintercity #pendolino
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach